Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Elszúrtuk, igaz? Most kell...

Elszúrtuk, igaz? Most kell keménynek lenni?

Figyelt kérdés

21 hós a kisfiunk. Régebben letettük, otthagytuk, elaludt. Aztán sírt, de otthagytuk. Úgy fél éve nagyon erősen kapaszkodott már ha csak be akartam tenni az ágyba és onnantól vele kellett maradni (igazából nem szerettük soha sírni hagyni, csak úgy tűnt, ha vele vagyunk, az felélénkíti). Ma már esti mese (anya/apa lecsüccsen)és közli, ránkszól, hogy anya/apa megsimogat. Éjjel már előfordult párszor, hogy arra ébredtünk, hogy anya/apa bejön, megsimogat, felkapcsolja a villanyt...és egyéb kívánságok-és ha nem, ordítás.


Vajon most kell rászoktatnunk a simi nélküli elalvásra (ezzel is vagy fél óra, mert szövegel, forog stb), vagy magától elmúlik és ez egyfajta biztonságérzet neki? Mivel már nem olyan pici baba, félek, hogy elkapattuk. És hajnali 4-kor az ágya mellett ülni elég fárasztó.


2014. jan. 21. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs elkapatva, csupán így érzi magát biztonságba. Sírás után azért aludt el szerintem mert az egyébként is fárádt gyerek már a kimerültségtől volt még fáradtabb. Igen fárasztó mi is ezt játszuk el, éjjelente van hogy 5ször felkölt hogy megnézze ott vagyok-e vele.
2014. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Bizony elrontottátok. De nem akkor, amikor gondolod, hanem előbb: amikor hagytátok, hogy álomba sírja magát. Mégis miért akkora probléma, hogy vele kell maradni, amíg el nem alszik? Miért jobb, ha erőnek erejével lefejtitek magatokról a csimpaszkodó - az egyedülléttől látszólag rettegő - kisgyereket, mint ha szelíden álomba kíséritek?

Hajnali 4-kor az ágya mellett ülni valóban fárasztó, nem is kell. Ha ilyen probléma áll fenn, szerezzetek be egy matracot, és amikor éjjel felsír, valamelyikőtök menjen át, és folytassa ott az alvást. Nem lesz ettől elkapatott, elkényeztetett, a házasságotok sem erre fog rámenni.

Egyébként az én kislányom is 21 hónapos. Mindig altattuk, kezdetben cicin, utána rövid ideig ringatva, később simizve, majd csak feküdtem az ágya mellett. Pár hete önállóan alszik el, ott sem kell vele lennünk. Soha nem szoktattuk semmire erőszakosan, mindig ő jelezte, hogy már nem kér a ciciből vagy a simogatásból. Nem vagyok egy szuperanya - sőőőt -, de büszke vagyok arra, hogy a kislányom úgy lett ilyen önálló, hogy soha nem erőszakoskodtam vele.

2014. jan. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A másodikkal értek egyet. Az anyukája vagy, az a dolgod, hogy ott legyél vele, ha szüksége van rád!

Én soha nem tekintettem problémaként arra, ha a kisfiam igényelt.

20 hónapos múlt, és olyan szoros kapocs van köztünk, amit sosem hittem volna. Szerintem ezt annak köszönhetem, hogy sosem hagytam "cserben". És érzi, hogy bízhat bennem.


26 hkm

2014. jan. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A csimpaszkodó gyermeket nem fejtettük le. Rajtam aludt el, akkor tettem le.


Mint mondtam, nem szerettük sírni hagyni, csak úgy tűnt, ha ottvagyunk az élénkebbé teszi. Anyukám és anyósom is hagyott minket sírni éjszaka, ezt is tanácsolták, mi viszont nem szerettük és nem tudtuk mi lenne jó.

2014. jan. 21. 15:13
 5/10 anonim ***** válasza:
En fiam ket es fel eves. Minden este ott ulok az ágya mellet ès mesèlek neki simogatom mig el nem alszik. Mikozben az occse a karomban van es ringázom. Nem akarom elkapatni oket csak azt szeretnem ha biztnságban èreznek magukat ès en lennek a támaszuk.
2014. jan. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem,ha egy gyermeket megtanitunk egyedül elaludni,az nem azt jelenti,hogy nincs biztonságban,ha nem a karunkban van.én el sem birnám a 40kilómmal a 7kilós kislányomat.egyszerűen leteszem-és elalszik.persze,nekem is meg kellett szenvednem vele-vannak nehezebb éjszakák.egyszer ő is felébred-de nem gondolom,hogy rázogatástól,kóricálástól fogja jobban érezni,hogy szeretem.kisfiamnál is ezt a módszert követtük,és pici kora óta egyedül alszik el-beszélget,nézelődik,énekel,aztán elalszik.sosem hagytam sirni egyiket sem.

a kérdésre visszatérve,-a szeparációs szorongásnak már nem igazán van itt az ideje-az akkor lehetett,amikor sirni hagytátok.vissza kell nyerni a bizalmát.természetesen maradjatok mellette ,ha sir-majd mindig távolabb a széket-és a végén érzi majd,hogy a másik szobában vagytok-nincs mitől tartania.

2014. jan. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Férjem barátja mesélte, hogy vendégségben voltak, este a gyerekeket 3 és 5 éveseket anyuka megfürdette, a gyerekek kijöttek jóéjt puszit adni, majd egyedül! bevonultak a szobájukba aludni, és onnantól egy hangjuk sem volt. A szülők büszkén mondták, hogy vért izzadtak, mire ezt elérték, de megérte, nincs esti altatás, cirkuszolás stb.


Ledöbbentem, hogy okos, kulturált szülők így idomítják gyerekeiket. Az elalvás, a sötétség (éjjeli fény mellet is sötét van egy gyereknek) félelmforrás a legtöbb gyereknek. Igen, vannak ilyen időszakok, amikor a gyerek segítséget kér az elalváshoz. Úgy érzem, ha egészséges lelkű gyereket akarunk, akkor ezt meg kell neki adnunk. Le lehet szoktatni őket a szertartásokról, de a szorongás bennük marad.

Talán könnyebben elalszik, ha jobban kifárad estér. Töltsetek több időt a szabadban, és a napközbeni alvást redukáljátok. Kislányom 23 hónapos, ha nagyot alszik ebéd után, akkor tuti, hogy még 10-kor is csip-csip -csókázni akar.

2014. jan. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
de miért idomitás???én sem tartom magam egyszerű embernek-nálunk is megvan minden este a masszirozás,puszi-ének-a nagynak mese,viz,stb-és utána alszik..ez baj?
2014. jan. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
de miért idomitás???én sem tartom magam egyszerű embernek-nálunk is megvan minden este a masszirozás,puszi-ének-a nagynak mese,viz,stb-és utána alszik..
2014. jan. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért idomítás? Mert a gyerekek esti lefektetését a saját elképzelésük, igényük szerint alakították ki, a gyerekekét szépen kinevelték belőlük. Pont az hiányzik, amit te minden este megteszel. Te szem előtt tartod a gyerekeid igényét, míg a példaként említett szülők nem.
2014. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!