Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem kötekedésből-de tényleg...

Nem kötekedésből-de tényleg ennyi a rossz alvó baba? Nem lehet, hogy mi, anyák is elszúrunk valamit?

Figyelt kérdés

következetlenségből,kinunkban,tehetetlenségünkben,a család nyugalma érdekében..stb.hogy lehetne ezen segiteni?

nekem 2gyerekem van-egyedül alszanak el-nem kis munkámba került-de nekem is vannak hullámvölgyek.


2014. jan. 22. 10:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Nekem jó alvó volt mind a 3. Születésüktől fogva egyedül aludtak el, és pár hetesen már átaludták az éjszakát. Kivéve ha betegek voltak, de gondolom ez normális.
2014. jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki a maga igényei, nézetei szerint alakítja ki ezeket a dolgokat.

Persze van aki szerencsés, és van aki kevésbé ebből a szempontból.

Szerintem akit ez annyira zavar, úgyis tesz róla (alvástréning), hogy másképp legyen, akit meg kevésbé, vagy ellenzi ezt, az éjszakázik amíg bírja.

Én úgy gondolom, hogy ez nem elszúrás vagy nem elszúrás kérdése (legfeljebb más szerint elcseszte, mert nem úgy csinálta mint ő pl.), hanem inkább attól függ, ki milyen nézeteket vall ebben az ügyben.

2014. jan. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszem, hogy ez csakis rajtunk, anyákon múlik. A kisfiam rossz alvó volt, amíg jöttek a fogai. 2 éves korára kint volt mind a 20 foga, át is aludta az éjszakákat rögtön. Én nem fektettem bele energiát, hogy sírni hagyjam, hogy megtanítsam egyedül elaludni, miközben szenved. Nem azt mondom, hogy Te ezt csináltad, mert nyilván nem tudom, hogy mit jelent, hogy "nem kis munkámba került". Azóta simán elalszik egyedül, nem kellett rá "megtanítanom". Hanem amikor már elég értelmes volt hozzá, egyszerűen megbeszéltük.

És ezalatt a 2 év alatt sem a kisfiam, sem én nem sérültünk. Nem ültem sírva a szobája előtt, miközben Ő bent ordított, hogy megtanítsam egyedül aludni (hallottam ilyet is). Együtt aludtunk, de ez jó volt Neki is és az egész családnak is. Semmi hátrányát nem éreztem és így csinálom majd a tesóval is.

A kisfiam nagyon jó alvó, 2 éves korától átalussza az éjszakákat, este 9-től reggel 8-ig.

Biztosan gyerek függő is, de az enyém ezt igényelte, hát ezt kapta.

Ismerek olyan gyereket, aki babakánt nem szerette, hogy ringassák, egyedül könnyebben elaludt a kiságyában. Most lassan 4 éves és csak úgy hajlandó elaludni, már évek óta, ha az anyukája mellé fekszik.

Sosem tudhatjuk, hogy melyik baba miért alszik rosszul, így nem is általánosíthatunk, hogy minden gyerek rossz alvó. Biztos nem jókedvükben nem alszanak.

2014. jan. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van.

Biztos, hogy én sem csináltam egyformán, de a második-harmadiknál már fontos szempont volt hogy éjszaka ne legyen sírás, mert mindenki mást felébresztett volna a baba.

És nagyon különböznek alvás szempontból is, meg minden másból is.

Az első gyerekem volt a legjobb alvó, én is azt gondoltam magamban akkor, hogy "de ügyes vagyok", nem tudom mit bajlódnak mások, hát csak le kell tenni aztán alszik, nem?

No aztán megkaptam.

Ez nagyon függ a gyerektől.

Neked (is) szerencséd van. Plusz lehet hogy tréningezted is őket, nem tudom mit takar a "nem kis munkámba került".


Egyébként a harmadikom épp mára virradóan aludta át először az éjszakát 3 hónapos kora óta. :))) (Most lesz 20 hónapos hamarosan)

2014. jan. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
Ez nem szerencse kérdése. Testvérek között is vannak különbözőképpen elalvó csemeték. Ha egyszerűen csak cicin tud elaludni, akkor aludjon úgy, ez tök természetes dolog. Amelyik babát leteszik és átalussza az éjszakát, olyanoknál is olvastam hogy "eddig átaludta most meg sokszor felkel". Nem lehet ezt "elszúrni". Max azzal ha otthagyjuk a babát sírni magába.
2014. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
Az én fiam 19 hónapos, 8 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Fog, mozgásfejlődés stb, semmi nem tudja megzavarni az alvásban. Este 8-tól reggel fél 8-ig egy mukkanás nélkül alszik, délután 3,5 órát alszik. Ez elsősorban az ő érdeme, nem az enyém. Talán csak annyit tettem ehhez hozzá, hogy az első nyöszörgésre sosem ugrottam és kaptam ki a kiságyból, hanem megvártam, hogy tényleg van-e probléma vagy csak megébredt és szépen visszaalszik magától. Azt gondolom, ez nem tréning, csak ésszerű gondolkodás. Egyébként pedig vannak jó és rossz alvó gyerekek, kinek ez jut, kinek az.
2014. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
25%

Ez egy újabb provokáló, veszekedést kiváltó kérdés. Miért kell feltenni ezredszer is??


Utolsónak: ha én megvártam volna hogy a babánk magától visszaaludjon, azóta is várhatnám. Ha egyre jobban sír, akkor nincs az a tanács amitől én otthagynám.

2014. jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Kedves 7-es válaszoló! Nem azt mondtam, hogy Te csináld úgy, ahogy én, nem tanácsoltam sem neked sem másnak semmit, azt írtam le, hogy én mit tettem hozzá a SAJÁT gyerekemnél ahhoz, hogy jó alvó legyen. Sírni én sem hagytam, de ő csak akkor sír, ha valami baja van.
2014. jan. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nemcsak a mai kor anyáinak írható fel. Mi sem vagyunk egyformák, hát a gyerekek sem. Régen is volt, csak akkor nem igazán beszéltek erről. talán szégyen volt, talán jobban hozzátartozott a feleség/anya szerephez ez a nehézséggel teli időszak...De az is lehet, hogy akkoriban több segítséget kaptak az anyák a rokonoktól, a család nagyobb volt, manapság annyira elkülönülő kicsi közösségre zsugorodott (anya, apa, 1-2 gyerek), hogy az anyai teendő is megnőtt, így a nyomás is, és ezt a babák is érzik... Mi semmit nem rontottunk el, szerintem én sem, annak ellenére hogy 18 hónapja nem aludtam egy jót a kislányom mellett ;)
2014. jan. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A mi esetünk! Tápszeres baba volt kezdetektől, és elég sokáig "evett" éjszakánként! Tehát nem volt az, mint több babás ismerősnél,hogy mondjuk 3 hónapos korától átaludta volna az éjszakát, vagy mondjuk aludt volna egy huzamban 6-7 órát. Aztán úgy gondolom időben, 8-9 hónapos korában "szoktattam" le az éjszakai tápszerről, mert a doki mondta,hogy ha normálisan kap enni este, akkor nem szabadna felkelnie éjjel enni. Így is volt, de akkor meg a vízről nem szokott le.

Aztán volt két viszonylag nyugodt hónap. De utána üvöltve kelt éjjel. Nem tudtuk mi van, sétálgattunk vele, volt,hogy kocsikázni is elvittük és hát egy idő után betettük magunk közé,mert ott legalább nagy nehezen visszaaludt. Kiderült, tejallergiás és fájt a hasa. Ez úgy gondolom,nem a gyerek és nem a mi hibánk nem volt, hogy későn jött rá a doki. Viszont sajnos akkor már megszokta,hogy ha felsír, visszük át.

Aztán erről is próbáltuk leszoktatni. Most két éves. Van,hogy át kell vinni éjszaka,ha felsír, mert nem hagyná abba, van,hogy visszaalszik a kiságyban. De kevés az az éjjel, amikor nem kel fel.

Hogy ez most mi csesztük el, vagy rossz alvó a gyerek, nem tudom! De már nem is agyalok rajta! :)

2014. jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!