Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbabám 5 hónapos lesz, de...

A kisbabám 5 hónapos lesz, de borzasztóan rossz alvó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nappal sem alszik sokat,már boldog vagyok ha kb.2 órát alszik.Éjszaka többször felébred,vagy felkel,eszik,de elég nehezen akar visszaaludni.Észrevettem,hogy amikor leteszem,amíg nem mélyül el az alvásban,ijedezik,ficereg,mocorog,nyugtalan.Nappal amikor felvan,semmi nem érdekli,hiába van neki pihenőszéke,játszószőnyege,csörgő bármi kb.5percig van el vele aztán már sír is.Természetesen ha ölben van,akár az egész napot képes lenne csendben ellenni,még ennivaló nélkül is.Tápszeresek vagyunk.Már próbáltam a citromfű teát,a Rooibos teát,hátha nyugodtabb lesz tőle,de nem sok sikere van egyiknek sem.Már nagyon ki vagyok,ugye végezzem a dolgom,de nem is szeretem kínozni a sírással,már nem tudom mit csináljak vele.Nem fáj a hasa,nem jön a foga.

2013. szept. 30. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi is ugyan így voltunk. Nekünk csak egy valami segített,amit sokan elleneznek és lehet,hogy majd később meg is látom a kárát :). Az együttalvás. Én amikor már 6 hónapos korában még mindig 4. 5. alkalommal keltem fel hozzá éjszaka és a nappal is rémálom volt,akkor egyszerűen nem akartam visszamászni a másik szobába és fekve szopiztattam és elaludtunk együtt úgy fekve...és így hozzám szokott. Azóta is velem alszik és azóta alusszuk át az éjszakát.Persze ezt csak végső esetben tettem amikor már nem bírtam.:)
2013. szept. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Addig pedig amíg nem történt ez meg...hát...én is minden percben hordoztam minden hová kb. 5 percig utána hasra tettem pl. a tükör elé aztán háton volt és bohóckodtam neki meg ilyesmik. A házimunka pedig akkor következett amikor a férjem hazaért és átvette a picurt és persze mindig este főztem az előző napra.
2013. szept. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Aztán persze amikor nagyobb lett 7 hónaposan kaptunk ajándékba egy járókompot,persze sok szülő ezért is megkövezne ...de próbáljanak meg egy örökmozgó baba mellett házimunkát csinálni mindenféle segítség nélkül. Most bevált és jön utánam minden hova, mosogatás közben tudok vele beszélgetni porszívózáskor jön a porszívó után,felmosáskor követi a felmosófát. Nekünk bevált a járókomp, most 8 hónapos és felkapaszkodik és áll a bútoroknál és picit indulgat is el. nem befolyásolta rossz irányba a mozgásfejlődését.
2013. szept. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

háton alszik? próbáld meg hasra fordítani!

az első két hétben nem értettem miért nem alszik a gyerek. háton altattam, de hiába, percenként "megrettent", megrezdült a keze,mintha megijedne. aztán végül is a hasfájás miatt,de hasra fordítottam,azóta nagyokat alszik :)

2013. okt. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Puliszkas válasza:
Hááát,kívánok sok türelmet hozzá.Csak a gyerekorvosomat tudom idézni."A gyereked szép egészséges,ügyes baba...egyik gyerek sem tökéletes....a tiednek ez a hibája....eljön majd az idő amikor veszekedni kell hogy felkeljen."Csak ezt most még nehéz elfogadni.Mindenképpen meg kell oldanod a családban,hogy te is tudjál pihenni,ez a legfontosabb.Jobban bírod majd a gyűrődést.Én megengedtem magamnak,hogy nappal elszundikáljak én is abban a félórában amikor hajlandó volt aludni.És mi is együtt aludtunk a gyerekkel...nem így terveztük,de tényleg nehéz volt éjszaka 12-15-ször felkelni.Nem beszélve arról,hogy míg kábultan a kiságyig bandukoltam már jól felturbózta magát.Ha mellettem volt egy-két felkelést megúsztunk mert visszaaludt simogatásra-ölelésre.Megpróbáltuk a hagyd csak sírni metódust is....senkinek aki szereti a gyerekét nem kívánom,mi jobban sírtunk kinn a konyhában.A jelszó türelem és szeretet.De a dolog eltart egy ideig.
2013. okt. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!