Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Már nem tudok mit tenni. Mi...

Hayabusa kérdése:

Már nem tudok mit tenni. Mi lehet a baj? 6 hetes baba.

Figyelt kérdés
6 hetes kislányom 3 napja alig alszik. Sajnos a tejem elapadt Milumil Optima Startot eszünk, HA-T. Kb egy hete maradt el teljesen az anyatej. Hasfájós is volt, most infacollal próbálkozunk. A gondom az, hogy 3 napja alig alszik, ha aszik, akkor is max 3/4 órát. Egyébként sírdogál, de ha felveszem, akkor egyből abba hagyja. Egyedül nem alszik el csak a mellkasomon, vagy az ölemben. Máskor meg csak nézelődik, jár a keze, lába, de nem drasztikus módon. Mi lehet a baj? A tápszer? VAgy esetleg az infacol okozta bélmozgások ébresztik fel? Ma megfigyeltem, hogy alszik kb 25 perce, és egyszercsak összerezzen és nyílik kia szeme, pedig totál nyugi volt a környezet, ezért gondolom hogy nem külső forrás, hanem belső, esetleg pocika. De akkor nem értem hogy a karomban hogy-hogy elalszik, de egyedül nem, akkor sem ha ott vagyok vele, csak ő a kiságyban, vagy bárhol ( mindenhol próbáltam már) én meg mellette. Valaki valami ötlet? Nem lázas, nincs kiütés, tapogatásra az esetek 10%-ban mintha pocija fájna, ez azóta esett vissza mióta infacolt szedünk.
2014. jan. 26. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ki van merülve. Ha a babák túlpörögnek, akkor sokkal nehezebben alszanak el. Valószínűleg, hogy a kiságy matraca is kemény neki, vagy nincs jó helyen.
2014. jan. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Te mennyire vagy nyugodt? mert az is szokott problémát okozni ha feszült vagy, azonnal megérzi a pici és ő is átveszi.
2014. jan. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos eleg feszult hetem volt anyukam sulyos betegsege miatt.Probaltam elotte vidamnak mutatkozni de persze nem lehet ot becsapni.En is gondolkodtam hogy nem e ez aproblema mert aznap kezdodott mikor nagyon ki voltam borulva.Enni eszik rendesen most is.Akko valoszinu ez a baj? Hogyan tudok ezen segiteni? Azon kivul hogy mar lenyugodtam.Es ha nem ez,akkor mi lehet meg a problema?
2014. jan. 26. 19:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk azt mondta az orvos, hogy tápszert akkor kell váltani, ha kibukja, nem tud kakilni, vagy nagyon erős és folyamatos hasfájás gyötri. A te szavaidból nem ilyen jellegű problémát szűrök le. Azt még figyelheted, hogy hanyatt fekve felhúzza e a lábait, mert fáj a hasa.. De ha ébren meg nézelődik, és hadonászik, akkor elképzelhető, hogy valami nem komfortos számára: nem jó hason, vagy hanyatt feküdni? Jó érzés lenne lazán bebugyolálva egy puha takaróban? Túl világos vagy sötét van? Próbálj ki több mindent! De simán lehet, hogy tényleg a te feszültséged ragad át rá is! Ezen pedig csak te segíthetsz! Sok sikert!
2014. jan. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A piciknek jobb radarjuk van mint te azt bármikor gondolnád. Próbálj megnyugodni, és ő is megfog. Ráadásul itt a hidegfront akkor is kicsit nyűgösebbek. Valami lágy halk zene is segíteni szokott, mind neki mind neked.
2014. jan. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az természetes, hogy egyedül nem alszik el, veleszületett igénye van a testközelségre. A feszültség valóban gond lehet. Próbáljátok ki esetleg az Adamo hintát, nekünk nagyon bejött, meg a hajszárítót :)
2014. jan. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, a takaróba bugyolálás egy kicsit jobbá tette a dolgot, most éjszaka úgy aludtunk, hogy este velem meg Apával aludt, így simogattam a kis hátát, meg ilyesmi, így aludt 2 órát, majd etetés, kicsit velem volt, majd beraktam a kiságyba, de ott voltam mellette, így kicsit nehezen bár, de elszundizott. Hajnal 5-ig aludtunk. :) A pocija már csak ritkán fáj, a lábát nem igazán húzza fel, úgyhogy a tápszer problémát kizártam. Hason elvan egy ideig, de megunja, az oldalán szeret nagyon aludni, úgy hogy a kis kezei ne lógjanak ki.Láthatólag kicsit vidámabb volt már ma reggel, valószínű mert tudott aludni ő is, meg én is. :) Tegnap voltak itt Anyósomék, nekik mosolygott és gőgicsélt egy ideig, de aztán a fáradtság miatt nyűgi volt. Velem nem mosolygott az utóbbi pár napban, ezért én is azt hiszem hogy a stressz a probléma.:( Nagyon sajnálom picikémet, hogy ráragasztottam a magam problémáit. Ezentúl nagyon fogok figyelni erre, és a lehetőségekhez mérten megpróbálok minden feszültséget kiiktatni, ami a mai világban nehéz lesz, de muszáj, nagyon megszenvedtük az elmúlt 3 napot. A hintát kipróbáljuk, már tervben volt egyébként is. :) Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! :)
2014. jan. 27. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!