Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos baba éjjelente...

11 hónapos baba éjjelente cumizásra használja a cicimet. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Elmúlt 11 hónapos. Még mindig cicizik, változó,hogy melyik nap mennyit.

Egyik nap csak reggel meg este, másik nap napközben is.

Ezek mellett kap rendes kaját és tápszert is délelött, és uzsira is, közben egy joghurt vagy túrórudi stb, és este fürdés után megint tápszer, amivel ha nem alszik el, akkor cicin. Alszik kb fél 1-1ig, onnantól kezdve pokol. Cici-cici-cici, az elején még érzem,hogy éhes,és azért, aztán meg csak cumiként működik a hajnal további részében.

Hajnalban is tápszereznem kellene,hogy erről leszokjon?


2013. nov. 18. 06:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor adj neki éjjel tápszert, ha éhes.

Nem próbáltál cumit adni neki?

Az enyém is 11 hónapos múlt, ő még eszik éjszaka kétszer (tápszert).

2013. nov. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem a tápszerezés fogja megoldani, hanem az, ha veszel egy mély levegőt, és leszoktatod. Vagyis nem adsz neki cicit éjjel. A másik megoldás, hogy hagyod, hogy az idő segítsen, iskolába már biztos nem így fog menni. Egyikkel sem ártasz a gyereknek, neked kell tudnod, mennyire fárasztó számodra ez az egész.

Én mindkettőt leszoktattam erről 1 évesen, mert már nem bírtam.

2013. nov. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Cumit nem fogadja el, az volt az első,amit próbáltam.

De próbáltuk már,hogy amikor felébred,kimegyek és tápit csinálok, de amig vissza nem érek, addig végigüvölti azt a 1,5 percet,komolyan mint akit nyúznak, hiába simogatja és beszél hozzá apa.

Teljesen kétségbeesik ha kimegyek.

Azt hittem, le fog szokni magától ilyentájt, de olyan,mintha azért lenne ilyen,mert nem cumizik.

2013. nov. 18. 08:00
 4/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Pontosan, azért ilyen, mert nem cumizik, és gondolom az ujját sem szopja. Valamit meg szopnia kell a megnyugváshoz. Ha le szeretnéd szoktatni, akkor nem 1,5 percig kell tűrni a sírását, hanem először órákig. :( És nem úgy, hogy rácsukod az ajtót, én egyiket sem hagytam magára a leszoktatási időszakban egy pillanatra sem, ringattam, simogattam őket, énekeltem nekik, mindent bevetettem, csak cici nem volt. Fárasztó volt, de megérte.

2013. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Hagy cicizzen ha akar. Vagy téged nagyon zavar?
2013. nov. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sírni pedig nehagyd, pláne ne órákig, ahogy itt valaki tanácsolta. Ez egyszerűen aljasság szerintem.
2013. nov. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2013. nov. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen szerintem is a cumihiány miatt ilyen, de nem bánom,hogy nem cumizik.

Szeretném leszoktatni erről, mert nagyon fárasztó, és felőrli az idegeimet ez az éjszakázás.

Meg fogom próbálni így hogy akármilyen rossz is,nem adok neki.

Nem, ezt a kérdést nem én tettem fel,amit belinkeltél.

2013. nov. 20. 09:31
 9/9 A kérdező kommentje:

Nekem kisfiam van.


Arra is gondoltam,hogy éjjel folyadékot fogok neki adni, ert a tápszer este lefekvéskor, plusz még 2 alkalommal sok lenne,úgy gondolom.

De ezzel az a baj,hogy amúgy sem nagyon iszik folyadékot.

Gyümölcsöt eszik, illetve cicit,nagyon ritkán elfogadja a gyümölcslevet, de nem számottevő.

Még nyáron is alig ivott abban a nagy melegben, akkor tettem is fel erről kérdést.

2013. nov. 20. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!