Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy segíthetnék elaludni a...

Hogy segíthetnék elaludni a 16 hónapos lányomnak?

Figyelt kérdés
Én kézben altatom a kisasszonyt. Számomra ez nem teher, de észre vettem, hogy ez már nem kényelmes neki. Nehezen tud elaludni. Eddig nem volt semmi gond. Kb. 10 perc alatt elaludt. De az utóbbi 1 hónapban csak forgolódik a kezemben próbál aludni, becsukja a szemét, de egyszerűen nem megy neki. Így az altatás 20-60 perc között mozog. Megpróbáltam, hogy berakom az ágyba. De vagy azonnal feláll, vagy eljátszogat magában. És egy óra múlva még mindig ébren van - nem sír. Majd ezek után indul újra az altatás. Csak így eléggé csúszik a napunk. Próbáltam már mellé feküdni. Akkor is elkezd játszani. 5-6 órát van ébren altatás előtt. Babakocsiban és autóban egyaránt nem alszik születése óta.

2014. jan. 28. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Hagyd az ágyában, majd elalszik, ha elálmosodik.
2014. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"És egy óra múlva még mindig ébren van - nem sír. Majd ezek után indul újra az altatás."

Én nem kezdeném újra altatni, ha nem sír, csak elvan. majd elálmosodik a játékban és elalszik. Nálunk is van néha ilyen (20 hónapos lesz a fiam), ilyenért sosem megyek be, mindig el is alszik szépen.

2014. jan. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

biztos, hogy álmos? főleg, hogy egy óra múlva is ébren van...

tudom, szeretnéd tartani a napirendet, de nem mindig lehet.

2014. jan. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat.

Amennyiben valamilyen módon nem segítek neki, hogy ellazuljon, akkor fent van akár 9 órát is, persze nem jó kedvű.

Azért nincs kőbe vésve a napirend. :) Az 1-2 órás eltolódásokkal nincs semmi probléma. De 3-4 óra csúszás borítja a másnapot.

2014. jan. 30. 03:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és még "csak" 2 hónapja alussza át az éjszakát. És úgy hogy beraktam az ágyába és "majd elálmosodik és elalszik" az elmúlt 16 hónapban talán 3x ha megtörtént. Ilyenkor mindig azt hittem hogy valami baj van. Hogy magától elaludt. :)
2014. jan. 30. 03:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!