Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves lányomnak afták vannak...

3 éves lányomnak afták vannak a szájába, mivel segíthetnék, hogy hamarabb elmúljanak?

Figyelt kérdés
Néhány napja elesett beütötte az állát és ráharapott a szájára belül.4-5 helyen kihasadt neki és annak a helyén alakultak ki az afták.Alig tud enni, inni.Most már legalább azt elértem, hogy szívószállal igyon, mert még inni sem akart annyira fájt neki.A gyerekorvos azt mondta nem kell rá tenni semmit, majd magától elmúlik, ha ecsetelőt felír az még csak jobban csípné neki ezért nem írt fel semmit.Házilag nincs valami tea, öblögető amivel tudnám segíteni, hogy hamarabb elmúljon neki.Szegény éjszaka is felkel 4-5-ször és álmába is mondja sírva, hogy fáj a szája.... :( Ráadásul meg is van fázva.... :(
2013. máj. 17. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Levegőztetni kéne, kenni rá kis mentolos fogkrémet.
2013. máj. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárba kérjetek öblögetőt. Mi is ott kértük és bevált, de most nem jut eszembe mi volt a neve...
2013. máj. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most csak a saját példámból indulok ki. Sajnos én is ilyen vagyok, hogy egy pici sérülés is elég, és rögtön afta lesz belöle. Én C-vitaminnal kezelem, napi 1000mg-ot megeszek ilyenkor, és hamar el is múlik tőle, de én 31 éves vagyok. Egy ilyen picinél nem tudom mekkora az adag.


Ezt most kerestem meg egy cikkben a c-vitaminról:

"Gyorsítja a fogíny, a vérerek, a csontok és a fogak fejlődését, megújulását és gyógyulását..."

2013. máj. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Használjatok Tantum Verde-t, ez gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatású.
2013. máj. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lányomnak tavaly nyáron volt afta a szájában.Akkor 1,5 éves volt.Nekünk Tantum verdét kellett használnunk.Ezt mondta a doki.1 hét se kellett és eltűnt.
2013. máj. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ecsetelők tényleg nagyon csípnek, így nem ajánlom, ráadásul lehet hogy fertőtlenít, de nem múlnak el tőle előbb az aphták.

Az egyetlen ami nálam bevált (nagyon gyakran szokott régebben aftám lenni), a carbosan kenőcs. Nem csíp és elmulasztja a fájdalmat! Ezt nagyon ajánlom, próbáljátok ki!

2013. máj. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tegnap megkérdeztem anyukámat is , ő a svédcseppet ajánlotta.Gondoltam először azt kipróbálom.Nagyon bevált, bekentem neki tegnap egyszer, mellé adtam neki a cebion cseppet.Ma apa hozott neki kakaós csigát, amit úgy befalt, hogy nem maradt semmi belőle :)Mondta hogy már nem fáj neki, megnéztem feleakkorára húzódott össze a legnagyobb a másik 3-4 pedig szinte el is tűnt.Igaz míg ecseteltem neki megkönnyezte, gondolom csípte, viszont megérte. :)
2013. máj. 18. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!