Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Aki kezdetektol fogva kulon...

Aki kezdetektol fogva kulon szobaban altatta/altatja babajat nem faraszto ejszaka 2-3 orankent vagy esetleg surubben atjarni hozza etetni, dajkalni?

Figyelt kérdés

Mindenkinek sikerult az eredeti terveihez, elkepzeleseihez tartania magat, illetve nyugodtan tudtatok aludni ejszaka? A legzesfigyeloben 100%ban megbiztatok?

Csak kivancsisagbol kerdezem...koszonom, hogy valaszoltok :)



#szoba #Altata
2014. febr. 6. 09:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

én mindkét gyerekemet külön szobába altattam. és nem bántam meg,mert ezt szokták meg és nem kellett bajlódni az átszoktatással. és igen,volt amikor fárasztó volt-ezért is volt ott még egy ágy nekem,hogy amikor nagyon sűrün fent van akkor ott alhassak. főleg amikor beteg volt! de ez nagyon ritkán fordult elő.


szóval:én tartottam magam az eredeti elképzeléhez. aggódni nem aggódtam. volt légzésfigyelő,meg minden..

2014. febr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos a fiam, első héten mózes kosárban mellettünk aludt, utána külön szobában külön ágyban, mai napig külön alszik. Nem fárasztó hozzá fel kelni, talán eleinte volt az, de minden éjszaka 2:00 kor ébredt és már automatikusan én is akkor ébredtem. Amikor felébredt akkor gyorsan evett (kb 20 perc) és már aludt is tovább. utána 6:00 kor ébredt megint . Így összesen 2 szer kell éjszaka. 2 hete viszonyt már nem ébred 2 kor fel, csak reggel 6 kor (22:00-06:00 alszik) Van alatta légzés figyelő, de igazából nem jó semmire sem szerintem, de azért van alatta és megbízok benne. Ha mellettünk aludna, se ébrednék fel rá, ha nem vesz levegőt, ez szerintem nem külön szoba függő. Velünk egy szobában és tőlünk külön is érheti csecsemőhalál. Attól, hogy különszobában van még abszolút hallom ha ébredezik, nyöszörög, szopizza az ujját, sírdogál stb. Nálunk azért is jó, hogy külön alszik, mert sokszor nyöszörög álmába, nevetgél, és szopizni is elég hangosan szopizik, így éjszaka csak én ébredek fel rá a férjem tud aludni. Tökéletesen nyugodtan tudunk aludni, így, hogy külön szobában van a baba. Mi így terveztük, és így is lett. Nekünk amúgy nagyon pici hálónk van nem is férne be egy kiságy.
2014. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2 vagyok: Még annyi, hogy nekem is van egy külön ágyam a baba szobában, de nem sokat használom, de azért volt rá példa.
2014. febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekünk mindhárom gyerek az első naptól a gyerekszobában aludt. Szerintem nem fárasztóbb átmenni dajkálni mint helyben dajkálni. Egyébként a két kisebbik gyerek elég hamar átaludta az éjszakát, a középső pár hetesen már rendszeresen aludt este 11-től reggel 5-ig. Nem volt légzésfigyelőnk. Az első babát az első egy-két hétben néha megnéztem, de egyébként tudtam nyugodtan aludni, mert az első nyekkenésre felébredek. Általánosságban elmondhatom, hogy sikerült az eredeti elképzelésekhez tartani magunkat, de mostanában előfordul, hogyha többször kell éjjel felkelni a gyerekekhez, hajnal 5 után már a legkisebb 1 évest beveszem magam mellé az ágyba.
2014. febr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A fiam első perctől külön szobában alszik, 11 hónapos koráig légzésfigyelővel, amiben teljesen megbíztam. Az elejétől csak egyszer ébredt éjszaka enni, azt is csak 8 hetes koráig, azóta 2 kezemen meg tudnám számolni hányszor ébredt éjjel a foga miatt (most 20 hónapos). Így nyilván nem volt fárasztó egyszer átmenni hozzá megetetni.
2014. febr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát, amíg csak 2-kor ébredt a kislányom, tudtam magam tartani az eredeti elképzeléshez, mindig átmentem, megszoptattam...de már vagy 2 hete gyakrabban kel, van, hogy óránként, persze nem szoptatom mindig, de volt, hogy az ágyunkba vettem, olyan fáradt voltam. Nekem nincs külön ágy a szobájában. Remélem nem tart sokáig ez az időszak.
2014. febr. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is az elejétől fogva külön szoba volt. Az első naptól.

Viszont a szobáink egymás mellett vannak, a babánál mindig nyitva volt az ajtó és a legkisebb neszre ösztönösen ébredtem.

Nem volt ebből gond sosem.

Mi nem vettünk légzésfigyelőt, sokan lebeszéltek róla (viszont megtanultam az életmentést). Minden ismerősömet leverte egy párszor a víz a sok téves riasztás miatt, illetve több olyan is volt, ahol a baba egyszerűen nem maradt meg azon az ágyon, ahol be volt rakva a lap alá- vagy addig forgolódott, sírt- amíg eltűrta magát vagy nem volt hajlandó nyugodtan ott aludni. El tudom fogadni, hogy vannak érzékenyebb babák, akiket még ilyen pici elektromos/mágneses tér is zavar.


A kisfiam viszonylag hamar átaludta az éjszakát (persze az első hónapok nehezek voltak, de mindenkinek az- 2-3 óránként kelni kegyetlen, de túléltük. Az is zombi valószínűleg, akinek a szobájában van a gyermeke, ez nem ettől függ- 10-20-30 lépés már nem oszt, nem szoroz).

Az éjszakai nyugodt alvásra fogom magamban azt, hogy nem volt altatási gond sem- nem szórakoztatta senki, elaludt, mert tudta, hogy ott van az ideje.


Sosem volt vaksötét viszont- a plafonon ilyen foszforeszkáló csillagok-hold stb. adnak minimális fényt, amikor pici volt volt forgója, vetítője (projectoros), illetve klasszikus zenét is játszó altatós állatka, rongyi (alvós medve). Kinek mi jön be ebből is.


Ma már 3,5 éves a kisfiam, szuper az esti rutin, sosem volt átmászkálás, éjszaka ma már önállóan felkel és elmegy pl. pisilni, ha kell anélkül, hogy bemászkálna. Oda van készítve víz a polcára, ha éjjel szomjas lesz, iszik egyedül és visszafekszik.

Ha pedig éjszaka felébreszt, akkor annak oka van (pl. felsír mert rosszat álmodik, leesik a kisállata és keresi stb.- ilyenkor természetesen megyek és megoldjuk, de ez kb. 2-3 hetente 1* van.


Így utólag azt látom, hogy jó, hogy így alakult, hosszútávon megéri.

...és természetesen szeretem a gyerekemet, babaként az ébrenléte alatt sokat babusgattam, most is sok a puszi, simogatás- ezt csak azért írom le, mert már olvastam itt a fórumon olyan kommenteket is, hogy milyen érzéketlen már az, aki szegény kisbabát külön rakja :))


Szép napot.

2014. febr. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

...előző (hosszú) vagyok.

Még az jutott eszembe, hogy volt a bababszobában eg szoptatós fotelem, ilyen hintázós.

A nyűgösebb időszakban hasznát vettem, hogy kicsit ringatóztunk benne, de alapvetően nem kézben alvásra szoktattam.

Hanem simogatás, puszi, felvettem, megszeretgettem, pár percig lassan ringatóztunk és betettem az ágyba.

2014. febr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

lányom is kezdettől külön szobában volt, és nem a Buckingham palotában neveltem hogy fárasztó lett volna átjárni, hanem egy 60 nm-es panelben... max 10 lépés volt :)

Mondjuk hat hetes korától 11-től kb ötig-hatig aludt, szóval nem sokáig éjszakázunk. Légzésfigyelőnk nem volt, eszembe sem jutott, hogy kellene...

2014. febr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az elejétől külön szobában aludt, éjjel már a kórházban is aludt egyben hat órát, egyszer kelt enni, 4 hetesen pedig már átaludta az éjszakákat. amíg ébredt sem volt fárasztó átmenni, tápszeres volt, mindenképpen ki kellett volna menni a konyháig.


Légzésfigyelőt nem vettünk, nagyon sokszor leírtam itt, hogy miért (itt is kb. hasonlóan írják le: [link] A férjem orvos, sok az orvos ismerősünk, férj is, ők is egybehangzóan állították, hogy nem kell, én meg hittem nekik. Már két éves a lányunk, most a mi szobánkban alszik, mert egy hónapja halálra rémült a szobájában (szilveszter... :/), de ez egy hónapja van így, születésétől 23 hónapos koráig önállóan aludt el, légzésfigyelő nélkül és átaludta az összes éjszakát. Nekünk tökéletes volt, azonban tuti biztos vagyok benne, ha ébredős baba lett volna, velünk alszik.

2014. febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!