Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyit alszik 2-3 hónapos...

Mennyit alszik 2-3 hónapos babátok? Napközben felkeltitek ha túl sokat aludna?

Figyelt kérdés
Az én babám most már szépen átalussza az éjszakát, csak sokszor nagyon későn alszik el (11-éjfél fele), de igaz hogy reggelig húzza. Mostanában próbálom nem hagyni sokat aludni nappal (egyhuzamba 2 óránál többet) hogy hamarabb aludjon el (mert azelőtt éjszaka képes volt hajnal 3-ig is fennt lenni), illetve hogy ne aludjon át étkezést mert akkor elcsúszna a napunk. Szerintetek jól csinálom?

#alvás #2 hónapos #felkeltitek
2014. febr. 6. 20:34
 1/7 Réti Brigi válasza:
2014. febr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy csinálom ahogy te, szerintem jól csinálod.

Én napközben mondjuk hagyom 3 órát is aludni mivel a férjem későn ér haza. Így mi később is fekszünk.

Férjemmel fürdetjük és tudja jól hogy a fürdetés után alvás jön , utána el is alszik.

:)

2014. febr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha nem nyűgös, mert "ébren tartod" akkor nincs semmi gond a módszereddel :) de ha sír, mert aludna, akkor inkább te alkalmazkodj a kicsihez :)

az anya és a baba együtt kell eldöntse hogy nekik mi a jó. ha neked ez így jó, és működik, akkor jól csinálod :)

másra ne hallgass, csak az ösztöneidre, és akkor tuti jó :) :)

viszont ne időre etesd, hanem igényre, a babák a táplálás terén ösztönösebbek, mint bármely szülő (pláne hülyeségeket tanácsoló egészségügyisek és a régiiskolás módszereket fújó szakértők) :)

2014. febr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam keltegetni, ébrentartani még ha csúszunk a nappal akkor sem. Napközben egyszer szokott lenni dél körül egy 3-4 órás nagy alvása, pár napja ezt kihagyja. Minden evés között kb. 1 órát alszik. Fürdés után alvás, reggel kel, pár napja hamarabb (5kor, de visszaalszik)mert szerintem növekedés ugrásban lehet mert többet eszik. Valamelyik nap pl alig aludt, 10-20 perceket pár óránként, estére olyan álmos volt, hogy fürdés előtt elaludt, pedig még egyszer ehetett volna, de nem keltettem, mert csak sírás nyüglödés lett volna belőle, olyan fáradt volt. Nagyjából megvan a napirend, de néha eltérünk tőle, ő tudja mikor mire van szüksége.
2014. febr. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jövőhéten lesz 3 hónapos babám.Mi napunk kb így néz ki:

reggel 7-8körül kelünk, aztán vagy elalszik vissza vagy fent van 1 órát, aztán alszik kb 1 órát (jobb esetben). 3 óránként eszik,de van,hogy hamarabb vagy később (függ a mennyiségtől is). Minden etetés között fent van 1-2 órát, de ezek között van egy kevés alvás vagy egy hosszab. Este 7-8 körül fürdés, aztán evés és ha minden jól megy akkor 9-fél 10 körül elalszik.


Volt,hogy nagyon sokat aludt nappal is,de nem keltettem, nem a fő,hogy ő pihenjen,aludjon. De ha sokáig fent van az eddig a maximum 2 volt. akkor is a hasa fájt.


Ha úgy érzed,hogy keltened kell akkor keltsd, de az időre való etetést és sosem díjaztam.

2014. febr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én se szívesen keltegetem, csak eddig ez vált be úgy ahogy. Azért is kérdeztem mert természetesen a babámnak nem szeretnék rosszat. Nem is azért próbáltam ezt a módszert hogy átaludja az éjszakát, hanem egyáltalán el aludjon este. Sajnos nagyon hasfájos volt (ezért is volt éjszaka fennt), ami szerencsére már megoldodott, de utána meg szimplán nem aludt. Ő este fürdés után olyan volt mint aki feléledt és fennt volt hajnal 3-ig, teszem hozzá szinte minden nap. Azt mondták nekünk hogy valószínű hogy össze keveri az éjszakát a nappallal, és ne hagyjuk sokáig aludni nappal (egyhuzamba).
2014. febr. 8. 19:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Eleinte nekünk is ugyan ezt csinálta, hajnal 3-ig volt fent fürdés után úgy, hogy ne mis aludt. Tök éber volt, ki volt pattanva a szeme, figyelt mindent apja meg én mellette meg mint a zombik :) Nekem is azt javasolták, hogy keltegessem, de valahogy nem jött össze, nem akartam bolygatni mert utána meg nyűgös volt, de magától átállt szinte egyik napról a másikra.

4. voltam

2014. febr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!