Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4 hónapos kisfiam nem alszik...

4 hónapos kisfiam nem alszik el 23-24 óránál korábban. Napközben is keveset alszik, max fél órákat. Éjjel viszont 6-7-8 órát is alszik, miután végre elaludt. Mit tegyünk, hogy korábban elaludjon és ne legyen az altatás nyűglődés?

Figyelt kérdés

2014. jan. 30. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztosan kapsz jó tanácsokat, amik esetleg beválhatnak... de lehet, hogy neki egyszerűen ilyen a kis bioritmusa - két kislányom van ( 2,5 , és 1 évesek) , a mai napig mindketten késön alvók, ha este 10kor alvás van, akkor már nagyon örülünk :) Próbálhattam én alakítani a napirendet... nagyobbik lányomnál volt az ugye, hogy én is kűzdöttem, a kicsinél már elfogadtam, hogy éjjeli bagoly ő is :) ezt a 10 körüli alvást sikerült összehozni mostanra , nagyobbik lányom sokáig fél12 körül aludt el... igaz, reggel 9-10ig aludt. Én is tátott szájjal hallgatom a "nálunk este 8kor fekvés van" , számomra mesebelinek tűnő Anyukákat :) viszont nekik lehet gondjuk van az etetéssel, vagy a szobatisztasággal, vagy a mozgásfejlődéssel... nekünk a késői alvás jutott, mi már teljesen ráhangolódtunk, mert ha görcsösen akarom, hogy aludjanak sem fognak előbb, és csak magamnak okozok felesleges feszkót...
2014. jan. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 4 hónapos babánál még korai a lefekvést tologatni. Ilyenkor úgyis gyakran változik a napirendje magától. Nemsokára majd rááll a napközbeni 2, utána meg a napközbeni 1 alvásra, akkor lesz érdemes ezzel foglalkozni, ha nem oldódik meg.
2014. jan. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, többnyire csak ez az esti elaltatás a problémás nálunk, lehet mindenkinek más jut ki, nálunk pont ez van műsoron. :) Igazából én és a férjem is ilyenek vagyunk, sokáig fent vagyunk, reggel viszont sokáig tudunk aludni. Úgy látszik a babánk igazodik hozzánk, és átvette a mi ritmusunkat. :)
2014. jan. 31. 12:29
 4/4 anonim ***** válasza:
2 és fél hónapos kisfia se túl nagy alvó, de az estéket én úgy oltom meg, hogy egy nagyot pancsizunk este. Ezt úgy értsd, hogy a kiskád tele van vízzel, kedvére pancsolhat amíg el nem fárad. Valamikor ez 20percig is eltart. Jól elfárad a végére, útanna gyors kajcsi és már alszik is, még altatni se kell. :)
2014. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!