Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy lehetne megváltoztatni...

Hogy lehetne megváltoztatni az alvási szokásait egy három éves kisfiúnak?

Figyelt kérdés
Három éves a kisfiúnk, lefekszik este 8 körül, de már 5-kor fent van másnap. Bölcsis, napközben három órát alszik. Egyszer kipróbáltam és 10-kor fektettem le, akkor is fent volt már fél hatkor... Van valaki hasonló helyzetben? Ilyen típus?

2014. febr. 9. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
az én kisfiam is ilyesmi volt, mikor lecsökkent a nap közbeni alvása, illetve megszűnt , akkor később kelt fel reggel is. Próbáld meg nem engedni, hogy nap közbe 3 órát aludjon. Először keltsd fel 2 óra után, ha a helyzet nem változik akkor 1 óra után, aztán próbáld meg nem altatni nap közbe, ha ezek sem válnak be, akkor sajnos semmit nem tudsz csinálni.
2014. febr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. Amúgy bölcsis, nem hiszem, hogy ott keltegetni fogják, amikor hangsúlyozzák, hogy milyen fontos a napközbeni alvás... De hétvégén esetleg meg lehet próbálni.
2014. febr. 9. 20:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem is figyeltem, hogy írtad, hogy bölcsis :) Hát igen, így nem lesz egyszerű, de lehet még a hétvégi felkeltegetések sem fognak szerencsét hozni. Lehet ő ilyen, vannak ilyen gyerekek. Majd ha nagyobb lesz többet fog aludni, nap közbe jobban le lesz fárasztva és később fog felkelni reggel ( remélhetőleg ) , az enyém tovább alszik mikor fáradt
2014. febr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kíváncsi leszek, holnap mikor kel,mert ma iszonyúan lefárasztotta magát, Aquaparkban voltunk, és órákig csúszdázott... Lehet, hogy egy energiabomba.:)
2014. febr. 9. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!