Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol, milyen formában tudom...

Hol, milyen formában tudom megváltoztatni a gyermektartás összegét?

Figyelt kérdés
Nem rég sajnos végre kellett hajtatnom a gyermektartást, mert apuka nem igazán fizetett. Anno 12 ezer ft-ban állapodtunk meg, mert nem volt bejelentett munkahelye. Most voszont van, igy gondoltam százalékos megállapítást kellene kérnem. A végrehajtás kérelmet a bíróságra küldtem, és meg is kaptam a pénzt. Ezt is el lehet intézni annyival, hogy küldök a bíróságra egy levelet?
2013. máj. 9. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kéred a gyermektartás összegének növelését és a hivatalos munkahelyre hivatkozol. Ennyi. Majd ők megvizsgálják, elbírálják a helyzetet.
2013. máj. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem egészen. A level küldése ok. Indokolnod kell, hogy mennyivel növekedtek a gyermek kiadásai. Az is lényeges, hogy minimum 2 évnek el kell telnie, hogy emelést lehessen kérni. Emellett az is fontos, hogy a szazalekos megállapítás visszaüt ám, ha pl apuka 4 órára jelenteti be magat 40 ezer forintos fizetésre.... Érdemes egy minimum összeget is kérni,
2013. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Ja es tárgyalás is lesz.
2013. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Az első ítélettől el kell telnie két évnek, hogy emelést kérhess.
2013. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem 4 órára van bejelentve, ezzel nincs gond...

És ha közös megállapodás volt, akkor is elkell telnie 2 évnek? Ne már :/

Ez a mennyivel növekedtek a gyermek kiadásai, tiszta poén komolyan... És ha nem jó indokot irok elutasítanak?

2013. máj. 9. 21:04
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Igen kell a két év. Mivel a bíróság sem ér rá minden második hónapban ugyan azt az ugye tárgyalni. Próbálj megegyezni az apával.
2013. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Fain...

Az a baj, hogy ezt a 12 ezret se nagyon akarja. :(

Azért köszönöm az infot!

2013. máj. 9. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!