Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan lehet rászoktatni egy...

Crissty kérdése:

Hogyan lehet rászoktatni egy babát, hogy korábban feküdjön le este?

Figyelt kérdés
Pici lányom maholnap 8 hónapos. Az esténk általában úgy néz ki, hogy fél nyolckor fürdés, (ez születése óta így van),aztán cici, ezt követően vagy elalszik vagy nem, de ha el is alszik max fél órát bólint, aztán fenn viribül mikor meddig van hogy 11 után se tudom letenni aludni, de általában 10 körül azért nagy nehezen elalszik.Csak szopizva alszik el. tapasztalatokat várok, hogyan lehet emberi módon rászoktatni arra, hogy este korábban aludjon. Az a baj, hogy még a nappali alvásban sincs semmi rendszer. Hogy lehet rendszert vinni az alvásokba? Köszönöm a válaszokat.
2014. febr. 25. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Van rendszer a napotokban? Evés, játszás, séta kb. ugyanakkor van mindennap? Ha a nappali alvásban sincs még rendszer, szerintem nem sokat lehet tenni. Én a legkisebb babámat felkeltem 10 perc után, ha nem alvásidőben alszik el, így mindennap ugyanakkor alszik, de ha nem kéne mindennap kétszer időre menni az oviba, nem erőltetném.
2014. febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ird le hogy telik egy napotok emnnyi alszik? Általában ott van a gond.
2014. febr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az alvásnál nehéz rendszert alkotni.Szerencsémre én ezt nem tapasztaltam a fiamnál.Szerintem az esti alvást úgy hogy evés aztán éjjeli lámpácska puszi és leteszed az ágyikojába.Csak azért írom ezt mert a tesomékníl bejott! Persze nem elsore de nem változtattak rajta és szépen megszokta.
2014. febr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, egy napunk általában úgy néz ki, hogy reggel 8 körül kel akkor kap cicit, aztán fél 10-kor reggeli vmi gyümölcs vagy sütőtök ilyesmi, aztán séta, 11 után alszik de van hogy csak 1 kor általában fél órát, aztán játék. azt megtanulta hogy én délelőtt háztartást vezetek, így akkor egyedül játszik mellettem, de a délután az övé együtt játszunk és valamikor délután még alszik egy vagy másfél órát, de ez még nagyon változó. 2 körül szoktunk sétálni, aztán az esti rutint már leírtam. Ami probléma lehet hogy a párom folyamatosban dolgozik így elég nehéz napi rutint kialakítani, vagy itthon van apa vagy nem ez az elején nagyon megzavarta azt észrevettem
2014. febr. 25. 16:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia


Pontosan ugyanígy vagyunk/voltunk a lányunkal. Nem volt rendszer az éjszakákban, sem a nappalokban. 7:30-kor fürdettünk, 9kor kezdtük altatni és általában olyan 10-11-12 körülre tudtam lerakni. Már én mentem volna aludni, de a lányom még mindig pörgött. Csak cicin aludt el és állandóan felébredt, egy-egy rosszabb éjjelen óránként altathattam vissza. Kb 8 hónapos korában azt mondtam, nem bírom már tovább.

Átraktuk a fürdetést 7-re szigorúan, 5 percet sem késlekedünk vele. Utána kis játék a szobában csak az ágyában, villanyok már félig lekapcsolva. Többször cicizik, kedve szerint, sétálgat az ágyban oda-vissza (a kiságy és a nagyágy össze van nyitva), odajön hozzánk, huncutkodik, eljátszunk. És 8-kor szigorúan elkezdtem altatni ha van kedve ha nem. Mindig ugyanúgy, cicire teszem, ugyanazt a dalt énekelem, majd csak dúdolom, majd csak "morgok". Vagy még cicin elalszik vagy kézben kicsit ringatom és bekómázik. Mondjuk nekem utána még kb 20 percet karban kell tartanom, nem tudom azonnal lerakni.


Hát az első hét kb 1 óra alatt tudtam letenni. Utána kedzett jobb lenni. Most 9,5 hónapos és azt mondom, 8-kor kezdjük az altatást és 8:30ra már le tudom tenni. Ugyanúgy felébred még párszor, de a korábbi éjszakázáshoz képest ez megváltás.


A nappali alvások még ugyanúgy szét vannak csúszva, néha van egy kis rendszer aztán megint szétcsúszik, de ő ilyen, elfogadom így.


Ja még egy tipp, én kézben altatom és mindig odafogok egy takarót a baba alá (a baba és a kezem közé). Így sokkal könnyebb lerakni, mert csak kihúzom a kezem a teste alól, ahogy leraktam. És nem ébred fel egyáltalán.

2014. febr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja még egy észrevétel, mivel a babám sikeresen átszokott a 8 órási fekvésre, reggel hamarabb kel.

Eddig olyan 8-8:30 körül kelt, de most már 7 körül szokott ébredni. Ez mondjuk nekünk pont jobban bele is illik a menetrendünkbe.


Sok sikert! Kitartás!

2014. febr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a napközbeni alvást kell rendszeresíteni. Ne hagyd, hogy késő délután aludjon, mert akkor nem lesz fáradt este, és persze hogy nem alszik el.

Én úgy terelem napközben az alvást, hogy délután 4-nél későbbre ne húzodjon. Akkor még tud a fiam játszani, később a férjemmel is, mikor hazaér, 7-fél 8 között fürdés, megkapja a vacsoráját, és az esetek 90%-ban el is alszik 8-fél 9 között. Nálunk ez bevált, és hónapok óta jól működik.

2014. febr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!