Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehetne rászoktatni a...

Hogyan lehetne rászoktatni a babámat arra, hogy este aludjon, és nappal legyen fent? Most 6-7 hetes a babám. Igény szerint szoptatom, de 1-2 hete ez abból áll, hogy este 8-tól éjfélig folyamatosan cicin van.

Figyelt kérdés

Ha leteszem sír, max 20 percet tudom lefoglalni ringatással, áltatódallal. Eddig az volt, hogy éjfélkor elaludt, és utána jutott a párommal egymásra idő, így az én napi ritmusom is eltolódott. De tegnap már odáig ment a dolog, hogy hajnali 2-kor tudtam letenni a picinyemet. Igaz, 8-ig aludt is, utána szopi délben, meg fél kettőkor, azóta alszik. Direkt nem akarom fölkelteni, de valahogy mégis át kellene fordítani a napi ritmusát.

Az a vicces, hogy amikor egész nap alig alszik, akkor is nyűgösködik majdnem 1-ig este, meg akkor is, ha alszik napközben.

A tejtermelés szempontjából sem jó szerintem, mert így napközben 3-4 óránként eszik csak, és délután sűrűsödik, este meg folyamatosan cicin van, ami szerintem nem jó, mert délelőtt egy féldecit még le is tudok fejni, de este meg annyira lapos a mellem, meg tisztára érzékeny attól, hogy folyamatosan mellen van a baba.


Mit javasoltok? Nagyon szadi nem akarok lenni, csak valami bababarát módon az emberi ritmusra kellene átállítani.


Köszönöm előre is a válaszokat!


2008. dec. 14. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Off:Sajnos, csak együttérzésemről biztosíthatlak.Nem vagytok egyedül.Még csak egy hónaposak vagyunk, de ugyanez van nálunk is.Remélem lesz valakinek elfogadható tanácsa.:s
2008. dec. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező anyuka ezzel a legtöbb ember így van az elején a babának is idő kell és egy állandó napi rutint kell neki kialakítani ami az eljén nem teljesen zökkenő mentes.Mi is így voltunk.Legfontosabb hogy törekedj arra hogy a babád hozzávetőlegesen ugyanakkor egyen pl mivel még pici neki 6-szor kell ennie egy nap de ha éjjel kel még egyszer szerintem belefér.az hogy 3-4 óránként eszik teljesen jó ne aggódj e miatt az nem jó ha kevés idő telik el két evés között mivel szegényke a még emésztetlen tejre ujra szopizik és a pocakba erjedének indúl a még emésztetlen tej és emiatt lehet hogy olyan nyugtalan és nem tud pihenni sem.Csak egy kérdés nem zöldes a kakija?Ez a túletetés jele amit az előbb írtam le.Ha betartod hogy ugyanakkor eszik és két evés között 3 óra van előbb utóbb beáll csak kis türelemmel kell lenni addig próbáld elszórakoztatni beszélni vele,járkálni hogy elterld a figyelmét.Amint rendbe jön a pocakja biztos hogy jobban elelszik majd.mi is így kezdtük és betartva az előbb említetteket az elalvási idő mindíg korábbra tolódott és most már általában fürdés után egy kis játék majd az utólsó szopi és már a pici lányom az ágyában elalszik 9-10 kor este.Lehet hogy az eljén egy két hétig kicsit nehéz lesz beállni de hidd el megéri az én lányom is mostmár általában amikor közeledik a szopi idő jelez teljesen beállt és nekem is sokkal jobb hisz be tudom osztani az időmet és tudok mással is foglalkozni.ajánlatos szoptatni 6,9,12,15,18,és 21-kor de ha kel éjjel akkor mivel még pici hagy egyen majd ezt később csökkenteni kell 5 szopira ha már nagyobb lesz.

A mellednek meg nem jó ha a pici folyamatosan szopizza este mert feláztathatja a nyála a bimbód ami kisebesedhet ne adj isten vérezhet,fájhat meg begyulladhat ajánlatos időnként szabadon hagyni levegőztetni és szopi után kend be tejjel amit hagyd megszáradni rajta.Nagyon jó tesz,de szopi előtt mosd meg nehogy szájpenész kapjon a picid a tejben lévő baciktól.

2008. dec. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!