Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos kisfiam két hete...

18 hónapos kisfiam két hete nem alszik el este 10 előtt. Hogy tudnám rászoktatni a korábbi elalvásra?

Figyelt kérdés
Ezelőtt nem volt gond, este 8-9 között mindig elaludt, most meg, ha letesszük az ágyába csak ordít, veri magát. Tudom ,hogy jobban el kéne hogy fáradjon délután, de nem tudom mit csináljunk, mert ugye már nem lehet annyit kint lenni, bent meg nem fárad el eléggé. Délután is csak kb. másfél órát alszik. 2-3-tól húzza egészen 10-ig. Hihetetlen energiája van. Ha valakinek van ötlete, megköszönném.
2010. dec. 9. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Most aludt el kétèvesem is:( és egyre tolódik a lefekvés ideje. Teljesen mindegy, mikor kel fel délután, ha 2, ha 3 órát aludt, akkor is pontban fél tizenegykor alszik el. Mert neki igy jó:( hiába tettem le tíz után öt perccel, akkor is most aludt el:( én már nem fogok ez ellen küzdeni. Nem mondom, hogy fekszik, amikor csak akar, de mégis, mert a párnàt nem nyomhatom a fejébe...kitartás neked is!
2010. dec. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kevésbé humánus megoldás: ébreszd fel reggel fél órával korábban.

Nem lehet, hogy délután/este sok szénhidrát tartalmú ételt eszik? Úgy látom, az 1 év fölött ajánlott babaételek közül sok rendes cukrot tartalmaz, az egyik barátnőm is mesélte, hogy amikor uzsira ilyet adott a fiának, utána vagy nehezen aludt le, vagy többször ébredt.

Nyilván csak tippelek, de érdemes végigondolni.

2010. dec. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ma reggel 8:15- kor bementem hozzá, amugy 9-ig aludna. Nem fogom hagyni, délután max negyed kettőkor alvás, igy négykor felkel, ha nem, bemegyek megint hozzá, este tizre el fog aludni. Te is vegyél vissza az időpontokból, igy talán fél tizre kidől:)
2010. dec. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Reggel 7-kor kel, de ma még annyi sem volt. Ennél előbb nem akarom felkelteni, mert örülök, hogy van egy kis nyugim, ha én véletlenül előbb felébredek. Délután is csak másfél órát alszik fél 1-től 2-ig általában. Ezt szerintem már szintén nem kéne lerövidíteni. Tehát fárasztani kell, de nem tudom hogyan. Erre szeretnék ötleteket.
2010. dec. 11. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!