Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A kisfiam 7 hetes, eddig még...

A kisfiam 7 hetes, eddig még nem aludt a kiságyában, hogyan tudjuk oda szokatni?

Figyelt kérdés
Velünk van a franciaágyban, mert a felépülés alatt nehezen mozogtam, így könnyebben ment a gyógyulás nekem. Mostmár szeretnénk beszokatni a saját helyére, ebben kérnék segítséget, ötleteket kinek hogyan sikerült. Éjszaka 3-4 óránként kell fel enni (anyatejes) utána visszaalszik, nappal viszont csak dél körül amikor sétálni megyünk akkor alszik 2-3 órát, egyébként 30-50 perceket alszik.

2014. febr. 28. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mikor álmos, vagy alszik elfelé, beteszed a kiságyba, és ennyi. Ha nyöszörögne simogasd a hátát, vagy dúdolj neki. Észre sem fogja venni a különbséget, hogy nem a nagyágyban van, hanem a kicsiben.
2014. febr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ezzel a kiságyba szoktatás dologgal mi is találkoztunk, mert amíg nagyon picike volt, addig bölcsőben aludt, és mindig addig ringattuk benne, amíg el nem aludt. Nem volt annyira nehéz, csak szegénynek meg kellett szoknia, hogy most már nem ringatjuk álomba. Mi úgy csináltuk, hogy betettük a kiságyba, 10 percet hagytuk sírni. ( a férjem mondta hogy így olvasta egy 73-as kiadású könyvben, neki az volt a "szentírás". Egyébként nagyon jó könyv.) Csak abban a 10 percben a szívem szakadt meg, én is pityeregtem kicsit, de tudtam, hogy jó helyen van. Aztán bementem hozzá, megsimogattam, megnyugtattam. 1 órán keresztül járkáltam be hozzá, közben 1x fel is vettem. Kb 1 hét alatt megszokta. Azóta olyan szépen elalszik. Leteszem a kiságyába felhúzom neki a zenélőjét és már alszik is. :)
2014. febr. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Adj időt neki kedves kérdező! este mindanképpen próbáld vagy félálomba vagy mikor már alszik betenni! nekem se aludt eleinte a kiságyba, és szépen fokozatosan jelezte hogy már nem jó neki pl a hintába aludni (nappal) én is ezzel "bajlódtam" mert az ágyba egyszerűen mindig felkelt! aztán volt egy idő mikor csak babakocsiba tudtam elaltatni! 7 hónapos most csak ágyba hajlandó aludni! és ez úgy alakult hogy ki egyszer azon kaptam magam jé már nem használjuk alvásra ezt se meg ezt se , aztán hogy jéé már mindig ágyba alszik :) Ne siettesd kialakul minden szépen meglátod! :)
2014. márc. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is találkoztam már ilyen esettel hogy nem akart a kis gyermekem a saját ágyban aludni, de én beraktam a kis ágyikóba, és úgy meg ringattam hogy kiszállt a legközelebbi ablakon, és nem volt gond, a probléma meg lett oldva... Másnap reggel kicsit zűrösen indult a reggel, de délben általába mindig alszik pár órát.
2014. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Péntek óta a kiságyban alszik éjszaka, könnyebben megy mint ahogy remélni mertem :) Nappal a nagy alvását a levegőn alussza, a 40-50 perceseket pedig mikor hol :)
2014. márc. 4. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!