Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Az álmom (szó szerint) egy...

Dormino kérdése:

Az álmom (szó szerint) egy végigdurmolt éjszaka.5 hónapos a pici fiam és egyelőre nem találtam meg a megfelelő "receptet" arra, hogy rábírjam egyben 6-7 óra alvásra. Van valami bevált tippetek ekkora korú babára?

Figyelt kérdés

Olvasok egyébként itt is, máshol is horror sztorikat olyan babákról, kicsi gyerekekről, akik bőven másfél éves korukig (vagy tovább) sem aludták végig az éjjelt. Minden tiszteletem és együttérzésem az ilyen szülőké, de engem már az 5-6 hónap alvatlanság is az erőm végére tett (főleg, mert különösebb segítségem egész nap nincs, a férjem nagyon ritkán van itthon).


Nap közben nem sokat alszik, 4 órás etetési közökben fél-egy órát max. Csak babakocsiban szokott többet, tehát egyszer egy nap egy-másfél órát a kocsiban. Egy módszer, hogy elhívom Anyósomékat nap közben, hogy vigyék el sétálni a Picurt és addig alszom, de ezt ritkán tudom megtenni és alapvetően az éjjeli alvásokat szeretném megoldani.


Nagyon jól eszik, turbó baba (5 hónaposan alulról verdessük a 8 kg-ot és hetek óta 68-as ruhákat adok rá).


Este fürdés után 9-10 körül kap alma/répapürét+tápszert, vagy alma/répapürét+sinlacot (célzatosan azért adom neki este, hogy hátha evvel tovább bírja) és utána szoptatok is még. Evvel együtt is felébred 3h körül hajnalban, tehát cca 5 órára. Aztán reggel 6-tól már kukorékol... :-)


Vettem banános rizspépet is, de még nem vetettem be. Az jobb, mint a Sinlac?


Bármilyen tippet örömmel veszek.


2014. ápr. 29. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
"és utána szoptatok is még" Ez nem jó. Előbb a szoptatás -és ha nem elég, akkor hozzátáplálás. Lehet, hogy az emésztéssel kínlódik éjjel. Ha elég az esti szoptatás, egy kis ringatás, ének és letevés - lehet, hogy sokkal jobban aludna.
2014. ápr. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia,


szerintem ezen a "problémán" csak az idő fog segíteni. Ahogy fejlődik a babád idegrendszere, úgy fog könnyebben visszaaludni, vagy fel sem kelni.

Amúgy szerintem nem olyan vészes ez az egyszeri kelés.

Próbálj meg te is lefeküdni 10 körül és akkor azért a 7-8 óra alvásod meglesz.


Egyébként meg is eteted mikor felkel hajnalban?

Ha igen, esetleg egyszer próbáld ki hogy nem eteted meg, csak visszaaltatod. Ha visszaalszik viszonylag könnyen, akkor valószínűleg nem azért kelt fel, mert éhes lenne, csak falami felkeltette és magától nem tudott visszaaludni.


Az én babám 9 hónapos és talán egy hónapja van az, hogy mondhatni rendszeresen átalussza az éjszakát.

2014. ápr. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ooo ez meg semmi. Az én vágyam is ez. 16 hónapos,soha egyetlen egy éjszakat se aludt át. Most is 4-5x ebred ejjel cicizni.

Ez van,mar beletörödtem. Teljesen tonkrementem benne. :(

2014. ápr. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja,es azt meg hozzáteszem,hogy az ég világon mindent,de mindent kiprobáltunk,semmi se segitett!
2014. ápr. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tequila Sunrise-nak írom:

három hete kezdtük el a hozzátáplálást, a védőnő és s gyerekorvos tanácsára, mivel a szoptatásból úgy aludt el, hogy akkor átlag kétszer ébredtünk éjjel. Pedig van tejem. (Mivel ekkora baba és csak mechanikus mérlegünk van itthon, nem mérem hogy mennyiket eszik.)

Mindenesetre köszönöm a tippet, megfordítom a sorrendet (szoptatás, majd a szilárdabb még). Egy estét megér ez is :-)

2014. ápr. 29. 12:49
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, köszi, ezt is kipróbáljuk. (Igen, éjjel is eszik, igaz rövidebb ideig.) Meglátjuk :-)
2014. ápr. 29. 12:50
 7/12 anonim ***** válasza:
Elso kislanyom is rosszalvo volt, ejjelente tobbszor felkelt, kicsiket evett es hasfajos is volt. Aztan nagyon sokaig egyszer kelt fel hajnalban 2-3 korul. O viszont sokaig aludt 8-9ig. En azt a praktikat vetettem be, h miutan felkelt atmentem a mi agyunkbol a vendegagyba es ott kettesben aludtunk. Igy o is boldog volt es en is boldog voltam egesz nap, mert kialudtuk magunkat. Masodik lanyom szoges ellentete az elsonek, o vegig alussza az ejszakat, viszont napkozben nem alszik egyedul es sokat kell kezen tartan. h aludjon sokszor melle fekszem es akkor alszik 2 orat.
2014. ápr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem ez a kerdes de miert kap tapszert ha van eleg tejed?
2014. ápr. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]

Enyem 8 hos 3-4x kel. Egyutt alszunk igy nem vok faradt. Ki sem kelek az agybol.

2014. ápr. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves nyolcadik: a védőnő és a gyermekorvos nálunk azt szorgalmazza, hogy a 4. hónaptól kezdve ismerkedjenek a babák az új ízekkel, állítólag így jobban elfogadják, kevésbé lesznek válogatósak. Mivel tejem azóta is van, és szépen követi az igényeket, ez a rendszer különösebb gondot. És mivel első babám, közel sincs annyi tapasztalatom, mint nekik.
2014. ápr. 29. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!