Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem lehet, hogy mi-anyukák is...

Nem lehet, hogy mi-anyukák is "hibásak" vagyunk a gyakori éjszakai ébredéseknél?

Figyelt kérdés
nem akarok provokálni senkit-és tudom,hogy vannak jobb-és nehezebben alvó picik.csak néha úgy érzem,mikor nagyon fáradt vagyok-inkább megszoptatom a babám-10 hónapos múlt-mint egész éjjel mászkáljak,simogassam,viszont úgy érzem,nem vagyok következetes-és még jobban hozzászoktatom az éjjeli evéshez,egyszer igy,egyszer úgy.akinek már nem ébred éjjel-annak magától oldódott meg-van esély,vagy még évekig ébredni fog,ha nem állok a sarkamra?
2014. jún. 5. 07:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
53%

????

nekem is szopott éjjel mind a 3 gyerekem még 10 hónaposan

szépen elhagyták mire 1 évesek lettek

meg nekem is egyszerűbb volt mert nem kellet fáradtan ébrednem


am meg fog ébredni éjjel - pl ha rosszat álmodott vagy pisilni kell meg ha vihar van meg még ezer dolog miatt :-D

2014. jún. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
30%
miért szivatod a 10 hónapost azzal,h. nem szoptatod meg éjjel? ha egy 2 évessel tennéd,még megértem. én is szomjas vagyok éjjel,van,h. 2x is felébredek. a tejed már nem olyan laktató,lehet,h. meg is éhezik. adj neki cicit,ha kéri.
2014. jún. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Első lányom 5 hetes kora óta átaludta az éjszakát. Aztán született 2 kisfiam (ikrek) ők ill. egyikük 10-11 hós koráig ébredt, másikukat keltettem hozzá, hogy ne csúszon szét a napirend. Én úgy voltam vele, ha nem lenne szüksége valamire biztos nem kelne fel. Kaptak enni és aludtak tovább, most már 20 hósak este 9 reggel 9-10 alszanak egy hang nélkkül.
2014. jún. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
50%

Hát, az attól függ, ki mit tart "hibának".

Van aki azt, hogy más nem szoktatja le a gyereket az éjjeli szopiról.

Én mondjuk inkább azt, ha valaki alvástréninget alkalmaz egy babánál, hogy ne kelljen felkelnie (bár az is lehet, hogy ezt meggyőződésből teszi, mert úgy látja, hogy az a gyereknek is jobb, ha végig alussza az éjszakát).

Attól függ, ki minek a híve.

Az enyém még két és fél évesen sem alussza át, pedig már nem szopizik, igaz sokáig szopott, és akkor éjszaka is.

Én meg ezt tartottam jónak, másnak pedig ez a "hibás" nevelés.

Sok félék vagyunk.

Persze vannak a szerencsések is, akik semmit nem tesznek, a baba mégis magától beáll az éjszakai alvásra.

2014. jún. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
31%

De ti vagytok a hibásak. Már az első 1-2 hónapban le kellett volna fokozatosan szoktatni az éjszakai evésekről. A babák gyomrának is kell a pihenés, és meg kell tanulni nekik is különbséget tenni a nappal és az éjszaka között.

Később már nehezen lehet leszoktatni, mert megszokja ezt a ritmust.

Csak ma az anyukák többsége nem hagyja sírni a babáját, hanem azonnal megszoptatja.

Egy kis sírástól még egy babának sem lett baja.

2014. jún. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Én minden nyikkre megetettem, erre meglepetésemre teljesen magától kezdte átaludni az éjszakákat 3 hós kora körül (anyatejesként). 8 hós kora körül újra kért volna cicit fogzás miatt, akkor féltem, hogy visszaszokik az éjszakai evészetre és inkább vizet kapott. (Egyébként másfél évesen saját magát választotta el, ott is ő döntött.) Szerintem gyerekfüggő.
2014. jún. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Ikrek vagyok még, nem hiszem hogy az én hibám, hogy egyik gyerekem 5 hetes már nem kelt a, a sáik kettő meg kelt sokáig. Az éjszakai vízitatásról kérdeztem a gyerekdokit, de nekem ő is azt mondta, hogy adjam neki nyugodtan a tápszert, majd leszokik, így is lett. Semmi rosszat nem láttam abban, hogy a két gyereke fél óra alatt megetettem és mindenki aludt nyugodtam tovább.
2014. jún. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
igen-én is úgy tartom,hogy a gyomornak is pihennie kell-és hidd el,nem minden nyekkenésre etetem-csak,ha nem sikerül visszaaltatnom.engem nem zavar,de felkelti a családot,akiknek másnap pihentnek kell lenni.-nem tréningeztetem a babát-csak az sem jó,hogy,ha nem éhes,akkor szoptatom,mert könnyen hozzászokik.csak néha éjjel annyira nincs máshoz erőm-de tényleg nem jó,ha pl 2 óránként cicin van(legalábbis szerintem-de cáfoljatok meg)
2014. jún. 5. 09:06
 9/24 anonim ***** válasza:
40%
a család közösen vállal tesót. a tesó pedig az éjjeli ébredésekkel jár. sosem értettem,akik kiköltöznek a nappaliba apától,h. ő aludjon nyugodtan. a férjem meg sem engedné. ő is részt akar vállalni a gyerekből,ilyen téren is. ez nem azt jelenti,h. minden alkalommal ő kel! az meg h pihenésre van szüksége a gyomornak... ez egy butaság. az ő gyomra még fejletlen. akkro az újszülött gyomrának nincs szüksége pihenésre? ő 3 óránként eszik. vagy az ő gyomrát is pihentetitek?
2014. jún. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
62%
Fintor Zsófival értek egyet. A család azonos jogú tagja a kisbaba is. Ha éjjel pl. apa felébred mert szomjas, őt sem zárjuk el a víztől, nem? Nem is értem. Ha ébred, mert kell neki valami, akkor kapja meg. Ennyi.
2014. jún. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!