Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beválhat a sírni hagyás,...

Csill79 kérdése:

Beválhat a sírni hagyás, éjszakai ébredéseknél?

Figyelt kérdés
Kislányom nagyon sokat ébred,sír éjjelente.Már nincs ötletem mi lehet az oka.Van aki azt mondja,hogy 3-4 napig hagyjam sírni,ne menjek be hozzá és akkor leszokik róla.Én mindíg ugrok,de már tényleg nagyon fáradt vagyok és ez senkinek nem jó így.Ötletek?11 hós és már vagy 5 hónapja ez van.
2011. szept. 28. 13:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 11 hós már nagy a síráshoz és szerintem csak még éberebbé tenné ha hagynád bömbölni. nem éhes? jól vacsoráztasd be.

cumizik?az én 10 hósom is van h 5-8 alkalommal felsír, visszaadom a cumiját és alszik. azért várok pár mp-t, mert van h csak álmában nyöszörög és aztán alszik tovább.

viburcol kúpit esetleg próbáltad?homeopátiás nyugtató.

2011. szept. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 okoska31 ***** válasza:
31%
mintha a saját lányomról olvasnék. nem a Bütyi az?:)
2011. szept. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem lehet, hogy éhes? Szomjas? Melege van? Fázik? Rosszul áll az ágy? Világos van? Sötét van? Stb?


Én nem hagynám sírni.


Enyém is 11 hós (éppen ma), néha felsír (mondjuk egy éjjel alatt 1-2 alkalommal), olyankor odamegyek, megsimizem a hátát, néha kiveszem, aztán tovább is alszik. De ő nem ébred fel, csak álmában sír, gondolom rosszat álmodik, vagy csak ellenőrzi, megvagyok-e még.

2011. szept. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat.Én értem,hogy lehet éhes meg szomjas meg fázhat,de más babák miért nem ordítanak fél éjjel?Annyira nem lehet éhes,szomjas.stb...Cumizik igen,de vissza teszem,simi,betakarom és 5 perc múlva megint kezdi.Próbáltam hagyni sírni,de ő a kitartóbb!Nem hagyja abba,én meg úgy sem bírom sokáig hallgatni.Vizet adok neki akkor alszik tovább,de akkor meg tiszta pisi,és tehetem tisztába.Én már kifogytam az ötletekből:(
2011. szept. 28. 14:15
 5/17 A kérdező kommentje:
Nyugtass meg,hogy Bütyi:) is ezt csinálja és nem csak az én babámmal van ez.Mindenhol azt hallom,hogy esteleteszem és reggelig alszik:(
2011. szept. 28. 14:17
 6/17 okoska31 ***** válasza:
50%

Ahogy látom nem a párom tette fel a kérdést:) Bár az én lányom 3 napja ébred meg éjszakánként, szerintem fogzik.


Ne adj neki tehéntejet és tojást enni. Napközben 3 óránként összesen 5-ször etesd.


Tápszert eszedbe se jusson! Legrosszabb. Nálunk ezek képezik az étrendet:


Köleskása, kukoricadara, egyéb bio cuccok - ezek sürítik a natúr főzött és darált zöldséget, néha egy kis husival. Banán, őszibarack, alma, rizstej(!). és tea.


kb.


éjszaka próbáld meg nem itatni, mert hozzászokik, és utána azért fog mindig felkelni, mert inni kér - aztán pattoghatsz 3 évig éjjelente.

Ez a kaja része.


Nézd meg milyen sötét van a szobájában, lehet, hogy megébred - és visszaaludna, csak megijed a sötéttől. ilyenkor az ablakról feljebb lehet húzni a sötétítőt (vagy el).


Én mindig bemegyek hozzá (ja, az apa vagyok:)) ha sír este, beteszem a cumit a szájába, megsimogatom a hátát, megveregetem a seggét, vissza fordítom hasra, ha nem úgy van - és általában ez elég. Ha után folytatja, akkor még eljátszuk párszor, aztán el is fárad. Ha fájdalma van látványosan, akkor ki lehet venni egy kicsit. (én legalább is ki szoktam).


Napközben pedig fáraszd le. Legyetek sokat a levegőn, próbáld meg napközben kevesebbet altatni. (nálunk 2-szer 1,5 óra alvás van, délelőtt és kora délután).


Aztán persze ha jön a foga, akkor max. imádkozni tudsz.:) Meg lehet kapni hűtőbe tehető foghűtős rágókát - bár az enyém sosem használta. (még lehet, hogy fogja....)

2011. szept. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Kedves apuka, mi bajod van a tápszerrel?
2011. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Tápszert kap,sőt tejpépet is.Ez miért baj?5 fogán túl vagyunk,nem fájdalmában sír,mert azt 1 kis víz nem mulassza el:)1,5-2 órát vagyun a játszón,nap közben csak 1 szer alszik,van,hogy 1 van,hogy 3 órát ami max fél 4-ig tart.Este 9-kor viszem be fél 10 mire elalszik.Reggel 7 körül kap tápszert és vissza alszik 9 fél 10-ig!?de kb éjjel 1 körül kezdi és 3-4-ig kisebb nagyobb megszakításokkal sír!!!!
2011. szept. 28. 14:37
 9/17 anonim ***** válasza:

azért ha hónapok óta ez megy, akkor van oka. annak kéne a végére járni.

előbb a betegségeket kéne kizárni orvossal.

ha más, akkor lelki okokon elgondolkozni:

elég időt töltesz vele? úgy értem, sokat játszotok, beszélgettek, énekeltek?

nyugodt otthon a légkör? te nyugodtan beszélsz vele, másokkal? érzi a szeretetet?


11 hónsaposat nem lehet megoldás a sírni hagyás, csak jobban belelovalja magát (más korban sem jó megoldás.)


nincs olyan játéka, amihez kötődik? azzal alszik? lehet hogy csak társaságra vágyik. lehet, hogy fél ha felriad éjjel? esetleg kis fényt tenni a szobájába?....

2011. szept. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Gondolom ha valami baja lenne akár lelki,akár testi akkor nem lenne nappal sem vidám,mosolygós,jó kedvű,kiegyensúlyozott.Orvosilag sincs semmi baja.Egész nap csak vele foglalkozom nem hinném,hogy ezek lennének az okok.Kifogytam az ötletekből.Kiságyban alszik a kezdetektől.
2011. szept. 28. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!