Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 26 fokban (bent) nyitva...

26 fokban (bent) nyitva hagyjátok az ablakot éjjel a babátok szobájában? 10 hónapos

Figyelt kérdés
2014. jún. 11. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Simán. 15 fokban is, csak akkor megfelelően rétegesen van öltöztetve.
2014. jún. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is közel 26-30 fok van a szobában. A fiam 4 hónapos, nyitva van az ablak bukón, de gondolkodtam, hogy jobban kinyitom. Én is alig tudtam aludni, egy éjjel felkeltem és hajnali 3 körül kinyitottam az ablakot, jót aludtam én is meg a babám is. Pedig ő egy rövidujjú bodyban alszik, de meg se moccant olyan jót aludt nyitott ablaknál.
2014. jún. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Állandó 25 fokot tartunk a szobájában és nem hagyjuk nyitva az ablakot. Vékonyan van öltöztetve, de mindig kitakarja magát, nyitott ablaknál nem lennék nyugodt. 7 hós
2014. jún. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, nyitva van az ablak, mert különben nagyon beszorul éjjel a meleg, és meg lehet főni. Úgyhogy inkább jöjjön be az esti friss levegő, és jól is alszik úgy a lányom.
2014. jún. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Igen, én nyitva hagynám. Te ismered a szoba adottságait, és hogy ha kint 16-18 fokra csökken hajnalra a levegő, akkor bent mennyi lesz reggelre, így te magad tudod kitapasztalni, mennyire hagyod nyitva (ha van lehetőséged bukóra állítani, vagy egy kicsit behajtani. A másik pedig, hogy ha hajnalban hűvösebb van, és amúgy éjjelente van rá módod, mert amúgy is felkelsz hozzá, akkor átvariálhatod az éjjeli szerelését, mert amiben este lerakod, az lehetőleg szellősebb kell, hogy legyen, hajnalra viszont lehet, hogy elkel plusz egy réteg.
2014. jún. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nálunk sajnos nem lehet bukó, de azért jól variálható, h hogyan és mennyi levegó jöjjön be. velünk alszik (csak így könnyebb volt nekem megfogalmazni, h mi a kérdés lényege). mi is és szerintem ő is sokkal rosszabbul alszik éjjel a fülledt melegben. a környezetemben sokak szerint nem lehet "rányitni" az ablakot, nekem meg első baba, ráadásul kései, úgyhogy néha talán túl óvatos is vagyok ilyen kérdésekben... de úgy veszem észre, h nem hogy nem ártana, de talán ő is igényelne egy kis friss levegőt, meg oxigént. rólam nem is beszélve, mert éjjel 3 van, mire el tudok aludni abban a dunsztban és úgy kelek, mint akit fejbevertek :D
2014. jún. 11. 13:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze. Az én fiam 2 éves, 26 (sőt ma már 27 fok) van a szobájában, tárva az ablak, de éjjel sem ment le 1 fokot sem a hőmérséklet. sajnos persze a redőnyt le kell húznom ritkára, mert egyébként már hajnalban fent lenne.
2014. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Ha mindenki, ti is és a baba is rosszul alszik, az már egy jelzés, hogy nem egésszéges a szoba levegője. Ki az a húgyagyú, már bocsánat, aki azt állítja, hogy nem lehet ablakot nyitni hőségriasztáskor, kánikula idején? Nyilván ismered a gyerkőcödet, ha lerúgja magáról a takarót, akkor nagyon vékony hálózsákban kell letenni, vagy egy vékony pamutrugdalózóban. Nálunk olyan meleg van (este 29 fok, tetőtér), hogy ujjatlan body-ban szakad szegénykéimről a víz, mikor leteszem őket aludni, később, mikor én lefekszem, betakarom őket a babatakarójukkal, de hajnalra rendszerint lerúgják magurkól (5 hónapos ikerpár) Hajnalban, mikor felébrednek szopizni, berakom őket még egy pamutrugiba, és betakarom őket megint, aztán ha megint kitakaróznak, már nem tudnak meghűlni, a pamutrugi pont annyira megfogja a hajnali friss fuvallatot. Sajna szükség van erre a variálásra, reggelre csak 23-24 fok van, muszáj éjjel lehűteni a tetőteret, amennyire csak lehet. Mellesleg éppen most vannak csukva az ablakaim, hogy ne jöjjön be a meleg :) Nem este, amikor végre lehet szellőztetni...
2014. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5 honapos, nyitott ablaknal alszik.
2014. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kinyitnám, ha nem pont az ablak előtt mennének sorban a kamionok, buszok, traktorok, kombájnok, hadd ne soroljam. :/
2014. jún. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!