Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segítség! 11 éves kislányom...

Segítség! 11 éves kislányom nagyon keveset eszik és éjjel nem akar aludni egyedül a saját szobájában. Miért? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az igaz, hogy sokat aludt köztünk pici korától kezdve, de azt gondoltam, hogy 11 évesen már nem lesz ilyen problémánk. 7-8 órákat alszik, de közben átjön a mi szobánkba, megáll az ajtónál és csak ott áll. Nagyon meg szoktam ijedni ilyenkor. Megkérdezem tőle, hogy mi a baj, a válasz pedig az, hogy semmi...Tanácstalan vagyok :-(
2011. febr. 17. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Szia, nem biztos, hogy baj van vele, én még 14 évesen is átbújtam a szüleim ágyába, este pedig nem mertem egyedül elaludni.

Mondjuk nekem attól volt, hogy egy betegségem miatt állandóan gúnyoltak mindenhol, így a nappalaim szinte rettegésben teltek, és így este legalább jó volt biztonságban érezni magam.

A lányodat nem csúfolják esetleg, vagy nem bántja valaki?

Ha úgy érzed, hogy durva a dolog, vidd el azért egy pszichológushoz.

2011. febr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valami lelki problémára gondolok. Nincs valami gond az iskolában, otthon? Az, hogy nem eszik, éjjel "ellenőrzi", hogy ott vagytok-e még, szorongásra utal..

Jól tanul?

2011. febr. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Dilettáns döggomba ***** válasza:
A nem evés lehet lelki okból és vashiányos vérszegénység miatt is pl.
2011. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Bizonyosan fél valamitől( vagy bűntudata van), amit senkinek sem mer elmondani, bróbálj meg vele beszélni( keveset kérdezősködj, s inkább beszéndj neki, magáról a félelem fogalmáról), s ha semmit sem mond( vagy azért,mert szégyenli ), akkor csak annyit mondj neki, hogy már elég idős ahoz, hogy túlépjen a múlton. Sok a lányoddal egykorú gyereknek van egy olyan félelme, vagy büntudata, ami egyszerűen kísérti, s nem bí töle megszabadúlni, ezt nehéz túlépni, de megkell próbálnia.
2011. febr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja,azt még elfelejtettem,hogy ha visszaküldjük az ágyába aludni,van,hogy 5-8-szor is visszajön ,hogy próbálkozzon,h hadd alhasson velünk és szinte véresre kisírja a szemét...:-( egyébként jól tanul,de én is azt veszem észre,hogy nagyon visszahúzódó...köszi az eddigi válaszokat!
2011. febr. 17. 14:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, akkor tisztára, mint én voltam... én is jól tanultam, de nagyon visszahúzódó voltam.

Szerintem engedjétek meg, hogy odafekhessen, és próbálj meg vele beszélni, hogy bántják-e, csúfolják-e, esetleg kérdezd meg az of.-ét, hogy az iskolában milyen a lányod.

2011. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Hogyan viselkedik az iskolában, nyitott, vagy magába fordúl ? Vannak barátai, Mert ha nyitott, akor az azt jelenti , hogy jó úton halad , a barátok ebben pedig csak segítenek. Ha magába fordúl, s nincsenek barátai , akorr nagyon nehezen küzdi le félelmét.

Egyébként sokesetben az sem mindegy , hogy este milyen féényeknél van.

2011. febr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát bocs de ti szoktatátok hozzá buta hiba azt hinni hogy csak úgy kinövi. Megszokta ragaszkodik hozátok nem az ő hibája.
2011. febr. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!