Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mitől változik meg egy 1...

Mitől változik meg egy 1 évesnél az alvó időpont és az elalvás gyorsasága este? (pörgeti magát elalváskor)

Figyelt kérdés

Egy éves babám két hete nem nagyon akar úgy elaludni este, ahogy eddig tette...

Eddig úgy volt, hogy hétkor pancsizott, aztán cicin elaludt. Volt persze olyan, hogy még játszott kicsit a szobában a játékaival és nem rögtön aludt el, de ha elfáradt, akkor odajött, hozzám bújt, szopizni kezdett és bealudt. De igazából többnyire pancsi után éppenhogy szopizni kezdett már elájult.

(7kor kel, 11-13h között alszik, és este 7 és 8 között alszik el, egészen reggel 7ig)

Most két hete megváltozott ez, és rajcsúrozik, szó szerint pörgeti magát, hogy ébren tudjon maradni, tegnap már olyan nagyon pörgött, hogy kihányta a vacsit szegény.


Az érdekelne, hogy ezt hogyan lehet kivédeni, hogy mit csináljak... és hogy ez most már így marad? v


Lehet-e az oka ennek az éberségnek, hogy okulva az órákig tartó esti pörgésből, később kezdtük el fürdetni, 8-kor (mert hogy eddig úgyse aludt) ez okozza most már ezt a rosszalkodást, nem alvást?


nem baj, hogy fent van, én nem sajnálom a gyerekre az időt, csak szerettem volna, ha az én gyerekem mindig is az a korán fekvős legyen, hogy ez szokásává váljon. örültem eddig, hogy ő maga kialakította az este 7 órát, de most elromlani látszik....

mit tegyek?


köszönöm előre is a segítséget


2014. jún. 17. 21:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Sajnálom,hogy nem jött válasz, mert én hasonló gondokkal küzdök :) Eddig jó alvó babám, kb 2 hete nem akar elaludni. Az álmosság jeleit sem mutatja, pedig eddig maximum fél 9-kor aludt. Most hisztizik, őrjöng, ha aludni kell. Nagy sokára 10-fél 11 körül elálmosodik és végre bealszik. Reggel ezzel eltolódott a felkelése sajnos....
2014. júl. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!