Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan aludja át az éjszakát,...

Hogyan aludja át az éjszakát, anélkül hogy áthozzuk a mi ágyunkba és hogyan aludjon el egyedül?

Figyelt kérdés
Kisfiam most 15 hónapos és nagyon rossz alvó vagyis inkább megszokta a közelséget. Eleve ringatva alszik el, amit a karom végülis már megszokott meg olyan izmos hogy egy edzőterembe járó is megirigyelhetné , nem azzal van a baj csak ha nagyinál alszik ő mondjuk már kevésbé bírja meghát egyedül is elaludhatna..... Másik meg hogy éjjel 2-3 korul mindig felsír és párom már automatikusan hozza át az ágyunkba és ő ki megy a nappaliba en meg alszom tovabb a kicsivel. Ez megy minden éjjel.... Ha nem hozzuk át csak odamegyek visszasimogatom akkor 5-10 perc mulva megint felsír, de ha mellettem van csöndben alszik reggel 8ig.. Hogyan aludhatná át az éjszakát egyedül? Néztem ezt a "Suttogó" című könyvet, de még nem olvastam. Valakinek bevált esetleg?

2014. ápr. 30. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Segíteni nem tudok, ötleteket várok én is, mert az enyém 3,5 éves és még mindig ez van, pontosabban ő már saját lábon jön át. Nálunk is pont így kezdődött épp ilyen korban és addig ő is csak ringatva aludt el. Én olvastam a suttogót, nem vállt be...hátha valakinek lesz használható ötlete.
2014. ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem könnyű, de mi leszoktattuk! Egy idő után már kezdtünk megkattanni a fáradtságtól. Mi is elszúrtuk,hogy ringatva, vagy hintában altattuk el.

Aztán egyszer bemérgeltem magam és azt mondtam,hogy elég. A kiságyban fog elaludni és ha felsír, akkor is ott fogom visszaaltatni. Nem mondom,hogy egyszerű volt, az első héten volt,hogy egy órát is ültünk altatásnál a kiságy mellett. Éjjel,ha felébredt, jött volna közénk. Akkor próbáltam nyugodt maradni, megmagyarázni neki,hogy ott vagyok mellette, megvárom, míg elalszik, de ez az ő kis ágya, itt kell aludni.

Kb. 4-5 kemény hét volt, de megszokta. Most csak nagyon ritkán, max. kéthetente kéredzkedik át, de akkor is csak,ha hajnalban megébred. Akkor már átvisszük közénk!

2014. ápr. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És utána átaludta egyedül az éjszakát? És amikor este felsírt simogattad vagy csak odamentél mellé? Na egyszer mi is rászánjuk magunkat, csak olyan nehéz!:s de tudom hogy az eredmény meg csodás lenne :D
2014. máj. 1. 21:44
 4/5 xStefix ***** válasza:

Én nagyon nem szeretem a Suttogót, mert idomít.

Én mást javasolnék, de nem tudom, nyitott vagy-e rá, mert teljesen más megközelítésű...

2014. máj. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A suttogöó egy nagy sz.ar
2014. máj. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!