Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 6 hónapos és csak...

Kisfiam 6 hónapos és csak szopizás közben alszik el. Mindenki azt mondja nekem ez nagyon rossz szokás. Szerintetek? Hatásos lehet sirni hagyni?

Figyelt kérdés
Napközben és este is igy alszik el. 3hónapos koráig napközben ha fáradt volt letettem és egy kis idő múlva sirás nélkül elaludt. Később valami megváltozott. Én a fogzásra gondoltam. Nagyon aktiv kisember. Egy helyben elég hamar unatkozni kezd. Sokat kell vele játszani,énekelni neki. Sirni nem hagyom csak max 1-2 percig ha épp tényleg nem tudok oda menni hozzá. A családban anyukám,anyosom azzal nyúznak hogy hagyjam sirni,mert nagyon elkényesztetem. Nekem ha nincs dolgom vele vagyok és nem tv előtt üldögélek. Megszokta,hogy ha gond van én ott vagyok. Én úgy gondolom, hogy ha sokat sir az nekem sem jó és neki sem.
2014. jan. 12. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám sírni. Ha a cicin való elalvásról akarod leszoktatni, akkor próbálj mást kitalálni, pl simi, vagy énekelgess neki, beszélj hozzá.
2014. jan. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam és nem hagyja hogy simizzem.Mindig el veszi a kezemet és játszani kezd vele.
2014. jan. 12. 13:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sírni semmiképpen se hagyd... Lehet hogy a nagymamák hagyhatják sírni az unokájukat, de Te az édesanyja vagy, tudnia kell a gyermekednek hogy Rád bármikor számíthat. Amíg nekem is szopizott (sajnos csak 3 hónapig)én nagyon boldog voltam ha rajtam aludt el, mert szerintem az azt jelentette, hogy jól lakott és elégedett! Szerintem csak akkor szoktasd le erről, ha Neked válik kényelmetlenné a dolog. Másrészt pedig ennél nagyobb öröme nincs egy kisbabának (gondolom én) ha érezheti az anyukáját. Az etetéssel pedig hogy lehetne elkényeztetni egy babát? Hiszen egyszer úgy is leszokik a ciciről és akkor nem is fog Rajtad elaludni.

Nekem a csecsemősök a kórházban nem hagyták hogy elaludjon rajtam, amikor csukta le a kis szemeit, azonnal elkezdték az arcát van a tarkóját simogatni, vagy rám parancsoltak hogy vegyem le egy pár másodpercre ciciről.

2014. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Addig élvezd ki amíg lehet. A lányom 10 hónapos és egy hét alatt hagyott ki három cicizést így már nem alszik el rajta, bevallom nekem hiányzik.

Az anyósok meg mindig nagyon okosak! Te ismered a babád, te tudod mi nyugtatja meg, nem ők.

Én is mindig ott vagyok, ha kell.

A sírni hagyás nálunk sem vált be mert annyira zokogott, hogy végképp nem tudott elaludni. És egyébként is ha sírva alszanak el nagyon stresszes az alvásuk.

2014. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Imádom őt és nekem egyáltalán nem gond. Kint élünk külföldön igy csak velem van a kicsi meg apával esténként. Igaz, hogy kényesztetem,puszilgatom,játszok vele, de ettől nincs elkényesztetve.Most is mialatt irok egyedül játszik már 15 perce :)
2014. jan. 12. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!