Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy altatjátok kisbabátokat?...

Hogy altatjátok kisbabátokat? El tud magátol is aludni egy 6 hetes baba, vagy csak nekem kell ringatni?

Figyelt kérdés
Csak kiságyban alszik, nekem nappal jobban szereti a nagyágyat sajnos.
2014. aug. 1. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Igen, csak neked kell ringatni... Sőt, ennyi idősen már járnia is kéne.
2014. aug. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Persze hogy kell, nekem 9 hós meg mindig ringatom. De ameddig cicizett ugy aludt el cicin
2014. aug. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Komolyan nem értem miért ilyen türelmetlenek néhányan, vagy nem is tudom mire vèljem. 6 hetes babáról van szó könyörgöm!!! Képzeld az enyém 8 hetes és MÉG MINDIG RINGATNOM KELL altatáshoz!! Kemény dolog szülőnek lenni mi?
2014. aug. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hát igen, az újszülött még csak evett aludt, de már ngyobb és tudja mi a jó, ha rázva van a popsija :)


ez lehet babakocsi is, bölcső, autó, vagy személyek


de vigyázni kell mert az én babám úgy rákpott a babkocsira, hogy még karban sem volt hajlandó elaludni, beleőszültem mire átszoktattam hogy elégedjen meg velem, de most 11 hetes és úgy néz ki, elég neki 5 perc ringatás is, ha jól be van kajálva, sétálgatok vele, nagy szemekkel pásztáz, néha "nyavíkol" eg puki miatt, de letéve így bekajálva rögön el is alszik.

2014. aug. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ringatni? Hmm...nekem ez kimaradt, nem tudom, hogy egyes babák miért kezdik igényelni. Az enyém 3 hetes korától jó alvó baba volt, most is az. Nagyon egyénfüggő egyébként. Szerintem nincs baj, ha néha kicsit ringatod. Nekünk nem volt a nagy ágy menő, szerette a kiságyat, amikor már tudott nézelődött belőle (fali képen, csillogós cuccok, ezek lekötötték és nem sírt, kaja után le raktam és aludt).Beállt arra, hogy kaja, nézelődés, de ha leraktam, akkor korától függően röviddeb vagy hosszabb idő után elaludt magától. Nem kelt nyűgösen, nem érezte rosszul magát és hasfájós sem volt, ez viszont már az én szerencsém :)
2014. aug. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyénfüggő. A nagyobbik fiam hiperaktív, őt mindig ringatni kellett, hogy elaludjon vagy babakocsiban tologatni és bizony beletelt akár 1 órába is, mire nagy nehezen elaludt és csak fél órákat aludt. Ha babakocsival mentünk valahova, nem állhatott meg a kocsi, még álló helyzetben is tologatni kellett picit, mert ha érezte, hogy áll, akkor már sírt. Örökké mozgásban kellett legyen. Nagyon igényelte a kézbevételt is. A kisebbik fiam meg pont az ellentéte, nagyon nyugodt természetű, 6 hetes kora óta átaludta az éjszakákat, és soha nem kellett ringatni, altatni, nappal sem. Most már 8 és 3 évesek.
2014. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb babát azért kell ringatni, mert a mama hasában is ringott, amikor a mama járt-kelt, tehát mozgott. Így aztán a babák nagyon szeretik a mozgást, mozgatást. Ölben is nagyon szeretnek lenni születésük óta. Az unokám már másfél éves, de még mindig mozogni kell vele, közben fogdossa a fülemet és úgy alszik el. Még kisebb volt, egy általa kedvelt zenére aludt el úgy, hogy közben fonoman keringőzni kellett vele. Ez nagyon megnyugtatta. Nagyon fontos, hogy a szülő ne legyen ideges, ne kiabáljon a gyerekre, hanem picit legyen ő is gyerek. Vida Ágnes babapszichológus azt mondja: Ha ideges vagy, ideges lesz a gyereked is, ha veszekszel vele, ő is veszekedni fog veled. Viszont ha nyugodt vagy, ő is nyugodt lesz, ha mosolyogsz rá, ő is mosolyogni fog rád. Tökéletesen igaza van. Megfigyeltem az unokámat, és ezért szeret inkább velem elaludni. Egy babától nem lehet elvárni, hogy rögtön elaludjon, hanem fokozatosan kell hozzászoktatni. Az unokám most már néha egyedül is elalszik, van úgy, hogy a kutyussal, van úgy, hogy anélkül. Viszont addig ott kell lenni az ágya mellett, amíg el nem alszik. Nem minden gyerek egyforma, de minden kisgyerek szereti az anyja közelségét, az illatát stb. Néha már az is elég, ha anya kispárnáján alhat.
2014. aug. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem mert ha tényleg álmos akkor 1 perc alatt elalszik, ha csak álmoskás akkor kb 10 perc és álomba játsza magát :)
2014. aug. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hiaba mondjatok, igen is gaz, hogy ringatni kell, es nem fog elmulni, ha nem vigyaz. A nagyobbik lanyommal en is vegigcsinaltam, a vegen orakat kellett ringatni, hogy aludjon. Most a 8 hetes babam detto es en sem tudom, hogy lehetne megelozni, hogy aztan evekig ringatni kelljen. Azt olvastam, hogy fel kel venni amig megnyugszik, majd lerakni. Ha sirni kezd ujbol. Nalunk eddig nem jott be! :(
2014. aug. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!