Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egy éves kisbabátok mennyi...

Egy éves kisbabátok mennyi időt tölt/töltött ébren napközben? Éjszaka mennyit alszik/aludt?

Figyelt kérdés

Lassan 13 hónapos lesz a kislányom és mióta ilyen nyári meleg van, felborult az addigi napirendünk. Addig 4 órás ébrenlét, játék után aludt egy órát, aztán újabb 4 óra elteltével még egyet, majd az esti elalvás is kb. 4 óra elteltével következett. Viszont jött a fogzás és a meleg és nem tudott már elaludni, ezért próbálkozunk a napi egy hosszabb alvással. Úgy vettem észre, elég nyűgös, hisztis már a végén és az ebédnél is cirkusz van, tekereg az etetőszékben, semmi sem jó. Viszont amikor lefekszünk, akkor elkezd üvölteni, feszíti magát és nagyon nehezen alszik el. Gyakran felriad, olyankor is sírdogál, nyöszörög, van, hogy összesen másfél óra alvás sikerül, jobb napokon 2 - 2,5. (Ma rosszabb nap van sajnos...)


Kinek van tapasztalata? Mivel próbálkozzunk? Sajnos a babakocsiban nem tud ebben a melegben aludni, szerintem ha hűvösebb idő lesz, simán elalszik benne, mint régen.


Azt sem szeretném, hogy ha késő délután alszik még egyet, akkor este ne lehessen altatni, csak nagyon későn.


2014. aug. 14. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez sajnos az az időszak, amikor egy nappali alvás kevés, kettő meg már sok. Egy dolgot tehetsz, előrébb hozod az ebédet pl. 11:30-ra, és ha keveset alszik, akkor az esti lefekvést is egy kicsivel. Türelem! Nemsokára jobb lesz.
2014. aug. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kelemen Szabina ***** válasza:
Szia. Nekem is egy eves. Hasonlo a helyzet. Ebed utan rgyszer alszik. 2 orat, kb. Viszont az rn problemam h ejszaka 3-4-5 szor felkel , mar mindent kipobaltam, ha mellette alszok se is felkel, ha rovidet adok ra ha hosszut, ha teat ha tapszert , annxit forgolodik a sajat magara felkel tegnap felmelt ejfel,2kor, 3kor, 5kor, 7kor, ma csak 3 szor de kivagyok. Pedig jol id lakik vacsira.
2014. aug. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!