Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor és mennyit alszik...

Hányszor és mennyit alszik napközben 6-7 hónapos kisbabátok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Felkel reggel 8 körül, 10-kor szundikál kb fél-háromnegyed órát, majd 13-tól 16-17-ig alszik, 18 körül megint szokott szunyókálni, 22-kor elalszik, reggelig meg se ébred. Ez megy már kb 5 hónapos kora óta. Persze van, hogy vannak húzódások, felborulások... de hát ez előfordul...
2011. júl. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jövő héten lesz 6 hónapos.


7kor kel, 9-10ig alszik, aztán fél12-12ig (ezt pár napja csinálja), fél2től 3ig, aztán 5 és 6 között valamikor még egy fél órát. Fél8kor fürdés, szopi, 8kor alszik. Éjjel még egy vagy két alkalommal kel.

2011. júl. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bár a kisfiam már 8 hónapos de 3 hós kora óta reggel 8-kor kel szopizik és még viszaalszik 9-9:30-ig ekkor mégegyszer szopizik,utánna fél 12-től 12-ig alszik majd ebédel+szopizik..14:30-tól 17-17.30-ig még alszik..Este viszont 10-nél hamarabb soha nem alszik.Minden alvásnál cicizik is.
2011. júl. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Reggel fél 8 körül kel!10-től 12-ig alszik majd 14-től 16-ig megint!Este 19-kor fürdés és 19.30-kor alszik!Az éjszakát átalussza!
2011. júl. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6kor ébred, eszik, kb fel nyolcig alszik. 11-12 között alszik fel órát kb. 16-17 körül egy órát alszik. 20 körül fekszik le, reggel 6-ig nem ébred.
2011. júl. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Erre voltam igazából kíváncsi, az én babám is alszik egyszer késő délután 4-5 körül, de már többen okoskodtak, hogy elég nagy már ahhoz, hogy azt az alvást megpróbáljuk kihagyni. De Ő max. 3-3,5 órát bír ki ébren, és utána igényli, hogy legalább egy fél órára letegyem. Szerintem még kicsi ahhoz, hogy egy ebéd utáni alvással kihúzzuk az esti fürdetésig. Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 26. 20:59
 7/9 anonim ***** válasza:

annyira bírom az ilyen okoskodókat akik megakarják mondani mi a jó a te babádnak!nem kel velük foglakozni,ha igényli még azt a késő délutáni alvást akkor had aludjon ezt te látod!Az én babám is ilyen volt,mindenki ki volt akadva,hogy még 13 hósan 2x aludt napközben,de ha ő ezt igényelte akkor ez van!Minek szenvedtetni,ha nem aludt akkor hihetetlen nyűgös volt,egyszerűen nem tudtam vele mit kezdeni!

Szóval csináld úgy ahogy nektek jó!

2011. júl. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Abszolút így gondolom én is! Az én kisfiam nem szunnyad el a babakocsiban vagy az autóban, csak a kiságyában. Neki kell az a kis pihenő, úgyhogy nem is szeretek magyarázkodni. Csak sokan nem értik meg, hogy miért nem megyünk egész napos kirándulásokra, mivel "már" 6 hónapos elmúlt a gyerek. Hát ezért... Kíváncsi voltam, hogy Nálatok mindez hogyan működött, és csak megerősítést kaptam. Köszönöm!
2011. júl. 27. 13:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolsó válaszoló vagyok!

Az én fiam is ilyen volt,csak a szobájába,kiságyába,nyugodt körülmények között,lehúzott redőnynél tudod aludni!És én is úgy alakítottam a programokat,hogy nem alvás időben mentünk!Én úgy gondoltam minek szenvedtessem a gyerekem!Ő babakocsiban is eltudott aludni de ott max 20-30 percet aludt,a kiságyába meg 1,5-2 órákat!Ha meg keveset aludt,nyűgős volt,nem lehetett vele bírni,borult az egész nap,napirend!

Ez kb olyan 1 éves kora körül változott,akkor már anyukáméknál a nagyágyon is eltudott aludni meg most jöttünk haza nemrég a Horvátországi nyaralásunkból és ott is jókat aludt az utazóágyába is meg a mi nagyágyunkon is!

Most 15 hós lesz de még én sem csinálok 1 napos kirándulásokat mert a déli alvását azt szeretem ha itthon töltjük,ha meg fel kel akkor írány a strand,játszótér,barátnők,biciklizés stb!

Szóval késsőbb fog ez alakulni de mindíg a babám igényeit néztem és nem a mienket,hogy mehessek 1 napos programokra!

ne foglakozz senkivel!

Jó babázást,jó egészséget nektek!

Üdv

2011. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!