Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kezdettöl fogva fénynél...

Kezdettöl fogva fénynél alszik a babám éjjel, úgy, hogy szól a tv, mert félt a sötétben! Most meg sokszor felébred, látja a fényt vagy nem tudom, és sokszor nehezen tudom visszaaltatni! Lehet, hogy most meg már zavarja a fény és azért nem alszik?

Figyelt kérdés
Persze hang nélkül megy a tv,csak azért,hogy ne legyen tiszta sötét,de már sokszor arra is gondoltam,hogy most már le kellene szoktatni arról,hogy tv-re aludjon!Talán már nem félne úgy a sötétben,hiszen 8 hónaposak leszünk már!Ja és az a másik,hogy mellettünk alszik,mert a kiságyában nem hajlandó aludni!Így azért nekem sem könnyü!

2014. szept. 2. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem is a tv-nek kéne menni, mert az villog. Hanem ha mindenképp fény kell inkább kislámpát kéne kapcsolni sztem.
2014. szept. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerinem is rossz ötlet volt a tv.

Próbáld meg sólámpával. Az elég halvány fény.

És altasd el a kezedben, utána tedd az ágyába.

2014. szept. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Egy picibaba nem fél a sötétben. Elhiszem, hogy sír, ha leteszik a kiságyba, de az nem a sötétségtől van. A 4 éves lányom már tényleg fél a sötétben.

Amúgy egy éjjelifény sokkal jobb megoldás lenne, mint a villódzó tv, aminek esetleg van még egy búgó alapzaja is. Pihentetően aludni csak tök sötétben lehet, ez érvényes minden emberre kortól és nemtől függetlenül.

Én amúgy olyan kapcsolót rakattam fel a szobába, aminek lehet állítani a fényerejét, de megteszi egy szabályozható fényerejű állólámpa is, ezeknek a leghalványabb fokozatánál alszanak el, aztán ha már alszanak, teljesen lekapcsolom a villanyt.

2014. szept. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Hát elég hülyeség TV mellett altatni... Ha meg zavarja, akkor nem is értem, miért erőlteted. Kislámpa nincs? Szerinted hogy hat az idegrendszerére a folyamatosan villódzó, színes, erős fény? Nagyon nem kellene tv mellett aludnia!

Azzal pedig a saját életedet nehezíted, ha hagyod magatok mellett aludni. Mi az, hogy nem hajlandó? Kevesebb türelem kell 3-4 éjszakán át megértetni vele, hogy bármit csinál, a kiságyban kell aludnia, mint aztán éveken keresztül nyomorogni és vigyázgatni rá a nagy ágyban. Úgyis megszokja, ha következetesen mindig a kiságyba rakod le.

Nem akarlak lecseszni, de fölöslegesen szoktattad rá a babádat két rossz alvási szokásra, és most ez keseríti az éjszakáitokat.

2014. szept. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És még visszafordítható ez az állapot?
2014. szept. 2. 16:47
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
4-es vagyok megint, szerintem igen. A kisgyerekek nagyon hamar megszoknak mindent, úgyhogy innentől no tv, no köztetek alvás. Lehet, hogy lesz egy pár átvirrasztott éjszakátok, de megéri, hidd el.
2014. szept. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

az hogy egy baba hol jól alszik, hol meg óránként ébred, sokszor nem is a külső tényezőktől függ...

ezer és ezer oka van, általában a fejlődés és az idegrendszeri változás az oka (pl. hogy a mozgásban van egy nagy ugrás, az már megbolygat mindent) vagy éppen fogzás, de időjárás, front, bármi okozhat alvásváltozást. (vannak tipikus életkorok, mint pl. a 8 hónap is, nézegesd az itteni kérdéseket, észre fogod venni eme bűvös számot) :)


szerintem egyértelműen rossz tévé mellett aludni, mindegy, hogy baba vagy gyerekről van szó. nem tudja magát kipihenni az ember, az agya még alvás közben is érzékel, az idegrendszernek csend és nyugalom kell.


nincs semmi baj, ha valamit változtatni kell, meg kell lépni, a suttógó szerint (amit én nem igazán szeretek) 3 nap elég egy-egy változás megszokásához... ebbe kapaszkodva szerintem vágj bele. ne nézzetek tévét egy bizonyos időpont után. - ha egy szobában vagytok, legyen ez a tíz óra. még olvasni lámpánál ér ezután is, az nem olyan, mint egy villodzó, kékes fényű, morajló (és elektromos berendezés lévén zúgó és elektromosságot kibocsátó) készülék.


egy cikk például (persze hogy mennyire tudományos, azt nem tudom, de elég hihető amit leírnak)

[link]


jól teszitek, hogy együtt alszotok vele :) ez elemi szükséglete minden kisbabának. már az őskorban kihalt volna fajunk, ha a szülők nem aludtak volna együtt picikéjükkel (kihűl, elviszi egy ragadozó, sírása odavonzza a kardfogú tigrist... stb) :)


ha eljön az ideje, a kicsi majd egyedül is tud aludni, lehetőleg külön szobában - mondjuk kettő három évesen... addig bújcizzatok, ez a világ legjobb dolga :)


ui: honnan vetted, hogy fél a sötétben? :) :) :) 9 hónapig alig látott fényt, ez szinte alap neki. max. te aggódsz, hogy nem látod őt :) én utáltam, mikor 4kor pirkadt, és erre kinyíltak a csipái. nem győzök sötétíteni a közös hálószobánkban :)

2014. szept. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
azért ne egyszerre tedd be egyedül egy sötét szobába. Elárulom, nem fogja értékelni. Én együttalvás párti vagyok, de ha le akarod szoktatni, előbb az éjjeli fény, aztán a magány, nem együtt!
2014. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
És valóban nem félnek a sötétben. Akkor kezdenek el félni, amikor vmi más erős inger, pl. hang, ütés éri őket a sötétben. Szal úgy tanulunk meg félni a sötéttől, hogy eredetileg nem amiatt ijedtünk meg.
2014. szept. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

jajj, ez azért gáz, ne haragudj, de ilyen butaságot még nem hallottam. kis babát villódzó tv-fényen altatni, ha jól értem tv nézésre alszik el, csak mert fél a sötétben, miközben vele alszotok?

nem jutott eszedbe éjjeli fény? :)

ezzel sokat árthattál mind a szemének, mind az idegrendszerének, szerintem azonnal felejtsétek el a tv-n altatást. egyébként kizárt, hogy féljen a sötétben, de ha ragaszkodsz hozzá akkor szerezz be egy kislámpát vagy éjjeli fényt

2014. szept. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!