Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 év korkülönbség, úgy érzem,...

2 év korkülönbség, úgy érzem, nem megy. Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A 27 hónapos nagyfiam egész nap visítozik, hangoskodik, ami miatt nem tudom elaltatni a 3 hónapos babát. Ő a kimerültség miatt egész nap sír, így senki sem alszik. Ettől a nagyfiam is hisztis lesz és ő is sír. A kisbabám nagyon érzékeny a hangokra, hasfájós, már mindent kipróbáltam, de csak nem tud aludni a hangzavarban. Mit tegyek?

2014. szept. 22. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

próbálj a nagynak bölcsit intézni, akár fél napra is. vagy valaki segítsen vigyázni rá alkalmanként.

illetve ahogy én látom, hogy csinálják az anyukák - a játszótéren lógnak egész nap a két gyerekkel. a nagy játszik, a kicsi meg alszik. (babakocsiban, hordozókendőben, mei-tai-ben, kézben)

még jó az idő, használd ki. (vastag pokróc, vastag öltözék) a friss levegőn jó aludni :)


a baba nem igazán a kimerültség miatt sír, hanem pocakfájás lehet az oka, de főként inkább azért, mert érzi, hogy feszülsz. ugyanis elaludna, ha olyan fáradt lenne, még ágyút is sütögethetnél mellette, ha olyan álmos, nem ébred fel (max. az éhségre)


az én kisfiam 3-4 hós koráig volt érzékeny a zajokra, de mondjuk egyke, meg nem hasfájós volt, mivel azonban mindig cicizni akart, én együtt feküdtem a gyerekkel az ágyon egész nap, és ki se vettem a szájából a mellem :)

2014. szept. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy előttem is írják. Vidd le őket délelőtt, délután is a játszótérre!

Mikor a kicsi evett, felöltözteted, a Irány a játszótér!

Oda felé elalszik a babakocsiban, a naggyal tudsz játszani.

2014. szept. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha jól olvasom hasonló cipőben járunk. Ha neked szeptemberben volt 3 hós a kisebb igaz a picid kisebb mint az enyém de a nygod meg idősebben kapta a kis tesót mint az enyém. Az én kisfiam 8,5hós a "nagy" fiam meg 28,5 hós. Idáig nem volt gond az alvással de az elmúlt 2 hónapban nekem is meggyűlt a bajom vele. A nagyom déltől alszik kb 2-3 órát ill este 8kor fürdés-vacsi-fogmosás-alvás és egyben alszik reggel 7-8ig. A kicsit amíg az evés motiválta kaja után aludt, aztán amint beindult mozgástanilag szép lassan szétestünk - de a nagyom rendje szerencsére maradt. Amíg jó idő volt én is gyakran menetem velük játszóra vagy legalább a kertbe. Aztán bejött a korai sötétedés így délután már nem tudtunk kimenni mert sokszor 4ig alszik a nagy. Na a kicsinek szép lassan kikopott a délutáni alvása, aztán már az esti alvása sem megy az elmúlt hetekben már ott tartunk hiába eszik 9kor nem alszik el éjfél előtt de sokszor 2ig sem, így virrasztok vele 2ig majd 7kor angyom ébreszt. Ehhez az is hozzájött hogy délelőttönként a kinti program kapcsán idáig törvényszerűen az első kajája után bealudt igaz zömiben babakocsiban de most már ez sem törvényszerű gyakorta 1szer alszik csak napközben. Én azt javaslom ha megteheted és van rá lehetőséged akkor külö9n szobában aludjanak a gyerekek sajnos mi egy kupacon vagyunk a gyerekek és mi is egy közös szobában alszunk mert nincs több hálónk.


És azért azt is megjegyezném, hogy én a nagyommal sokat eljártam még terhesen is ill előtte ide-oda baba mama klub, zenebölcsi...stb így még mielőtt megszültem volna beszokottattam egy családi napközibe, de lényegében 80%ot itthon van így ez csak arra jó hogy szocializálódjon a többi gyerekkel, mert ő nagyon szociális igényli a korosztálya társaságát a legérzékenyebb korszak szerintem a 1,5-3éves kor és bár abszolúte bölcsi ellenes voltam mégis rá kellett jönnöm hogy másfél éves kora körül én már kevés voltam neki igényelte a korcsoportja társaságát is. Mondjuk ezzel még nehezebb helyzetbe hoztam magam mert a kicsivel emiatt is vergődünk mert a nagy hol van hol nincs nem alakul ki a napirend amióta nem csak az evés mozgatja a kicsit. Viszont a nagynak úgy érzem nagyon jót tettem a családi napközivel (magán bölcsivel). Már 2 évesen elkezdtünk bilizni, szépen beszél imádja az öccsét egyre többet játszanak - szerintem ha nem járna olykor bölcsibe ennyi pozitívumról nem számolhatnék be. Nálunk a kicsi maradt a kemény dió alvás ügyileg. Magamat okolom leginkább, mert nem alakítottam ki neki egy napirendet és már csak az árral sodródunk... Még szopizik, még fogunk nincs, de gyakorlatilag a tiltó listásokat leszámítva már mindet eszik minden szopi után van valami 81. reggeli után táp, napközben főzelék, glténe, gyümis kaja sokszor mi tányérunkról is csipeget) este meg tejpép szopi után... A nagyom kiegyensúlyozott ha itthon van igyekszem a korosztályához illő időtöltést beiktatni pl:. kirakózunk, legózunk, ha meg bölcsiben van akkor pl.: próbálok takarítani a házat rendezni, mert 2 gyerekkel ez nem éppen egyszerű nekem... Nem tudom neked milyen a nagyobbik gyerkőc az enyém természete nagyon jó simuléákony beszoktatni nem is kellett gyakorlatilag azonnal levegő lettem neki a bölcsiben, ha a te gyereked is ilyen nem hinném, hogy problémátok lenen beszoktatással, de ha ennek az ellenkezője én nem javasolnám hogy most kezdjetek bele mert a kicsi még kicsi ráadásul most jönnek a járványos időszakok is. Viszont érdemesmegnézned a bölcsik napirendjét - szinte mind egyforma és az alapján te is poróbálj kialakítani valamit. Nálunk ez vált be így legalább a nagyom napirendje flottul fut akkor is ha csak egyedül itthon vagyok a gyerekekkel mindenféle segítség vagy bölcsi nélkül is. A Napirendünk a következő reggel ébrednek amelyik hamarabb kel (agy junior drink - bilizés öltöztöztetetés; kicsi peluscsere-öltözés-szopi-táp) aztán reggelizek én amiből természetesen a nagy is kap ez az ő reggelije is - majd összeszedem őket irány az udvar hiába kelnek 7-8 körül 10 előtt sosem érünk ki így udvar előtt vagy alatt jön a nagy tízóraija ami gyümölcs. Kint vagyunk a levegőn délig (nagy ebédje) vagy amíg a kicsi nem jelzi hogy éhez. Attól függően melyik éhes megetetem sorerndben őket (nagy főtt ételet eszik, kicsi szopizik aztán eszünk kanalast) nagy ebédje 12 de legkésőbb 1 óra az udvarról bejövet van bilizés-kézmnosás, ill ha látom rajta akkor lefekvés előtt is bili aztán nagyom megy lefeküdni alszik legalább 2-3 órát. Felkel bilizünk eszünk játék, 6körül vacsi fél8-8 körül fürdés és még mindig nem hajlandó leszokni a tejpépről így fürdés után kap gyümölcsös tejpépet aztán fogmosás alvás kb 9körül egészen reggelig. Hát a kicsivel meg sodródok van hogy lesz neki is ítzórai de ált nem mert 8 körül kel így 11körül már inkább főzelékezünk. A délutánjaink őskáosz fürdetés hasonló időpontban mint nagy pár napja már együtt nagy kádban és aztán nagy fekszik, kicsi eszik és utána nem akar aludni virrasztunk... szörnyű... de legalább a nagynak van egy kiforrott napirendje ami állandó bölcsiben és otthon is ő kiegyensúlyozott jó gyerek. Kicsivel meg küzdök, holott alapjába véve ő is jó gyerek mert neki is van hosszú alvása este jó ideje csak kezdünk elcsúszni egyre később kezdené, plusz napközben meg nem akar aludni, nagyon nem volt lehetőségem saját alvásra szoktatni mível a nagyot felverné (voltak próbálkozásaim) így csak bealtatva lehet az ágyba betenni ebbe a hibába te ne ess, de hogy mit kéne tenni hogy ne tévedj te is ebbe a zsákutcába passz, nem tudom még én sem...

2014. nov. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Túl kell élni:) még 3 évig ez lesz!
2014. nov. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a kicsi már másfél, de ugyan ez volt. Délelőtt délután játszótér, ott alszik a kicsi a babakocsiban, a naggyal addig lehet játszani. Délben míg alszik a nagy otthon, addig meg van idő a kicsire, vagy a házimunkára.

Jól be kell osztani a napot! Reggel korá kelni, oda te mi a kaját, míg fő addig reggeli, szoptatás beágyazás, mosás betétel, addig anagycsoportot mesét néz. 9-re kész minden, s szabad az egész nap!

2014. nov. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Fél 6-kor kelnek a gyerekek, annál hamarabb én képtelen vagyok, tekintve, hogy éjszaka sem alszunk jól.

A játszi üres már ilyen időben (amúgy 25 perc sétára van), a kisfiam nem élvezi. Kertesházas részen élünk...

2014. nov. 24. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!