Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ekkora gáz a nagyobb...

Tényleg ekkora gáz a nagyobb korkülönbség? Hogyan tudnék reagálni a bunkó beszólásokra, kioktatásokra?

Figyelt kérdés

Majdnem 5 éves lesz a lányunk, amikor megszületik a kistestvér. Nem így jött össze, mi terveztük így. Tudjuk, hogy nem ez a megszokott, de nekünk így jó.

Arra viszont nem számítottam, hogy ennyi bántást fogunk kapni. Ismerősök szerint önzőek vagyunk, nem lesznek jó testvérek, most már minek kistestvér egy ilyen nagy gyereknek, nagy lesz a féltékenység, csak szívatjuk mind a két gyereket a saját önzőségünk miatt.


Az eszemmel tudom, hogy nincs igazuk, de mégis - talán a hormonok miatt - annyira bántanak ezek a megjegyzések. Mit lehetne reagálni rájuk?


2014. szept. 5. 07:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem értem, ez miért probléma másoknak. Rengetegen szülnek így! Munkatársamnak 9 éves volt a nagy, mikor szülte a picit. Semmi gond ezzel.
2014. szept. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nyugi, az enyemeknel kicsi a korkulonbseg,az se tetszik mindenkinek.
2014. szept. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Hű, de tapló ismerőseid vannak! :) Keress új barátokat (ha azok voltak). Az egy dolog, hogy taplók, de még igazuk sincs.
2014. szept. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Mármint miért bánt?


Mi például direkt így terveztük, nekem 2, a férjemnek 1 testvére van, nagy a korkülönbség mindenki között (5-7 év), és ennél szorosabb kapcsolatunk nem is lehetne. Nem kor, sokkalta inkább személyiség- és családdinamika függő a testvéri viszony milyensége.

2014. szept. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mi is így terveztük, pont emiatt vagyunk önzők. Mert ha kicsi a korkülönbség, akkor jó testvérek, játszótársak lesznek, a nagy életében nem olyan hatalmas törés a kicsi érkezése, együtt nőnek fel. Így viszont ezek nincsenek meg.
2014. szept. 5. 08:13
 6/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is úr isten!!

Másodszor meg 2 testvérem van az egyik 7 évvel a másik 5 évvel idősebb nálam. Én vagyok a legkisebb:) Csak úgy mellékesen írom,hogy anyum csinált házi videókat rólunk mikor én még kb 8-9 hónapos lehettem a tesóim ugye meg már nagyok voltak és nagyon imádtak,sokat játszottak velem,vigyáztak rám:) Anyunak is segítség volt ám :)

Én most várom az első babánkat és én is picit nagyobb korkülönbséggel szeretném a második babát! Azok akik ilyet mondanak neked/nektek azokat meg el kell hajtani a nagy büdös pi....ba!! Már elnézést kérek:)

2014. szept. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Uhh azt elfelejtettem leírni,hogy nagyon jó a kapcsolatunk a tesókkal:) Pl a bátyámmal aki pont 5 évvel idősebb,szinte SOHA nem veszekedtünk egymással:) A párom és az ő öccse között másfél 2 év van és hát szépen szólva le se kakálják egymást. Nem az a lényeg mennyi az annyi:) Hanem a viszony a kapcsolat,az összetartás.. Lehet nálam 10 évvel is öregebb vagy lehetünk egy idősek is ha így sem-úgysem alakul ki az aminek 2 testvér közt ki kell:)
2014. szept. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Akkor mi egy szemét önző család vagyunk. Le se merem írni hány év korkülönbség van a három gyerekem között. Viszont soha nem csinálnám másként!!! Mi így vagyunk kerek, egész, és boldog család. :)
2014. szept. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%

Megszokott? Bántások?

Nekem ez olyan furcsa...a két gyerekem között 10 év van...ássam el magam?:))))

Nem tudtam, hogy van elvárás, hogy mekkora korkülönbségnek kell lenni:))))

Ne vedd fel ezeket...baromság...az a lényeg, hogy Nektek jól legyen...

2014. szept. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én eleve azt nem értem,h az ismerőseid miért mondanak úgy véleményt,h ti azt nem kértétek. Ez ráadásul egy olyan döntés, ami egyedül rátok tartozik. Elég faragatlanok lehetnek. Én azt hiszem,h kikérném magamnak ha egy ilyen dologba a kérésem ellenére bele szeretnének szólni. Sztem ne állj le magyarázkodni, érvelni, hanem egész egyszerűen mondd meg nekik,h ha kíváncsiak lesztek az ő véleményükre, rögtön szólni fogtok. Tényleg nem értem, olyan sokan akarnak beleszólni olyan ügyekbe, amik egyáltalán nem tartoznak rájuk; mikor vállalj gyereket, mi legyen a neve...

Egyébként a kicsi és a nagyobb korkülönbségnek is vannak előnyei, hátrányai. Hogy mekkora a féltékenység, az sokkal inkább attól függ,h a szülők hogyan tudják kezelni a helyzetet, mint a korkülönbségtől.

2014. szept. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!