Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy érjem el, hogy a 8...

Hogy érjem el, hogy a 8 hónapos babám hajnali 2helyett hamarabb elaludjon?

Figyelt kérdés
Sosem volt jó alvó. 3 hónapos kora után 6 hónapos koráig átaludta az éjszakát. Két hónapja ismét fel kel 2-3 óránként. Nem is ezzel lenne a baj, hanem hogy 7kor fürdetés, utána olyan 9-10 körül elalszik, de egy óra mulva sírva felébred és nem hajlandó vissza aludni kb hajnali 1-2 óráig. Ezt viszont születése óta csinálja, hogy éjfél után alszik el. Már szinte mindent kipróbáltam. Hogyan szoktassam arra, hogy 10kor már rendesen aludjon? Délután max. 4óráig aludhat. Segítsetek! Köszönöm!
2014. okt. 5. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:
próbáld ébren tartani napközben, hogy ne aludjon sokat, így estére álmosabb lesz és elöbb fog elaludni.
2014. okt. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy drasztikus, de ha nem éhes, nem fáj semmije, akkor hagyd a kiságyban, oltsd le a villanyt és menj ki a szobából. Biztos, hogy sírni fog, azt is biztos, hogy nem fog rögtön elaludni, de egyszer-kétszer így álomba sírja magát és meg fogja tanulni, hogy nem érdemes éjjel ébren lenni, mert nem történik semmi. Szerintem nem tanulta még meg, hogy mi a különbség az éjszaka és nappal között, pedig már régen tudnia kellene.
2014. okt. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hagyd békén, ha felébred. Sírni fog, persze... ha nagyon ordít, menj be hozzá. Villanyt NE gyújts, feküdj mellé, simogasd kicsit. Aztán menj ki. Ha nagyon sír megint menj be, nyugtasd.


Ami fontos:

- ne hozd ki, megzavarodik tőle, azt hiszi, nappal van, és felébred

- ne kapcsolj pilácsot, mert ugyanúgy megébred

- a sötétben termelődik az alvást segítő hormon, nála is fog, ha sötétben marad

- inkább járjatok be felváltva-nyugtatgatva, de hamarabb el fog aludni

2014. okt. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!