Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segít a párod a baba ellátásáb...

Segít a párod a baba ellátásában, foglalkozik vele eleget? Vagy csak keresi a lehetőséget, hogy minnél hamarabb elaludjon és ő tegye a dolgát tovább?

Figyelt kérdés
Már nagyon mérges vagyok, úgy érzem semmiben sem segít, pedig napi egy meleg zuhany nekem is jár nyugalomban nem?
2010. jan. 8. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
én ezt 19 hónapig tűrtem. akkor ultimátumot kapott. addigra elfogyott minden tartalékom. úgy tűnik bevált. azóta játszik vele, tudja, h rajta van a szemem:)
2010. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az én babám még csak 6 hetes, de már feldobtam a különköltözés lehetőségét ha annyira zavarjuk :-(, nem értem őt annyira akarta a babát, most meg nem is törődik velünk...
2010. jan. 8. 13:14
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk segít, de azért meg kell kérnem rá mindig. 13 hónapos, és hát azért mostmár kezdenek "összehangolódni" :)


Esténként (6 körül) apa megkapja mindig, én pedig elmerülök fél-egy órára a habos fürdőkádban. Ennyi igenis jár nekünk is!

2010. jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kicsit (10 hónapos) ő szokta esténként eleltatni. Amikor a nagy kicsi volt, akkor sokat dolgozott, vagy sokat volt külföldön munka miatt, úgyhogy most bepótolja, ami akkor kimaradt.

De mindent megcsinál, amire megkérem.

2010. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagy szerncsém van a párommal,imádja a gyerekeket,bármikor bármit megcsinál,alig várja hoyg foglalkozzon a babával kezdetektől (most 7 hós).


Az elején azért nálunk is volt egy kis fennakadás,ugyanis a férfiak nem tudnak nagyon mit kezdeni a picike babával,és ha leszólod vagy erőszakoskodsz vele akkor annál kevésbé fog segíteni,mert nem fér bele az önérzetébe.


Szerintem így csináld:


Először is lassn és türelmesen,fő a fokozatosság. Amikor valamit csináltok a babával,akkro hívd oda,hogy nézze csak meg ti ketten ezt hogy szoktátok. Mindig mondd neki hoyg mit miért kell,szabad vagy nem szabad,hogy neki is legyen "tudása",mert ettől megjön az önbizalma a babához. Aztán ha ez ment egy hétig,akkor utána szólj neki,hoyg most valamit legyn szives csináljon már meg,fogja már meg,szórakoztassa már addig amíg pl te elmész mosdóba stb... És így apránként,ezt egyre gyakrabban. Mindig ossz meg vele minden infót,amit tapasztaltál a babával kapcsolatban,vagy amiket csináltatok együtt,hogy tudja ő is,hogy miket lehet vele csinálni.Beszélj előtte sokat a babához,hogy lássa nem ciki beszélni eg ycsöppséghez még akkor sem ha ő esetleg még nem igazán reagál rá semmit. Hidd el,meg fog jönni az önbizalma a babához.

2010. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy csak így érzed?

Én is így éreztem az elején (kb. 2 hónapig)... szerintem a hormonok miatt... Meg ugyebár neki is új volt az egész... Velem is más helyzetbe került, és ott volt a kis jövevény.

Egyszer azt mondta, hogy néha úgy csinálok, mintha csak a baba lenne. Rájöttem, hogy ő is vágyik odafigyelésre.


Mióta másként látom ezt az egészet, azóta - gondolom - én is másként viszonyulok hozzá, ő pedig egyre többet segít.



Hajrá Nektek is!

2010. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Gondolom a duzzogás, pofavágásokkal való célozgatás a te férjednél sem jön be...:( hát nekik egyértelmű kérés kell, az biztos! Ne támadd, mert csak jobban ellököd a baba és a te körödből. Mivel ilyen kicsi a baba, sok türelmet kivánok!!!
2010. jan. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Férjem a munkája miatt sajnos keveset van velünk. De amikor itthon van abban a pár napban igyekszik mindent bepótolni. Ő fürdet, időnként etet, és rengeteget játszik kislányunkkal. Ennek ellenére már a második, harmadik napon kezd eltelni vele, átadja nekem, mert ő filmezni szeretne, vagy amint sírni kezd már adja is hogy : "majd anya megnyugtat". Ezek még beleférnek a tűréshatáromba, mert látom, hogy rajong a lányáért, csak épp a türelme kevés.

:))

2010. jan. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Férjem úgy dolgozik,hogy 3 nap 12 óra munka,aztán 3 nap szabadnap.Ebben a 3 napban elmegy bevásárolni,míg én sétálok a kicsivel addig összepakol,felporszívóz.Ha megyek fodrászhoz,addig ő van a kicsivel.Aztán délután játszik vele,és esti fürdetésnél is segít.Gyakran megfőz,ha én játszok a babával.Ma még a mosást is berakta,míg lent voltunk.Nem panaszkodhatom,nekem mindenben segít.Ritkaság...sajnos.
2010. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk pont a ferjemnek van sokkal tobb turelme. Sosem zavarja a baba, igaz eleg keveset is sir a kisfiunk. A ferjem vallalkozo, s nagyon sokat dolgozik, s ha epp itthon dolgozik az irodaban, s hallja sirni a kicsit tobb mint egy percig, akkor tudja hogy nem mentem oda hozza, igy o veszi fel. Azonkivul hetvegenkent reggel koran kihozza a halobol, hogy en tudjak aludni. Olyankor vele van, mig en pihenek. Felajanlotta, hogy neha o eteti meg ejjel, de azt nem fogadtam el, neki koran kell kelnie.

En mindig szepen meg szoktam kerni, hogy ezt vagy azt nem tudna-e megtenni a babaval, kedvesen, s szinte sosem mond nemet. Probald ugy, hogy: nem szeretned ezt most te csinalni a babaval? Igy ugy jon ki neki, mintha o akarta volna furdetni, ringatni, pelusozni, vagy amire epp megkerted.

2010. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!