Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Segítség! Hogyan szoktassam...

Segítség! Hogyan szoktassam le a hat hetes babát a ringatásos elalvasrol, és a babakocsis altatásról?

Figyelt kérdés
2014. okt. 19. 20:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez hasonló cikkeket ajánlok: [link]

A gyereknek, főleg ilyen pici korban kell a segítség az elalváshoz. Ez normális.

2014. okt. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
két hetente valigatni fogja az elalvasi modszereket. ilyen picinel telhesen felesleges minden tudatos probalkozas az altatasi modszerekkel. egyikheten cicin fog csak elaludnu, kovetkezo heten ott mar nem csak a racsos agybam, aztab utana ott nem de a pihenoszekben igen, stb allandoan valtozik majd, csak egy a biztos: vhogy ssgitened kell mert meg nem eleg erett az idegrendszere az onallo alvashoz. az en lanypm a 6. hetigcsak cicin aludt pedig probaltam mindent. aztan egyik naprol a masikra elaludt a hintaba. tegnap meg magatol aludt el jatek kozben (3 honapos) nem kell.ragorcsolni hanem figyeld epp hogy jo neki es azt a modszert hasznald amig bevalik. amugy miert akarod leszoktatni ezekrol? mit szeretnel hogy aludjon el?:)
2014. okt. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%

Nem akarok rosszindulatunak tunni, de hozza se kellett volna szoktatni. Hala a jo egnek en egyik gyerekemet se szoktattam hozza semmilyen "strapas" altatasi modszerhez, igy nem volt mirol leszokni. Beraktam a cumit a szajukba, ha elfogadtak, elfogadtak, ha nem akkor nem. Felhuztam a kis zenelo jatekukat, becsuktam az ajtot es alvas. Az elso 2 nap meg nyugos volt, aztan hozzaszoktak es tok ugyesen alszanak.

Szerintem te is talalj ki olyat ami nem okoz neked nehezseget, es szoktasd ahhoz. Par nap kell az atallashoz arra szamits.

2014. okt. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Mindig mást fog igényelni :) Erről is leszokik majd, nyugi. Sose hagytam sírni a kisfiam, igazodtam az igényeihez. Most 2 éves, szépen bemászik az ágyába, betakarom és magától elalszik minden gond nélkül!
2014. okt. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

2-es vagyok. a lepontozóknak:

múlt héten csak a hintájában volt hajlandó elaludni, hiába ringattam meg babakocsiztattam végkimerülésig. Aztán szombaton, csodák csodája: betettem az ágyba és 5 perc alatt elaludt magától (cumi nélkül). Azóta minden nap elalszik, magától, cumi nélkül, maximum 3-4 perc nyafogás (de nem sírás!!!) után.

Ennyit a tudatosságról.

2014. okt. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ringatásról nem tudod mert ő mozgásos elalvó.

2 lehetőség van:

bölcső/pihenőszék/babahinta

vagy beülsz egy fotelba ami kényelmes magadra fekteted a babát próbáld a szíved felé és kicsit ringatod magad.Jelenleg 7 hónapos 8,5 kilós lányomat születése óta így ringatom így nem megterhelő

Neki jó mert érzi az illatom, hallja a szívverésem és ringatom is.

2014. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
59%

Fogalmam sincs, hogy az anyuka hány éves, hányadik gyermeke a pici, de végülis mindegy...:-)


Én nem értem, hogy miért olyan nagy baj az, hogy a pici, 6 hetesen így alszik el, s miért vannak olyan ANYUKÁK, akik hálát adnak a létező/nem létező uracskának, hogy az ő gyereke SZERENCSÉRE nem így alszik, aludt el!


Nem fejtem ki tovább, mert a végén csak elküldenek a ...ba!


Sosem értettem, hogy egyes anyukák miért akarnak anyai feladataik alól kibújni...s ne kezdjük el kivesézni, hogy mi a rászoktatás, mi a legjobb stb... Így alszik el, így altatom akkor el...persze lehet ezt alakítani, de azért anyuka az anyuka, hogy ezeken túl legyen, s megoldja az esetleges "problémákat"!


Nálunk ez nem volt sohasem gond! Sőt örülök, hogy a gyermekem ragaszkodik hozzám, s ehez az kell, hogy 1 óráig ringassam, akkor megteszem! MEG IS TESZEM!!!

2014. okt. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

szerintem sem kell nagyon gondot csinálni belőle, legfőképp mert nem fog rászokni semmire, meg fog változni az alvása, ahogy érik az idegrendszere, egyre gyorsabban és könnyebben alszik el.


mondjuk a ringatás a hátnak nem a legjobb, már hat hetesen sem, akkor inkább a ciciztetés, babakocsis altatás...az enyém cicizett állandóan, aztán magától tanult meg máshogyan elaludni, 3 hónapos korára már saját maga alszik el a kiságyban mindenféle külső beavatkozás nélkül...


nem kell leszoktatnod, pár hét és kinövi.


ugyanakkor kedves utolsó, ez nem kibújás, de nem mindenki bírja órákon keresztül ringatni a 4-5 kilós gyereket, nekem sem bírta a hátam.

2014. okt. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
ááá... Még nagyon pici ő ehhez, még vágyik a testközelségre, esetleg hasfájós stb, a lényeg, hogy TÉGED igényel!! Ha nagy teher, fárasztó, stb., akkor marad a babakocsizás. Fiam 1 éves, és kb. 11 hónapos kora óta alszik el normálisan a saját ágyában (ezalatt értsd, hogy kicsit megölelgetem, leteszem, kicsit nézegelődik/mászkál és elalszik). Eddig mi is átmentünk az altatási mizéria minden lépcsőfokán, kezdve ott, hogy az első jó pár hónapokban nálunk is csak ölben/babakocsiban aludt el. Türelem és kitartás.
2014. okt. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! A hátam már nagyon kivan a cipeléstől,de marad akkor ez. meg a babakocsi.
2014. okt. 21. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!