Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kedves tapasztalt anyukak,...

Kedves tapasztalt anyukak, hogyan szoktassam le a kislanyomat a kezekrol, folyton hordani kell, csak ugy alszik. Mar majdnem 6 kg, a hatam, kezem leszakad. Nem birom mar. Hogy csinaljam h. egyedul elaludjon?

Figyelt kérdés
ejjel 2-3ig hordozni kell,mert csak leteszem a kisagyba mar sir,felveszem megint hordozom egy kicsit,megint leteszem,megint sir...:( Mikortol Jon a konnyebb idoszak? 8 hetes a kislanyom.elore koszonom a valaszokat.

2014. júl. 20. 02:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ezt már máshogy nem fogod tudni megoldani csak úgy, ha valami máshoz szoktatod hozzá, például ahhoz, hogy az ágyában alszik. Ez pedig sajnos sok sok sírással jár.

Három kisfiam van, az elsőt még anyósoméknál nevelgettük, tehát tekintettel kellett lenni rájuk, nem hagytuk SOHA sírni. Alaposan elrontottuk, ott tartottunk hogy 5 hónapos korára már csak a babakocsiban tologatva aludt ÉJJEL IS és nappal is. A középsőt és a legkisebb fiamat már külön lakásba költözve nevelgettük, és elhatároztuk, hogy most másképp lesz. A kicsi 2 éves, de még mind a mai napig rácsos kiságyban alszik egyedül, mert azt szokta meg.

A "rossz" szokásokon sajnos csak drasztikus módszerekkel lehet változtatni, de vigasztaljon, hogy a kislányod még csak 8 hetes, tehát nem évek alatt rögzült szokásról van szó, amin szinte lehetetlen változtatni.

2014. júl. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Jézusom,te tényleg nem alszol ilyenkor!!! szegényke...

igen,valóban nehéz az első időszak,nekünk is az 1 hónap volt borzasztó.én sosem hordoztam,csak az ágyban nyugtattuk(apával felváltva-suttogó módszer szerint)-igy azóta egyedül alszik el(most egy éves)

igen,sirni fog,ha leteszed,de attól nem vagy rossz anya,mert nem hagyod sirni-legalábbis gondolom,hanem vele maradsz,és simogatod,suttogsz neki-de nem ringatod.könnyú a jót megszokni.én mondjuk a 42 kg-ommal nem is birnám cipelni

2014. júl. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Megprobalom a kisagyba megnyugtatni,hatha!!! :) vagy ha ez nem sikerul akkor felveszem mwgnyugtatom es vissza az agyba,es azt adding csinalom amig el nem alszik.muszaj mar valamit csinalni mert mar tenyleg nagyon faj a hatam :( koszi a valaszoloknak
2014. júl. 20. 11:43
 4/8 sziszi1118 ***** válasza:
Átérzem a problémádat. Mi másfél éves koráig altattuk kézben (sétálni kellett vele,le se ülhettünk). Éjjel,ha felébredt akkor pedig csak így aludt vissza. Mi is órákig hordoztuk felváltva. Én is megpróbáltam simogatni a kiságyban,de semmi, annyira felizgatta magát,hogy öklendezve sírt így kivettem. Másfél éves korában pedig Ő maga kérte,hogy a kiságyban aludhasson. Megváltás volt :) Viszont Neked azt tanácsolom,hogy te ne add fel,mert neked még kicsi és most még talán könnyebb lesz kiságyba szoktatnod. Tudom,hogy nehéz,mert én sem tudtam sírni hagyni,de én már későn is akartam leszoktatni 5 hónaposan. Ha nem szeretnéd,hogy hosszú távon köztetek aludjon,akkor szerintem egyből a kiságyba szoktasd és ne magad mellé,hogy aztán majd onnan is át kelljen később szoktatni.
2014. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszi a tanacsokat. O ha elalszik en a kisagyba teszem,nem aludt velunk soha,szeret a kisagyba aludni ejjel is meg nappal is,csak az altatas nehezen megy :(
2014. júl. 21. 14:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet az előttem szólókkal. Még csak 8 hetes, nem most kell nevelni és tanítani. Közelségre vágyik még alváskor is :) Ebben az időszakban én sem tudtam letenni aludni, mert azonnal felkelt :) én az ölembe vettem, leültem kényelmesen és úgy aludt el, én is bóbiskoltam vele - napközben. Este pedig kb fél óra ölben alvás után tudtam betenni a kiságyába úgy, hogy ne keljen fel rá. Szép lassna, idővel kinövik ezt az időszakot, nekem gond nélkül aludt másfél éves koráig a saját ágyában mindig, sírás nélkül. Egy évest sem siratnék, nem hogy egy 8 hetest! Másfél évesen költöztünk, felborult a kis rendje (ideiglenesen mindig máshol aludt, volt hogy ágyba se tudtam betenni, stb), lassan 2 éves lesz, most szokott vissza, hogy egyedül. a kiságyában alszik ismét.
2014. júl. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez oké, a te babád ott maradt a kiságyban, mikor letetted, de a kérdező babája felébred rögtön. Ne mondd, hogy ez így rendben van!!! Ilyen éjszakák után nem lehet teljes értékű anya és feleség nappal.

Egy gyerek 10 éves koráig nevelhető, mégis mikor kellene elkezdeni a szokások, nappali és éjszakai rendek kialakítását, ha nem a kezdetektől?

q3

2014. júl. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
lehet hogy pici, de a kézbehordozást már megszokta. Én a második gyerekemnél azt csináltam,hogy benyúltam hozzá a kiságyba. Nem szabad minden pisszenésnél felvennia babát, csak is saját magával cseszik ki az anyuka. ha sír ne vedd fel egyből. Mikor én szoktattam az alvásra ez volt. Este fürdés, utána sötétítés, enyhe lámpafény, cici, lejjebb halkítottuk a tv-t, egy kicsit. Cici, böfi, és letettem a kiságyba. ez ment már az első naptól kezdve. Ja és amikor felkelsz hozzá éjjel ne beszélj hozzá, vagy csak suttogva. a lényeg hogy ne vedd fel rögtön, mert csak rosszabb lesz.
2014. júl. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!