Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit jelent pontosan az, hogy...

Mit jelent pontosan az, hogy a gyermek/csecsemo atalussza az ejszakat?

Figyelt kérdés

megis mettol-meddig?

es arra is kivancsi lennek, h akik azzal 'hencegnek' h az o gyerekuk atalussza az ejszakat, azoknak a gyerekeknek sose fajt a foguk? nem almodtak rosszat? sose szomjaztak meg ejjel? nem volt nekik szeparacios szorongasuk? szobatisztasagra valo szoktatas? stbstb...



2014. okt. 20. 04:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Legalább késő éjjeltől hajnalig alszik rendszeres ébredés nélkül.

Elsőszülöttem 3 hósan kezdte átaludni az éjszakát, este 10-től reggel 5-ig. Olyan 5 hós korára már este 7-től reggel 7-ig aludt. 8 hós korában kezdődött a fogzás, egy-egy fájósabb éjszaka ébredt fel rá, ilyenkor persze vígasztalni kellett. Másodszülöttem 5 hós, most kel fel épp másodszor ...

2014. okt. 20. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van. A legkisebb és a legnagyobb 6 hetes kora óta aludt a át az éjszakát este 8-tól reggel 7 ig. A középső 3 honaposan aludta át az éjszakát este 8-tól reggel 8-9ig.

Egyiket sem zavarta a fog, egyik sem ébredt éjszaka. A legkisebb kb 2 havonta felsirt, akkor kapott vizet és aludt tovább.

2014. okt. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Akkor este 8-tól reggel hatig aludt, aztán pár hét múlva már reggel 8-ig. Most 2,5 éves lesz, este 8-tól reggel 7-ig alszik (kelni kell, megy csanába). De, fájt a foga néha, de például éjjel nem iszik (erre nem kell rászoktatni), a szeparációs szorongás nálunk nem igazán volt jelen. Én nem hencegek, de ha az esetek 98%-ban nem kel a gyerek éjjel, akkor bizony átalussza az éjszakát.
2014. okt. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
az én babám 6 hetes korátol aludt ugy, hogy este 10 töl reggel 5 ig, na, nekem ez még nem jelentette azt, hogy átaludja az éjszakát, 8 hetes korátol pedig reggel fél9-9 ig alszik és este fél 10 töl. most 7 honapos, eddig még egyszer sem kelt fel éjjel...néha nyöszörög reggel 7 kor, mikor a férjem dolgozni megy, de kb. 2 nyikkantás és alszik tovább..mostmár egy hete reggel fél10kor kel. aztán persze ez még teljesen meg is fordulhat, én nem bánnám, ha igy maradna :D
2014. okt. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2 honapos koratol atalussz vagyis nem kell hozza felkelni. este 22.00tol reggel 08.00ig alszik. es ez nem henceges, nem ad okot hencegesre, mivel a legtobb baba ettol a kortol atalussza. az egy dolog h vannak idoszakok amikor rosszabbul alszik pl az altalad felsorolt esetek, mint pl velem is elofordul menzeszkor h ejjel nem alszom, megsem mondom magamra h nem alszom at az ejszakakat.
2014. okt. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2 honapos koratol este 9-reggel6 fèl 7ig alszik. Szerinfem tovabb 8s menne csak az egesz haz ekkor kel ès igy o is keri a kajajat majd visszaalszik 9ig

Sohasem kert vizet eddig, vagy egyebet.

2 honapja van fogzas 2x volt nyugosebb este eddig, akkor 3x 4x is meg megevredt de nem sirt fel kivenni nem kellett?csak megnyiugttani.

Nem hencegek nalunk ez igy van....ennyi

2014. okt. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én fiam is 2 hónapos korától átalussza az éjszakát ami annyit jelent, hogy este 8-től reggel 7-ig... van hogy megébred, akkor csak a cumiját keresi és nem találja, ahogy visszaadom neki alszik is tovább... 1 foga már kibújt, semmi gondot nem okoz se nappal se éjjel a fogzás nála (remélem így is marad :) ) éjjel miután elkezdte átaludni az éjszakát egyértelműen nem fogok neki akkor se inni adni ha megébredne, mert ez én úgy gondolom csak szoktatás kérdése... egy gyerek se száradt még attól ki mert éjjel nem kapott inni :) és én se érzem hencegésnek... ami tény az tény.. most miért írjam hogy éjjel hányszor kelek hozzá ha nem kell felkelnem? vagy mi inkább ne válaszoljunk olyan kérdésekre amibe ezt be kell írni? (6 és fél hós)
2014. okt. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2,5 éves korától aludta át az éjszakát, most elmúlt 3, ha kiesik a cumi és nem találja, akkor átjön, és suttogva felkelt, hogy segítsek neki, vagy ha kell, akkor szól, és megyek vele pisilni. 2,5 éves kora előtt egyetlen éjszakát sem aludt át, rossz alvó volt. Amióta ovis, azóta nem kell altatni, 8kor meseolvasás, fél9-re már elalszik, 6kor kel, de közben cumi és pisi miatt, kb heti2x, de ez nem sok szerintem.
2014. okt. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Pont úgy akartam kezdeni, hogy akinél így van, az miért hencegne (látom mások is írták.)? Ha így van akkor így van, és kész... mégsem hazudhatja azt, hogy ötször felkel a gyereke, csak hogy ne érezze hencegésnek az akinek nem alussza át..

Szóval nekem 10 hetes most a kisfiam, és majdnem az elejétől átalussza (k. a 3. héttől), eleinte aggódtam is, és kérdezgettem az orvost és a védőnőt, hogy ez normális e és az ágya fölött álltam, hogy mikor kel már fel. Este 10-11-től eleinte 5-kor kelt, aztán 6 - 1/2 7 fele, mostanában 8-kor már én keltem, mert aggódom, hogy annyi ideje nem eszik, nem tudom meddig aludna amúgy.. (és nem tudom jól teszem e hogy keltem akkor... de még olyan pici... fura, hogy kibír 10 órát evés nélkül)...

Nem tudom, hogy ez így fog e maradni, fel vagyok készülve rá, hogy majd máshogy lesz ha jön a foga, stb.. Majd meglátjuk.

2014. okt. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kislányom 7 hós elmúlt, SOHA nem aludta még át az éjszakát. éjjel többször felkel, szopizik, vagyis inkább csak cumizik és alszik tovább. két foga van, felül bújik a következő kettő.. ennek tudom be!
2014. okt. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!