Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy bírják az apukák a baba...

Hogy bírják az apukák a baba éjszakai felébredéseit és sírásait?

Figyelt kérdés
Nincs még gyerekünk, de szeretnénk. Azon gondolkodom, hogy amikor a baba éjjel felsír, az anyuka azonnal felkel és szalad hozzá. De az apuka nem kel fel? Hogyha másnap mennie kell dolgozni, ő is fáradt lesz. Hogy oldják meg ezt a szülők? Vagy egy idő után az apuka megtanul olyan mélyen aludni hogy ne keljen fel rá?

2014. nov. 4. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk apa többször és gyorsabban ébred, mint én. :P Volt, hogy lefejt tejjel ő etette meg, elég sokszor, én használhatatlan lettem estére. Most már egy éves, de még mindig inkább apukája kel fel hozzá, ha éjjel felsír. Teljesen jól bírja, sőt, szereti. Nálunk én vagyok az éjszakai zombi :) Amúgy igen, kisbaba mellett a szülők fáradtak. Erről szól az időszak. Apa sem fog belehalni, nem kell annyira sajnálni!
2014. nov. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Nyög egyet és a másik oldalára fordul.
2014. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Aha értem :D
2014. nov. 4. 10:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Nalunk az elso hetekben a ferjem az ejszakai eteteskor atment a nappaliba aludni, h par ora jusson neki. Most harom honapos, ejfelkorul mielott jon aludni uvegbol megeteti es ejszaka nagyot alszik mindenki:-). Ha ejjel megis felkel akkor en sietek at hozza, a ferjem nem kel fel ra, de nem is varom el tole, neki helyt kell allni a munkahelyen.. mikor hazajon egesz ejfelig rengeteget jatszik vele, furdeti ezt nagyon elvezi!
2014. nov. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon szerencsés vagyok, az én férjem kezdetektől ugyanúgy felkelt a fiunkhoz, mint én. Mivel az elejétől tápszeres volt, így az első pár hétben, ő "ügyelt" egy éjszaka, én meg a következőt. Utána azért próbáltam én ébredni többször,hogy ő tudjon pihenni, mégiscsak dolgoznia kell. De még így is sokszor magától indult,ha felsírt a gyerek!
2014. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a fiam nem sír fel csak kiabál egyet én egyből felébredek és megyek, a férje olyan mély alvó, hogy fel sem tűnik neki.

2014. nov. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is szerencsés vagyok az én párom is felkell a picihez az elején mikor hazahoztuk 3 hétig kellt velem és segített éjjel :) sajna nekem is fejnem kell így kitudta venni a részét imádta :) most már dolgozik így heti 1éjszak amit megcsinál (sajna a többi nap külföldön van) így mentesít egy kicsi ez az egy nap amikor én nyugodtan tudok aludni. Bár már kezdi átaludni az éjszakát :)
2014. nov. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk apa csak az első èjszaka ébred fel amikor felkelt a kislányunk (akkor még nagyon új volt neki a helyzet, izgatott is volt, hogy végre otthon vagyunk vele).

Utána már csak másnap reggelente kérdezte meg, hogy hányszor, mikor kelt fel éjszaka a gyerek.

Nyugodtan végigalussza az éjszakákat (persze szerintem ehhez az is fontos, hogy külön szobában legyen a gyerek).

2014. nov. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Nem tudom, miért lettem lepontozva. Én nem tartom valami bunkóságnak, hogy nem segít, hiszen megszoptatni úgysem tudja, hagy aludjon akkor legalább - így is reggel 8-tól este 8-ig dolgozik és egy csomó házimunkát megcsinál, bevásárol, sőt hétvégén még újra suliba is jár. (Egyébként meg az első gyereknél volt olyan, hogy kórházban voltam és neki kellett ellátnia egyedül éjszaka hetekig, úgy, hogy napközben dolgozott, amíg a babát nagymama vette át.)
2014. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!