Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért ébrednek fel a babák...

Miért ébrednek fel a babák délutáni alvás közben?

Figyelt kérdés

Ha előtte megeteted, megitatod tisztába teszed őket, akkor mi lehet a baj?


Talán rémálmaik vannak? Vagy kényelmetlenül fekszenek?



2014. nov. 2. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
hogy érted hogy ébrednek? mennyi idő után? teljesen felkel vagy csak felnyöszörög? mennyi idős babára gondolsz?
2014. nov. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oviban dolgozom, egy év körüliek a babák. Van, aki teljesen felébred és sír, mások csak nyöszörögnek kicsit.
2014. nov. 2. 23:00
 3/7 anonim ***** válasza:

hát sajnos ebben nincs tapasztalatom, még csak 2,5 hónapos a fiam. de nála elején azt csináltam hogy ha már nyöszörgött már csititgattam, de erre csak felkelt. most ha meghallom hogy nyöszörög hagyom amíg határozottabb lesz, de sokszor visszaalszik.

arról hallottál hogy a babák kb 40-50percenként megébrednek? és ha valami nem jó, pl.: éhesek akkor felkelnek, de ha minden rendben akkor visszaalszanak.

2014. nov. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
tehát lehet valami megzavarja a nyugtukat. milyen hamar ébrednek fel akik teljesen felkelnek? és azonnal sírnak? mert ha igen valszeg valami kényelmetlen nekik, rosszul fekszenek, vagy ahogy írtad rosszat álmodtak.
2014. nov. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Oviban mit keresnek 1 év körüli babák?
2014. nov. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem, erről még nem hallottam, harmadik válaszoló, hogy ilyen sűrűn felébrednek.


Utolsó, ez magánovi, szóval inkább bölcsinek nevezhető :)


Van, amelyik babát egyből lecsendesíti, ha megsimogatom a fejét vagy a hátát pl., de olyan is van, aki teljesen felébred, és nem kell neki sem innivaló, sem étel, ringatásra sem alszik vissza.


Persze ez nem napi szinten történő dolog, csak jó lenne tudni megnyugtatni a nyűgösebb babákat is, erre gyűjtenék "praktikákat" :)

2014. nov. 3. 07:59
 7/7 A kérdező kommentje:

Negyedik válaszoló: ez eléggé változó, ki mikor ébred, van, aki egy órát sem alszik délután, olyankor mindenképp megpróbálom visszaaltatni őket, mert úgy gondolom, az alig egy óra még kevés...vagy nem?


Persze ha teljesen felébred a baba, akkor nem kényszerítem alvásra :) Mennyi amúgy az "ideális alvás" délután?

2014. nov. 3. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!