Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egy eddig jól alvó baba miért...

Egy eddig jól alvó baba miért kel fel újabban másfél-két óránként?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hónapos, 2-tól 6 hónapos koráig átaludta az éjszakákat, onnantól felkelt éjszaka egyszer (fél 3-3 fele), kapott enni és visszaaludt 6-ig-fél 7-ig.

Múlt héten költöztettük át a saját szobájába, eddig bölcsőben mellettünk aludt, de már feláll, és féltünk, hogy kiesik. Az első napokban ugyanúgy volt minden, egyszeri felkelés, de 2-3 napja másfél-két óránként ébred.

Picit eszik, minimális (tápszer), és 10 perc múlva visszarakom, alszik tovább.

Mi az oka?

1 foga kint van, mászik, feláll.

Fogzás, mozgásfejlődés, szeparációs szorongás? Az nem később van?

Mit tegyek? Ha felkel, csak vizet adjak és csak a régi fél 3-3-as kelésre tápszert?


2014. szept. 25. 06:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor sok baba alvasa elromlik a mozgasfejlodes es a szeparacios szorongas miatt. En csak akkor adnek tapszert amikor egyebkent is szokott enni. Majd javulni fog a dolog ahogy erik az idegrendszere, kitartas!
2014. szept. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enyém is 7 hónapos lesz és ugyan ezt csinálja, csak az enyém 10 órát aludt éjjel, sosem kelt fel 2 hónapos korától, most meg megint kezdi.


Ma már fél 2 kor keltünk. Az enyém nem sír, nem kér enni sem, csak nem alszik vissza, forog, kitakarózik, beszorul a rácsba, rugdos, vakarászik, amit talál stb. és ha alszik, akkor is nagyon éber most. NEm értem. Nem merek enni adni neki, mert nem kér és félek, hogy utána meg majd azért kel, hogy éjjel egyen.


Választ még én sem kaptam, hogy miért, csak azért írok, hogy nálunk totál ugyan ez megy pár napja.

2014. szept. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fogzás, mozgásfejlődés, szeparációs szorongás - pont ahogy írod. Sajna itt az ideje.
2014. szept. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Detto nálunk is ez megy, enni nem kér "csak" vándorol,forog,cumit keres.sajnos nem tudok segíteni,de úgy néz ki ez akkor egy ilyen korszak.
2014. szept. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jó tudni, hogy nem vagyok egyedül.... :)

Akkor kitartást, Lányok. :)

2014. szept. 25. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!