Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mitől változhatott eg 7...

Piroska és a farkas kérdése:

Mitől változhatott eg 7 honapos kislányunk alvási szokása?

Figyelt kérdés
Kislányunknak kb 2 honapos kora ota ugyanaz a napirendje, mint most, délután mindig aludt kb 2-től, bő másfél orát, de gyakran kettőt is. Most néhány napja nem tudom, h mi történik, mert semmilyen változás nincs,mégis ahelyett, h elálmosodna 2-kor, olyan, mintha bedönött volna egy erős kávét, és egyszeren felélénkül, és jo, ha fél4-kor elalszik . Utána viszont legtöbbször megvan a másfél ora alvás. Tudtam én, h egyszer megváltozik a napirendje, de nem értem, h hogyhogy rögtön 2 teljes orával tovább fenn tud maradni pont akkor, amikor minden joérzés ember sziesztázni szeretne mert tele a pocakja :) Gondoltam arra is, h összefüggésben lehet a hozzátáplálással, de szerintem nem, mert egyrészt ez csak 4-5 napja tart, azt pedig már 5 honapos korában kezdtem, másrészt nem kap olyat amiben hozzáadott cukor van, h esetleg az adna ennyi energiát.... szoval passz. Egyébként eddig 4kor uzsonnázott, fél7kor vacsizott, és fél9-kor "utovacsizott" lefekvés előtt. Most, h tolodott az alvás, csak az uzsonna változott, de ugyanugy fél7-kor vacsi, fél9-kor vacsi2, és alszik is, tehát azt nem tolja , el ne kiabáljam.... MItől lehet ez?
2014. nov. 4. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Kevesebb alvásra van már szüksége. De az ételeibe (amibe kell) nyugodtan tehetsz cukrot.
2014. nov. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól,hogy egy éves kora alatt nem igazán van a gyereknek alvási szokása! :) Vagyis nagyon ritkán! Mondta a gyerekorvos,hogy mindig jót mosolyog, amikor jön az anyuka, hogy a pici már 6 hetesen végigalussza az éjszakát, aztán meg nem érti,hogy 6 hónaposan miért ébred háromszor.
2014. nov. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálunk én szokásnak hívom azt, h eddig - honapok ota - ugyanabban az időben audt el délelőtt, délután, este. Nyilván van olyan helyzet - betegség - fog, stb - amikor ez a rendszer némiképp borul,és azzal is tisztában vagyok, h az " átaludta az éjszakát " - nem azt jelenti, h egyszer sem riad fel. legalábbis náunk Engem egyébként a mi esetünkben ez csak azért tölt el aggoalommal, mert így 3 étkezés3,5 ora leforgása alatt történik, de ezeket igényli is, és ne tudom, h nam baj-e, h eszik regel 8kor, délben, aztn 5, fél7, fél9, tehát az utolso 3 túl közel van egymáshoz, de ne tud tovább fentmaradni. Meg mi lesz így az oviben :) a többiek épp felkelnek, mikor ő aludna?:)
2014. nov. 4. 16:35
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocs a sok elírásért
2014. nov. 4. 16:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Pusztán azért írtam, mert az fiam 3 éves, és ezalatt a 3 év alatt rengeteg "képen" aludt már! :)


Ő pl.7 hónaposan azt csinálta,hogy naponta kb. 45 percet aludt. Ez tartott majdnem két hónapig, én meg szét aggódtam magam,hogy ez nem jó. Aztán 9 hónaposan megint megaludta a 2-3 óráit délután, és ez azóta is tart.

Ha igényli az ételt, akkor szerintem adhatsz neki nyugodtan. Ha nem éhes, úgyis látod rajta.

Az ovitól azért még messze van!

2014. nov. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Simán lehet,hogy ez is átmeneti...a miatt szerintem ne aggódj,hogy az utolsó 3 kaja túl közel van egymáshoz,annyira azért nem vészes:)

Mit csináltok délelőtt?Nem tudod jobban "lefárasztani"?

2014. nov. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Délelőtt kint vagyunk 2 orát, és olyankor egy 40 percre mindig elalszik, gondolom, a jo levegő teszi. de most a héten direkt tettem egy probát, h bent maradtunk, játszott egész délelőtt, és ugyanúgy nem aludt el fél 4-ig....:)

Köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 4. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!