Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Új lakásba költöztünk és új...

Új lakásba költöztünk és új ágyat kapott a 2,5 éves kislányunk, de nem akar benne aludni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sokféle altatásos mizérián túl vagyunk már, mindig megoldottuk, de ez most nem sikerül. Köztünk alszik már napok óta. Nem szeretném, ha megszokná. Korábban rácsos ágyban aludt, most kapott egy leesés gátlósat, de nem hajlandó benne aludni. Van valakinek ötlete?
2013. dec. 4. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

És ha oda feküdnél mellé a kiságyba amíg elalszik? Mi minden este így alszunk el, aztán én kijövök mellõle amikor elaludt.

Ha éjjel ébred, akkor ugyanígy csináljuk.

2013. dec. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amíg elalszik nem tud valamelyikőtök melléfeküdni?
2013. dec. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Egy kis éjszakai fény is használhat, lehet csak látnia kell, hogy nincs ott semmi.
2013. dec. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mit felel, miért nem akar/szeret benne aludni?
2013. dec. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Valaki azt írta itt régebben hogy vettek a gyereknek egy neki nagyon tetsző ágyneműt vagy valamit és már szívesen aludt benne. De ha egyidejűleg költöztetek meg kapott ágyat is lehet az új szobájában fél meg a házban is és ott köztetek biztonságba érzi magát. Tegyél oda egy macit aki vigyáz rá éjjel (nem tudom segít-e ezt is olvastam)
2013. dec. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket.

Melléfekszünk, ez korábban is így volt, általában úgy altatjuk hogy melléülünk és elmondunk 1-2 mesét, de most tovább bent voltunk vele, én is és párom is felváltva, de így se akart elaludni.

Van éjjeli fény is, kettő is, variáljuk a fényerejét. Ágyneműje a régi , de van egy új párnája a kedvenc állatmintájával.

Nem igazán indokolja meg, hogy miért nem akar ott aludni, azt válaszolja ha megkérdezem, hogy "nem bírok itt aludni, a kanapén akarok aludni".

Úgy látszik, hosszú idő lesz neki , míg megszokja az új helyet. És nagyon hisztis is lett sajnos a költözés óta :-(

2013. dec. 6. 14:07
 7/11 anonim ***** válasza:

És miért nem alhat a kanapén?

Új helyen van az ágy? Eddig a szoba más pontján aludt?

Te el tudsz aludni azon a helyen?

2013. dec. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
50%
Hát mondj neki mesét,ha kell énekelj altatódalt és mond azt,h ne féljen a sötétben vagy amitől fél.Legyen éjjeli fény,és egy plüss és mond azt,h az ott van vele.Ha komolyabbra fordul akkor vigyétek el orvoshoz vagy pszichológushoz.Lehet,hogy valami víz ér van alatta.Csak ennyit tudtam.Mondd el mi volt
2013. dec. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat is!

Kanapét mond, de a franciaágyat érti alatta :-) ott alszunk ketten az apjával, és nem túl nagy ágy, egyikünk sem ébred túl kipihenten amikor köztünk alszik. Én nem próbáltam még ott aludni, csak úgy tenni mintha aludnék, hogy ezzel késztessem elalvásra. mese, éneklés részemről + cd lemezről, plüssök, éjjeli fény (2 is), ezek mind megvannak. Kicsit úgy érzem, de lehet rosszul gondolom, mintha "bulinak" fogná fel az egész költözésünket és nem tudja azt hogy ez végleges, annyira fel van pörögve mostanában.

Sajnos nem tudom "kiszedni" belőle , hogy miért nem akar ott aludni, ha megmondaná akkor előrébb lennénk de még nem tudja úgy elmondani.

2013. dec. 9. 12:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Új helyen van az ágy? Eddig a szoba más pontján aludt?
2013. dec. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!