Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért csak 1-2órát alszik?

Miért csak 1-2órát alszik?

Figyelt kérdés
Az öt hetes babánk eddig jól aludt, este csak 2x 3x kellett felkelni hozzá, de tegnap óta nem hajlandó egy-két óránál többet aludni éjszaka sem. Első babánk, segítség is ritkán van, ha ébren van, nappal főként, eddig jól elvoltunk, beszéltem neki, énekeltem, mentünk babakocsival, de semmi se jó neki, mindenért sír. Néha elmosolyodott, de tegnap óta még az sem, nem akarom pedig, hogy szomorú legyen. Ha sír felveszem, de sír tovább. Nem hasfájós, csak nyűgös. szerintem. Hogyan lehetne elérni hogy tovább aludjon?
2014. nov. 17. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy éhes?
2014. nov. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem pedig hasfájós...nem tekereg? anyatejes? sír ha felveszed tehát valamije fáj, vagy éhes. méritek mennyit eszik?
2014. nov. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5hetesnek az 1-2óra alvás kevés!Az én 2éves lányom alszik annyit délután!Az első babák azok álltalában hasfájosak próbáld meg hasra fektetni és körbe simogasd a kis hátát.Ha akkor el van nem sír akkor a pocija lesz!De az se kizárt,hogy a tejed nem elég már neki!
2014. nov. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én is azt mondtam, hogy nem hasfájós, addig szenvedett a babám.

pont így pár hetesen alakul ki.

2014. nov. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De cicin bealszik, hiába keltem fel, nem kell már neki, büfizik rendesen. Nem folyamatosan sír, csak pár másodpercig. Most délután megütötte a saját szemét, na volt sírás, be is pirosodott neki. Meg a saját haját szokta tépni, utána meg sír. Hízik szépen, 4900gr már. Tejem van bőven le is szoktam fejni, már a fagyóba is van. Vagy fejjek le egy egész cumisüveggel és azt adjam neki oda?
2014. nov. 17. 17:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom h.kb.6 hetesen elromlanak a babak (folegvaz alvasuk). Velem es a kornyezetemben is igy van. 6 hetig evett es aludt. Utana alig tudtam elaltatni es ebredt. Babakocsit megutalta. Nalunk es a kornyezo anyukaknal is a hordozas segitett. Ott orakig alszik ezert kiegyensulyozottabb utana. Ezt javaslom.

Sztem a tied nem hasfajos es nem ehes ne adj cumisuvegbol (a vegen meg cumizavara is lesz). Hordozd es aludni fog es pihentebb lesz.

2014. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha rendesen sír, akkor a védőnőt vagy a dokit kell megkérdezni, ha viszont csak nyűglődik, akkor néha érdemes hagyni 5-10 percet, hátha csak álmos vagy fáradt. Ilyenkor még nem tudják magukat megnyugtatni, ezért sokat nyöszörögnek mielőtt elalszanak vagy visszaalszanak. Nekik nagyon rövid alvási periódusaik vannak. Ha felveszed mikor épp visszaaludna, akkor könnyen megzavarod, és kezdheti előről az önnyugtatást. Mi naponta 2-3 szor így "altattuk", most 8 hetesen már szépen elalszik magától is, bár még mindig nagy a kísértés, h felvegyem, mert mi van ha éhes, fáj a hasa.. :)
2014. nov. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!