Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Babám pár napja elalvás előtt...

Babám pár napja elalvás előtt akár másfél órát nyűglődik, sír, kúszik, mászik az ágyban, közben csukva a szeme, aztán felnéz vigyorogva, majd folytatja a nyűglődést. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
8 hónapos.általában paskolom a fenekét és úgy alszik el. Sosem volt egy könnyen elalvó típus,csinált már hasonlót,de ez most ilyesztő. Néha hason fekve csapkodja a lábait kalimpálva,közbe a fejét ide-oda rázza és sikongat.abból áll 1-1,5 óránk,hogy a fejét letéve kúszik vagy mászik így sírva,nyűgösködve. Amúgy még nem mászik.lehüzom az ágy közepéig és ő addig vergődik,amíg az ágy végén nem lesz. Ezt kb 40x.

2014. nov. 20. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló a helyzet nálunk is. Az én babám is 8 hónapos, és ugyanígy kúszik, vergődik, feszeng, plusz a kiságyban térdel, áll. Én a mozgásfejlődésnek tudom be. Ami nálunk általában megoldás,h beleteszem a pihenőszékbe, kicsit lefogom (mert ott is kalimpál, feszít), cumi, és ringatom. Így azért 10 perc alatt célt érek, elalszik. Persze van amikor ez sem segít :(. Csak remélem,h minél hamarabb túl leszünk rajta :)
2014. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én 8 hónaposom 12 órát alszik éjjel, nem ébred fel, de ugyan ezt csinálja mozgásban, csak álmában kb.

Általában 2X kelek fel éjjel és kihúzom a sarokból, rácsból, mielőtt teljesen felébredne. Tettem csörgőket a sarkokba és hallom, ha odaér (középen alszik el), mert utána a koppanásokra, ütközésekre előbb utóbb fel is ébredne.


Sosem altattam, mindig hasra fordítás, magának elalvás volt nálunk, de most hasonlóan alszik el ő is, nem azonnal, hanem forog, dobálja hason a lábait, kitekeredik oldalra és kúszik, abba alszik bele.


Mivel nem csak tegnap kezdte, így a frontra nem tudom fogni, szerintem is mozgásfejlődés lesz az oka.

2014. nov. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 2 dolog lehet, mozgásfejlődés, nálunk is nagyon bezavart az amúgy is nehezen alvó babának, a másik meg, hogy egyre kevesebb alvás kell neki, lehet még nem elég álmos, nálunk ilyenkor kezdődött kb, hogy egy alvás kevés volt, kettő meg sok nap közben. Esetleg húzd kicsit el a napot, hogy álmosabb legyen.
2014. nov. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elég rosszul is jönnek ki az alvások,mert délelőtt alszik egyet,kora délután is és sajnos olyan kevesettud csak aludni,hogy szinte állandóan álmos,tehát egyet kell aludnia kb 6- kor is.( 7- kor vacsi,8 felé alszik). De ha nem alszik akkor 2 órát sír,nyűgös. Lényeg,hogy próbáltam már,ha alszik elötte,ha nem,akkor is rosszul megy az elalvás.
2014. nov. 20. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nálunk most ez a helyzet, most 8 hónapos a kisfiam. Végül mi lett nálatok? Mikor múlt el ez a kínálódás? Végül a mozgásfejlődés okozta? A kisfiam jelenleg kúszik, ill. kapaszkodva kiságyban feltérdel feláll és emiatt elég nehézkes az alvás. Mi a tapasztalatod azóta? Mennyi ideig tartott ez az "állapot" nálatok?
2015. szept. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne ha még olvassátok:) 8 hónapos a kislányom és mintha én írtam volna ki kérdést... Ugyanaz a gondom, én eddig a fogára fogtam, de már napok óta ez megy. Mi lett végül a kicsikkel meddig tartott nálatok?
2016. aug. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!