Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi tortent a 17 hónapos...

Mi tortent a 17 hónapos fiammal? Miért nem alszik éjjel?

Figyelt kérdés

Ez mar két hete tart!

Előtte éjjel 12 órát aludt, nappal pedig 1x 2-t.

Most leteszem aludni 8 körül és 11-12 körül kezdődik a mizéria.

Sírva ébred és nagyon nehezen tudom visszaaltatni. Ringatni kell kb egy órát mire végre letehetem. Cumija is van.

Innentől kezdve 2 óránként kel.

3 visszaaltatasra van türelem, negyedszerre inkább magunk közé fektetem.

Szörnyűek az éjszakák és minden éjjel így megy 12 napja.

Nappal pedig a két óra helyett ha 1 óra sikerül akkor már jónak számít. Szintén sírva ébred nappal is.

Adtam már neki chamomillat, viburcol kupot, mert a fogara gyanakszom, de nem igazán használ. Na meg ennyi ideig fájna neki?


Szerintetek mi történt? Miért nem alszik olyan jól mint eddig?

A nappali alvás 12-13 óráig van, tehát szerintem nem az a baj, h nem lenne fáradt este. 2x megyünk levegore is.


Akinek volt hasonló élménye, megosztaná velem? Mitől volt? Meddig tartott? Már nagyon ki vagyok merulve és ingerlekeny lettem a nem alvástól.


Köszönöm előre is a tanácsokat!


2014. dec. 7. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
valószínű,hogy a foga lesz,bár nem biztos. nem történt vmi változás a környezetében amiről ti úgy gondoljátok,hogy nem érzékelhette de őt mégis felkavarta? ismerősnél is pl a költözés volt ilyen. a szülőkhöz költöztek és hiába rengeteget volt ott a kicsi mégis felzaklatta és iszonyat rosszul aludt. megpróbálhatod esetleg a citromfű teát az nyugtatólag hat rá és elálmosítja,de tájékozódj az adagolásáról,nem akarok bekavarni!!!! ha pedig a foga lenne a Dentinox-ot ajánlom. a cumiját bekened vele pár perc és elhallgat,aztán el is alszik. lezsibbasztja a kis ínyét.
2014. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
első vagyok. most jutott még eszembe,hogy lehet érzékeli az időjárást. van olyan kicsi akit nagyon megvisel. sokkal hamarabb megérzik ha változás jön mint a frontérzékenyek. lehet nem tetszik neki,hogy nincs még hó :)
2014. dec. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

semmi változás nem történt, minden ugyanúgy, mondhatni ugyanolyan monotonan, előre kiszámíthatóan történik mint eddig...


már arra is gondoltam, hogy lehet, hogy nem teszem jól, hogy magunk közé veszem? félek tőle, hogy odaszokik, de egyszerűen képtelen vagyok többször visszaaltatni. 5-6 órákat alszom, több részletben, reggelre hulla fáradt vagyok.


A dentinox nekünk semmit nem ér. Az is van itthon, azzal is kenem az inyét. Amúgy fognak se híre se hanva.

7 van neki eddig. (4 felül, 2 alul és egy rágó)


gondoltunk mi is a frontokra is, de ennyi napon keresztül nem lehet front folyamatosan, nem? most meg mondjuk telihold is van, de hát a 17 hónap alatt volt már máskor is, mégsem csinálta ezt. :(


nem tudom mit kéne még csinálnom.... a citromfűnek majd utána olvasok, köszi az ötletet

2014. dec. 7. 12:09
 4/8 anonim ***** válasza:
hát így akkor én sem tudom. esetleg a védőnőt még megkérdezheted erről. nem tudni mikor borul a rendszer a kicsiben. hú de hülyén fogalmaztam :D hiába nem vagyok 17 hónapos nekem is ha telihold van van hogy egész éjjel tv-zek,mert nem tudok aludni. sokszor ki se nézek az ablakon és tudom,hogy az van. hol olyan mélyen alszom olyankor,hogy ha felrobban a lakás azt se veszem észre,hol egész éjjel ébren vagyok. olyan kis érzékenyek még. ez az,hogy sajnos nem tudni. hát lehet az is,hogy oda fog szokni közétek vagy pont ezért nem alszik jól mert már odaszokott és úgy kényelmes. első babám lesz de pont ezt beszéltük a párommal,hogy nem érdekel ha közénk szokik akkor leszek nyugodt ha hallom hogy ott szuszog.
2014. dec. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Gondolod hogy ennyi idő is elég volt ahhoz hogy odaszokjon hozzánk?

Persze az tök jo érzés ha ott szuszog melletted, de nem túl pihenteto ám úgy aludni. Én legalábbis meg a szokottnál is eberebb vagyok olyankor. Meg ahogy izeg-mozog, itt rúg itt rúg.... Szóval nem túl jó.


Akkor viszont lehet h nincs más hátra minthogy kitartóan visszafektetnem a saját agyaba akárhányszor kel is fel. :-(

2014. dec. 7. 12:51
 6/8 A kérdező kommentje:

Az lemaradt, hogy boldog babazast majd neked! Reméljük neked nem lesznek ilyen gondjaid! :-)

Mikorra várod? Fiú, lány?

2014. dec. 7. 12:53
 7/8 anonim ***** válasza:

hát igen nem egyszerű velük :D majd én is megtapasztalom az tuti. bár kicsi koruktól a tesóim is mindig velem aludtak. jó alvók voltak. remélem vmi ragad az unokatesójukra is :D

köszönöm szépen! :) hát tegnap mozdult meg először,úgy hogy úgy saccoltuk,hogy már május 4-8. közt megérkezik,viszont a védőnő 24-et számolt a korongon de ő az utolsó mensitől szóval tuti nem,mert tudom,hogy mikor fogant meg :D még nem tudjuk,reméljük,hogy most 22-én kiderül,de kisfiúra gyanakszom. lányt szeretnénk,de mindegy igazából. legyen rendben minden az a lényeg.

2014. dec. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
tanácsot nem igazán tudok adni,csak kezet fogni veled.majdnem egyidősek a babák-és nekem is pár napja ezt csinálja.sosem ringattam,magától alszik el mindig,de óránként fent van-és ordit.én nem javasolnám a nagy ágyba szoktatást,pontosan azért,mert neked sem jó.az hülyeség,h nem fárad el,biztos sokat sétáltok,meg egy ekkora gyerkőcnek nagyon kell a pihenés.csak azt tudom javasolni,ahogy én is csinálom,hogy megnyugtatom-és visszateszem,mert ha megvárod,mig elalszik-és akkor teszed le,újra felébred-és nem vagy ott,ahol az elalvásánál voltál-megint keresni fog.(én a szeparációs szorongásra gyanakszom)-szóval nem tudok tapasztalatot irni,de hátha segitettem
2014. dec. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!