Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hány hónapos korig szoptattáto...

Hány hónapos korig szoptattátok ejjel a babát?

Figyelt kérdés
Amikor elhagytàtok az éjjeli evést mit adtatok neki helyette, és hogyan tudott visszaaludni? Hogy zajlik ez mikor erdemes elkezdeni leszoktatni? vagy ha vacsorara is szilardat kap majd ugyis leszokik rola?
2014. nov. 19. 01:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 4 hónapos koráig szopott éjszaka, utána nem. Én egyik éjszaka amikor mocorgott nem vettem ki a kiságyból, de vártam, hogy mi fog történni. Ha sírni kezd akkor lesz etetés ha nem akkor nem lesz. Mocorgott egy kicsit, de nem sírt. Mivel nem kaptam ki az ágyból így aludt tovább reggelig. Attól az éjszakától kezdve minden éjszakát átaludt.
2014. nov. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod, elsosorban olyanok valaszat varom akiknek nem magatol szokott le az ejjeli ebredesrol mert egy darabig az en lanyom se ebredt, de az utobbi két hétben ujra enni kér ejjel, van hogy ketszer is.
2014. nov. 19. 04:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Én utolsó esti etetés mellé adok hozzá Sinlacot is. Előtte 2! óránként kelt már az éjjel. 40-50 ml eszik belőle és anyatejet kap utána.
2014. nov. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
kedves utolso,.köszönom, hány hónapos? igy nem kel fel ejjel?
2014. nov. 19. 08:11
 5/12 anonim ***** válasza:
A fiam 15 hós koráig szopizott éjjel, legalább 2x keltünk. Aztán egyik éjjel bent maradt az ágy mellett a vizes kulacsa, gondoltam, megkínálom, hátha szomjas. Elfogadta, jó sokat ivott is, aztán elfordult és aludt tovább. Többé nem kérte éjjel a cicit. Még egy pár éjjel vizet kért, aztán arról is leszokott. Azóta átalussza az éjszakát. Ja, és ahogy elhagyta az éjjeli szopit, rá 1-2 nappal teljesen el is választotta magát.
2014. nov. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de vajon miért van az hogy éjjel is szoptatok mint az állat, reggelente fejek, és a kereslet kínálat elv ellenére mégsem elég neki ezek szerint a tej, hiszen éjjel is megéhezik...vagy ez nem a tej hibája, hanem egyszerűen nem bír annyit a gyomra vacsorára hogy a méretéhez képest az éjjelre elég legyen?
2014. nov. 19. 10:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem a tej hibája.

16 hónapos a fiam, még szopik éjjel. Változó, hogy hányszor, meg hogy kéri-e egyáltalán. Néha ébred ötször is, és csak cici kell. Máskor egyszer ébred, és cici után inkább tejitalt kér. Néha meg elég neki a víz, mégsem kel fel többször. Meg olyan is van, hogy egy-két alkalommal ébred, pár perc szopi után alszik. Szerintem leszokóban van, de elég sok fogat növeszt most egyszerre, ez is zavarhatja.

2014. nov. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]

Nem ehes es a tejed is jo csak szopira van szuksege. Enyem 16 hos 2-3x cicizik ejszaka neha egyedul is visszaalszik ha kel. Sot neha estere cicizik es elalszik mellettem egyedul. Magatol alalult igy. En nem szoktatom le nekem nem faraszto mert ealtatom az o agyaban (leesesgatlo) es az elso kelesnel atkerul hozzank. Igy tudja hol az O agy de hozzank is atjohet es mindenki jol alszik ejjel.

2014. nov. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

5. vagyok. Kérdező, mennyi idős a gyerkőcöd?

A szopi nagyobb korban már nem az evésről szól. Ha valakinek, hát az én fiamnak kezdettől nagyon jó étvágya van. 1 éves kora óta azt eszi, amit mi, plusz mellé ugye még hónapokig szopizott, mégis kelt éjszaka többször is. De volt olyan is, hogy csak a kezével kerestemeg a cicit, és aludt is tovább. Szval Neki inkább egy lelki szükséglet volt, mert egyébként nagyon jól evett. Ja, mi együtt is aludtunk addig, amíg szopizott, nem volt fárasztó, mert aludtunk is tovAbb. Nem vándoroltunk. Most már viszont a szobájában alszik.

2014. nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

1. babát 21 hós koráig, én választottam el, addig éjjel is szopizott többször. Nyilván, úgy 6 hónapos kortól már nem azért szopnak éjjel, mert éhesek, inkább nyugtatás miatt, együttlenni az anyával az ok. Nem adtam semmit helyette, onnantól, ha ébredt, megnyugtattam és aludt tovább.

2. baba 16 hónapos, még szoptatom, éjjel is kér többször. Őt majd hamarabb akarom elválasztani. Szintén ugynúgy, mint a nagyobbnál. Vacsora és éjjel már nem fog enni, megszokja és már nem fog ébredni éjszaka.

2014. nov. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!