Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a fiammal? Már...

Mit csináljak a fiammal? Már nem birom tovább nem alszik se éjjel, se nappal, nappal is csak akkor ha altatom, de 30perc altatás 20 perc alvás. Elegem van, ez már mindig igy lesz?

Figyelt kérdés
6,5 honapos,egy normálisat nem tud napközben aludni,de 1 nap kb 5ször is el kell altatnom,mert nem tud hosszut aludni?olyan mint a csecsemö,normális ez?én meg diliházba kötök ki töle,mert egésznap csak ordit,néha már agyamra megy ez az egész.szerintem valaki elátkozott minket,hogy ilyen fiam van,eddig még nem sok örömömet leltem benne.
2010. júl. 20. 17:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nem lehet,hogy jön a foga??Nálunk ez okozza ugyanazt mint ami a te fiaddal történik.Légy türelemmel,tudom nehéz,de ha érzi,hogy ideges vagy,akkor még nyűgösebb lesz ő is.
2010. júl. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
már kinnt van neki 6 foga,pár napja törte át az inyt kettö,most megint foga jönne még?ő mindig ilyen sajnos,ha jön foga,hanem.bár 3 honapos kora ota áttaludta az éjszakákat,nappal is sokat aludt,pedig akkor jöttek az elsö fogacskái.nem lehet,hogy ez a 6 ho napos fordulat?
2010. júl. 20. 17:46
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

Ne haragudj, de te egy szörnyeteg vagy...

"szerintem valaki elátkozott minket,hogy ilyen fiam van,eddig még nem sok örömömet leltem benne."


Ha nagyot kakil, ha büfög, ha pukizik, ha naponta 48szor kell tisztábatenni, ha éjjel 8szor kel fölkelni hozzá, akkor is a gyereked!!

6,5 hónapos!

Mégis MIT vársz tőle? Hogy a sarokban játszon csendben??

aA enyém 14 hónapos, 5 perc alatt szétkapja a szobát, néha rájön a hiszti, de imádom. Ha fele ilyen jó lenne, akkor is.

Ébresztő....gyereked van!! Vállaltad? Akkor tessék!

2010. júl. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nyugi!!! Minden babának vannak rossz korszakai.

Előszőr is biztosan jó lakot, elegett ivott, megböfiztetted???? Lehet, hogy melege van. Probáld ki, ha kicsit lefürdeted, hát ha jobb lesz neki.

Ha mindent megcsináltál és mégis ordít, akkor hagyni kell, ha állandóan berohangálsz hozzá, akkor tudja, hogy ezzel el éri amit akar.

De ne hagyd, hogy teljesen felhergelje magát, mert abból biztosan nem lesz alvás. Akkor kicsit vedd ki, hogy megnyugodjon, érezze, hogy ott vagy vele, majd kezd előrő. Hosszú, fárasztó folyamat, de sajnos nem tudunk mást csinálni!

Kitartás!!!!

2010. júl. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
azért ez durva volt,én nem mondtam,hogy nem kell a gyerekem,csak már kivagyok készülve,ha teis egyedül lennél minden gondoddal,nem ezt válaszolnád.
2010. júl. 20. 17:58
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem éhes? Nem szomjas?
2010. júl. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hidd el nekem sem volt kellemes az elején a vénagyulladásom és akkor is el kellett látnom a babát, éjjel fel kellett kelnem hozzá volt hogy 4szer is. Nem Te vagy az első és az utolsó anya, akinek nehézség egyedül ellátni a babát, és kivan mint a liba. (Azért gondolom tudsz róla, hogy a baba azt a rezgést veszi át, amit elsősorban az anyjától érez. )

Ha nagyon nem alszik, akkor miért nem használsz pl. Vibrocil kúpot?

2010. júl. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

Oké, a "szörnyeteg" kicsit durva volt, azt visszaszívom, csak úgy kiakadtam azon a bizonyos mondaton, hogy nem találtam szalonképesebb szót.

Csak arra gondolj, hogy ennek a kisbabának Te vagy a MInden. A mosolyodra mosolyog, a szavadra odanéz, reagál, nálad nyugszik csak meg , ha baja van csakis Neked "mondhatja" el, benned bízik, Tőled függ!

Lehet tényleg szomjas, vagy csak simogatásra vágyik, de te idegesebb vagy (mert mondjuk már hetek óta nem alszol rendesen) és ezt ő is átveszi. Nincs jobb lehetőség, ilyenkor mosolyogni kell, 49edszerre is megsimogatni, ha már vörös a sírástól akkor is, ölbe venni, terelni a figyelmét...

Hosszú, nehéz út...de a vége megéri, hidd el!!

2010. júl. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"szerintem valaki elátkozott minket,hogy ilyen fiam van,eddig még nem sok örömömet leltem benne."



Igen, ezen a mondaton nekem is megakadt a szemem, de megértelek, hogy kivagy idegileg, nem könnyű ha egész nap ordít, és nem sok mindent tudsz kezdeni. Nekem még csak 3,5 hónapos a fiam, 2 hós kora körül voltak olyan napok, hogy napközben nem aludt semmit, csak sírt, és ordított akármit csináltam. Aztán egyik napról a másikra elmúlt, most nagyon kis nyugodt baba, csak akkor nyöszörög, ha éhes, de akkor sem sír már, csak nyöszizik. Lehet, hogy ez egy rossz időszaka, de el fog múlni. Mióta tart?

Ha evett, ivott, tisztába tetted, nincs melege, és mégis sír, akkor hagyd kicsit magára, aztán ha nem csitul menj vissza megnyugtatni, majd tedd vissza, és megint menj ki pár percre és így tovább. Azért ne hurcolázd egész nap kézben, meg altsd olyan sokat, mert elkapatod, és már csak úgy lesz neki jó.

Meg esetleg vannak homeos bogyók is amik enyhíthetik a nyugtalanságukat, kipróbálhatod azt is, de ebben nem tudok segíteni, mert nem használtunk.

Mindenesetre próbálj megnyugodni, mert a baba érzi az idegességed, és lehet az is rátesz egy lapáttal.

2010. júl. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

off

18.05-nek írnám, hogy viburcol a kúp neve,nem vibrocil.

kérdezőnek:hogy altatod?lehet melege van,fázik, éhes,szomjas,túl világos van,túl sötét,lehet fáj a hasa.próbáld más módszerrel altatni,mondjuk babakocsiban.Az én fiam elalszik egyedül, de néhány napja megkergült, nappal nem hajlandó a kiságyban aludni,üvölt,ha beteszem.így beviszem a babakocsit a szobában, három percig rázom a popóját,és így alszik 2-3 órát.próbáld ki.amúgy én megértelek,biztos nagyon fáradt vagy.

ja, és figyeld a jelzéseit,lehet túl későn próbálod altatni, amikor már átesett a holtponton,vagy túl hamar, és még nem is álmos.

2010. júl. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!