Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan állítsam be 2 hónapos...

Hogyan állítsam be 2 hónapos gyermekem napirendjét?

Figyelt kérdés
Persze tudom, hogy ennyi idősen még nem ragaszkodhatunk egy szigorú napirendhez, de szeretném elkezdeni a napi rutin beállítását. Néha kicsit kaotikusnak érzem a napjainkat, azt hiszem, van már elég nagy ahhoz, hogy egy-két szabályt beiktassunk. Milyen tapasztalatok vannak, hogy alakul egy ilyen korú baba napirendje?
2014. dec. 11. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
a furdes legyen egy idoben a tobbit majd.a baba alakitja.:)
2014. dec. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, pont ez történik! :-) A fürdés az elejétől fogva ugyanakkor van, de ennek ellenére teljesen különböző időpontokban kel fel éjszaka, így mindennap máshogy alakul a napirend.
2014. dec. 11. 18:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Sztem a fürdés és a sétákat kell mindig ugyanakkor csinálni, de ne várj nagy csodát 2 hónapos. Szép lassan ő kifogja alakítani magának, sokkal rosszabb sztem ha te akarsz vmit ráerőltetni. És attól mert egyszer vmi kialakul a fogzás simán felboríthatja sőt fel is fogja, vagy éppen ahogy fejlődik a mozgása. Úgyh sztem kár erőltetni.
2014. dec. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mi a fürdetést tettük fix időpontra. a többit rábíztuk. egyszer akartam én a kezembe venni a dolgot és 7óráról próbáltam 8órára tenni a fürdést. hát hatalmas nagy káosz volt :) tehát visszaálltunk.

4 hónapos a fiam kb ilyen a napirendünk, 8-12-16-20 kaja - + fél óra. éjszaka eddig kelt 11-12körül és 3-4körül, most az éjféli kelést próbálom kiiktatni. aludni 9 körül 13 körül és 17 körül ezek attól függnek hogy mennyit alszik, pl ha 9kor elalszik egy fél órára akkor inkább délben alszik megint, de ha 2-3órát alszik akkor csak 2-3 körül alszik megint. de ez a 3 alvás nagyjából állandó.

tehát nálunk eddig ezek fixek. a kajálás, a napközbeni alvás, a fürdés, az alvás. a sétákat az alvásához igazítom. de 1-2 hónappal ezelőtt káosz volt minden. sokat segített hogy a kajálását én magam állítottam be. volt hogy rábíztam és akkor 2-3-4óránként evett. most 3,5-4,5 óránként.

2014. dec. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem fogom túlgörcsölni a dolgot, hiszen tényleg nagyon kicsi még ehhez. A fürdés időpontjának beállítása sikerült, néhány napja pedig a séta is ugyanakkor van. Köszönöm a tippeket!
2014. dec. 12. 18:46
 6/6 anonim ***** válasza:
szia nekem születésétőlmketdve napirendje van a babának 3-6-9-12-3-6-9-12 eetés fél kilenc fürdetés fél egy-egy alvás, nekünk nagyon beválik. Figyeltem őt, hogy hogyan akar enni, aludni és úgy alakítottam ki, hogy neki is jó legyen. alszik éjszaka rendesen és nem sír nappal sem
2014. dec. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!