Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy alakítsuk át 8 hós...

Hogy alakítsuk át 8 hós babánk napirendjét? Még most is ébren van és játszik.

Figyelt kérdés

Reggel 8-9 körül kel, de viszonylag hamar álmos lesz. 11 körül alszik egyet. Aztán este 6-ig sehogy sem tudjuk elaltatni, nem álmos, jókedvű, játszunk. Akkor alszik kb. 3/4 órát. És ilyenkor meg még nem álmos. De este 6-kor muszáj leraknunk, mert olyan fáradt, hogy nem bírunk vele. Most pedig ha berakjuk a kiságyba akkor folyton feláll.

Visszafektetjük megint feláll.

Légyszi a ,,rakjuk le és hagyjuk sírni'' kommentelők ne írjanak.

Éjszaka kb. 3-szor ébred, abból egyszer eszik, a többiről meg fogalmam sincs. Nem sír, csak nem akar aludni. Eddig jó alvó volt. Két alsó foga kint van, a felsőknél az íny elég duzzadt, de nem gondolom, hogy fáj neki, mert nem sír. Idejét sem tudom mikor sírt.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. dec. 6. 23:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

az rendben van, hogy 8-9 körül kel. az sem baj, ha 11kor alszik, hisz ilyenkor még 2x azért kéne aludnia nappal. viszont ha felkel akkor mehetnétek sétálni mondjuk, hátha a levegő kiszívja kicsit és intenzívebben játszanék vele, hogy 5kor le lehessen tenni egy órára. utána este nem dőlnék be neki :) az, hogy feláll, nem azt jelenti, hogy játszani kell vele... mondjuk nem írtad, hogy hogyan altatod, mikor teszed le, enélkül nehéz válaszolni.

mondjuk 10kor villanyoltás. az, hogy feláll, nem baj. de ha nem sír, nem vedd ki, ne szórakoztasd, ne szólj hozzá. feküdj le mellé, akár a földre és csinálj úgy mint ha aludnál. ha sír akkor vedd magad mellé és továbbra is csinálj úgy mint ha aludnál, hátha... nálunk ez bevált, 1 órán belül elaludt a sötétben mindig.

egyébként most is ezt csinálja, lefektetem és még egy óráig dumál, énekel, mondókázik, mesél magának. ez teljesen normális, ez nem azt jelenti, hogy nem álmos, csak kell neki egy kis átmenet, hogy lenyugodjon és ráálljon a nagy alvásra

2014. dec. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Koszi elso! (Bocs mar telorol vagyok, nincs ekezet)

Minden ugy van, ahogy irtad. Ebed utan nagy seta, aztan itthon sokat jatszunk. Igy sem tudom elobb letenni. Vagyis probalom, de sikertelen.

Altatgatni nem kell, lerakom, kis tea es alszik. Ha almos. Este 10-kor hoztuk be most is, azota nincs jatek, mi is lrobalunk fekudni, csak az ejjeli feny eg, csend van. Ki mar nem vesszuk ilyenkor soha, ha felall visszafektetjuk. Nincs jatek. Meg mindig ebren van, de mostmar nagyon goromba :-)

2014. dec. 7. 00:04
 3/12 A kérdező kommentje:
Annyiszor olvasom ezt a mozgasfejlodest. Hogy ilyenkor is ,,megkergulnek''. Par nappal ezelott elkezdett maszni, masnap pedig felallt. Ha ez szamit valamit. Es meg mindig nem alszik. De mostmar nagyon behisztizett. Nem is tudom mit csinaljak ilyenkor. Faradt es ideges vagyok.
2014. dec. 7. 00:11
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez egy nehéz kor sajnos, a két alvás napközben a legrosszabb. Az ember már várja, hogy legyen egy kis nyugta, de a gyerek még ott kukorékol. :-)


Nekem csak az idő hozta meg a javulást, ebben az időszakban mind a kettőnél a túlélésre játszottam. Az esti és éjszakai ébredéseket úgy próbáltam kompenzálni, hogy napközben ha aludtak, akkor azonnal dőltem le én is szunyálni. Éjjel meg egy morcos zombianyut kaptak, nem volt semmi puszilgatás, szórakoztatás meg kedveskedés.



"altatgatni nem kell, lerakom, kis tea es alszik."


Tudom, hogy nem ez volt a kérdés és nem is okoskodni akarok, de az esti teázással (nem tudom, hogy teszel-e bele cukrot) vigyázz. A fogacskái így könnyen elromolhatnak, sajnos velem is ez történt. Az én gyerekeim este és éjszaka kizárólag vizet kaptak (anyukám szerint ez gyerekkínzás és meg is kaptam tőle a magamét), így náluk nem lett olyan rossz a helyzet.

2014. dec. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne adj este teát, a tea felpörgeti a szervezetet. Először is ezt iktasd ki. Volt itt a múltkor egy kérdező, aki írta, hogy a gyereke folyton felébred éjjel, és teát kap, írtuk neki, hogy hagyja el a teát, azóta nem kel fel a gyerek annyiszor.

Tea helyett vizet igyon, ha szomjas, főleg este.


Szerintem a kora esti, azaz a 6-os alvás nem kéne, mert az közel van a lefektetéses alváshoz, és ha akkor alszik, akkor utána persze hogy nem olyan álmos.

Én ebéd utánra kora délutánra megpróbálnám áttenni a 6-os alvást, akkor is, ha nem látod rajta, hogy fáradt.

Pl.ha 13-14-15 óra fele aludna, és már a fürdetésig nem aludna, akkor azért ott el kéne álmosodnia estére.

2014. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Csecsemo teat kap, gondolom ez nem porgeti fel. De mar leszokoban van, alig rakok a vizbe, epp hogy csak legyen egy kis ize.

Ma fel 3tol aludt 4ig, este fel 10kor kezdett nyafogni, leraktuk, el is aludt. De 10mor felkelt, azota is ebren van. Nem tudjuk visszaaltatni. Mar ketsegbe esesunkben megprobaltuk a ringatast is, sikertelen. Csak hasra fordul folyamatosan es felall. Ha 20szor nem fektettem vissza akkor egyszer sem. Elegem van, nagyon faradt vagyok. En nem tudom mi lett vele. Bocsanat a hibakert es hogy nincs irasjel stb...de nagyon ideges vagyok.

2014. dec. 7. 23:16
 7/12 anonim ***** válasza:

Annyi lett vele, hogy ahogyan növekszik, folyamatosan átalakul a kis élete.

Nálunk is az volt, hogy mire beállt valami rend, megszoktuk, már borult is... 3 alvásból lett 2, de közben a nagynak 1, persze nem esett egybe a kicsiével, aztán mind a kettőnek egy alvás délután, de a nagy már leszokóban volt... agybajnak éreztem ezt az időszakot. Okosat még mindig nem tudok mondani, napközben próbáld pótolni az alvásod, fogj be akit tudsz segítségnek. nagyszülő nincs a közelben, aki mondjuk elvinné sétálni egy délután te meg ledőlsz?

2014. dec. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

76%-os válaszoló vagyok, légyszi írd le az esti lefekvés menetét:

fürdés, utána? Mese, dúdolás, mit vacsizik? Hogy rakod le? Saját szobája, ágya van vagy veletek?


Fogzás, szeparációs szorongás és mozgásfejlődés lehet:

fogzás: volt több olyan éjszakánk, amikor jöttek a felső metszők, hogy óránként fent voltunk, ha nálatok is most jönnek, ez is okozhatja.


Szeparációs szorongás: csak azért kel, hogy megnyugodjon, hogy ott vagy.


Mozgásfejlődés: arra kel, hogy mászik, elindult, stb.


Mit kap, amikor felébred? Tápszert vagy csak inni teát?

2014. dec. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Esti lefektetes: fel 8kor furdik, utana jatek, mikor elkezd asitozni akkor bevisszuk a kisagyba, ami a mi agyunk mellett van. Van egy zenelo vetito csillagja, azt bekapcsoljuk neki egy 10 percre. Aztan megkapja a tapszert es alszik. Legalabbis eddig igy volt. Mostmar borult ez is. A csillag sem erdekli, csak ramaszik, a tapszer utan nem alszik. Most kezdtuk el kb 2 napja, hogy 7 korul este kap egy fel adag fozeleket. De erre nem foghatom, mert a nem alvas mar kb. 1,5 hete tart. Ejszaka megint tobbszor fent volt, orditott, adtunk neki Nurofent, de tovabb orditott. A ferjem szerint fogzas. Az ejjel ketszer bevalt, hogy a Dentinox utan elaludt. Ejszaka ha felkel kis teat kap ( mint irtam mar alig van benne tea, szinte csak viz). Hajnal 4kor mindig fixen felkel, akkor kap tapszert. Essig azonnal visszaaludt utana, most viszont mar nem.

Eddig tenyleg szepen ment minden.

2014. dec. 8. 09:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Oké, köszi.

Az én tanácsom (ha akarod, megfogadod, ha nem akarod, nem):


1. fürdés után már ne legyen játék. Inkább játsszon előtte, de fürdés után már ne. Fürdés után tudja, hogy az következik, hogy alszunk.


2. tegyétek külön szobába.

2014. dec. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!