Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák! Mesélnétek nekem,...

Anyukák! Mesélnétek nekem, hogy nálatok milyen a napi rutin? Milyenek az éjszakák?

Figyelt kérdés
1 hónapos a kisfiam, de minden éjjel 2-3-szor kel fel, olyankor pelus csere, evés és az alvással gondok vannak, van olyan, hogy 2 órán keresztül ülök az ágya mellett és mindig rakom vissza a cumit a szájába, mert kiköpi, de ha kiesik akkor már sír és ez így megy majdnem minden éjjel. A karomban sem jobb a helyzet, hiába dajkálom és várok legalább 20 percet, hogy mélyen elaludjon, mert mire leteszem a kiságyba felébred! Az érdekelne, hogy nálatok mi vált be, hogy könnyebb legyen az éjszaka? Nappal mikor alszik, mikor fürdetitek, mikor kel fel éjszaka, ilyesmik!

2014. dec. 17. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy mi vált be?-az idő. 3 hónapos korára megtanult kb 5 perc alatt simogatással elaludni és átaludni az éjszakát. Kitartás.
2014. dec. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
húúú ennek örülnék én is! :)
2014. dec. 17. 11:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én éjjel nem vettem ki az ágyból, csak egy böfi erejéig, és nem kapcsoltam semmilyen fényt. Ott evett cumisüvegből, ha kellett ott pelenkáztam át. Így nem élénkült fel, kicsi simogatás, és már aludt is vissza. Nagyon hamar átaludta az éjszakákat.
2014. dec. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hát nálunk a fiam kb 2hós koráig mózesben aludt mellettem a nagy ágyon. ő is kelt 2-3x de ha sikerült ennie pikk pakk visszaaludt, de mivel nehezen szopizott, általában sírásba torkollott így elég nagy küzdelem volt. de mióta csak tápszeres így az éjjeli 2 evés maradt. de eszik és alszik. zt kb 2hósan tettük a kiságyba eleinte volt harc, de mára 4hós és fürdés evés alvás. kb 5perc és alszik, és abban az 5percben csak motyog magában. pár napja csak 1x kel éjjel. előtte bármit bárhogy csináltam felkelt 2-3x. tehát röviden nekünk is az idő segített.

nappal mennyit alszik? mert mikor elkezdte nekem a fiam hogy 1x kel éjjel akkor nappal közel 6órát aludt. előtte fele ennyit és még is felkelt.

2014. dec. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Általában 6-7 körül kel, akkor evés aztán vagy alszik vagy nem... 9-kor van a következő evés ezután általában nen alszik, 12-kor evés ilyenkor jó esetben alszik egyet majd 3-4 körül jön a következő evés ezután próbálom ébren tartani, ez is olyan hogy vagy sikerül vagy nem... 6-kor fürdés evés és jó esetben alvás... van olyan hogy éjfélkor ébred aztán 3 és reggel. De nagyon ritkán van olyan, hogy csak 3-4 körül kel. Viszont éjjel nagyon nehéz vissza altatnom. Jól csinálom szerintetek? Vagy valamin változtatni kéne, hogy jobb legyen? Első babám, de én már hulla vagyok :) Amúgy sajnos tápszeres :/
2014. dec. 18. 08:48
 6/6 anonim ***** válasza:

próbáld hogy többet alszik nappal.

olvastam hogy ha túl sok infót kap egy nap és nem dolgozza fel napközben, azaz nem alszik eleget akkor nyugtalanabb lesz éjjel.

mi eddig úgy csináltuk hogy 6után már nem hagytam aludni a fiamat, mert hogy 7kor fürdés és alvás. de azt mindig felkelt 11körül, azt 1-2körül, meg 4-5körül. azt egyszer csináltuk azt hogy 5kor elaludt és 7kor keltettem, akkor fent volt egy fél órát, fél8kor fürdés, megint egy kis játék és vacsi és fél 9kor kidőlt, gondoltam lesz ami lesz és nagy meglepődésemre enni csak 4kor kelt. előtte is megébredt 1-2x de visszaaludt. azóta így csinálom és mostmár nem is kel fel csak 3körül dumál egy kicsit de jobban fél5kor kel akkor eszik és alszik vissza 7ig.

előtte alig aludt a fiam, de egy hete amióta így alszik éjjel is, alszik egyet fél9 9 körül, akkor 1óra és4-5körül. tehát majdnem 5órát ha nem többet. lehet nálatok az a baj hogy túl terhekődik és ezért nem alszik nyugisan.

utolsó válaszoló voltam.

2014. dec. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!