Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért "romlott el" a jóalvó...

Miért "romlott el" a jóalvó 20 hónaposom? Járt még valaki így? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Fiam születése óta külön szobában van. Pár hónapos korától átalussza az éjszakát(este 9-től reggel 8ig). Még fogzás idején is Max 1-2x kelt éjjel. De most egy hete az van, hogy éjjel fél 2 körül felkel, átjön a szobaajtónkig, és ott nyöszörög, sír. Felkelek, visszaviszem az ágyába, kb 2-3 perc, és alszik. Visszafekszem én is, majd 1-1,5 óránként ez megismétlődik. Amikor már nem bírom, akkor befekszek mellé az ágyába. Akkor alszunk reggelig. De erre sem szeretném szoktatni.

Napközben nem látok változást, ugyanúgy jó kisgyerek, mint eddig.

Szerintetek mi lehet? És mit tudok tenni, hogy megint átaludhassak egy éjszakát?


2014. dec. 28. 07:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia,


Nem vagyok az együtt alvás híve, viszont van egy 4 éves és egy 9 hónapos pocsék alvógyerekem.

Külön szobában vannak, kezdettől fogva, a nagyobb a fogzás ideje alatt "romlott" :) el. Eleinte én is azt csináltam, mint te, hogy bementem visszaaltattam és vissza a szobánkba, aztán kanapén aludtunk együtt, végül egy köztes megoldás jött be, amikor kelt mellé feküdtem, ott aludtam reggelig. Egyre jobban kitolódott az ébredés idő, végül már nem is kelt. Most, hogy van tesó újból kel olyan hajnali 4 fele onnantól kezdve vele alszom megint. A kicsi, kriminális :) ő konkrétan óránként kel, nála szopi és megy vissza a kiságyba. Pont el kezdtük leszoktatni az éjjeli kajálásról (apa ment hozzá éjjel), de sajnos most beteg lett, szegénykém kb csak a hátamon tud aludni, annyira taknyos, de majd újra próbáljuk az apás kelést, ha meggyógyult. Szóval én megpróbálnám a fiaddal, ha kel, hogy ott maradnék vele. Neked is jó, hogy alszol, Neki is jó, hogy biztonságban érzi magát és talán apa sem sértődik meg, hiszen az éjjel fele az övé ;)

2014. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!