Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem aludja át az éjszaká...

Miért nem aludja át az éjszakát 17 hónaposom?

Figyelt kérdés
A fiam 17 honapos lesz. Sohanem volt jó alvó,de kezdek kikészülni. Minden éjjel 3-4 alkalommal Biztos felébred és csak cicivel alszik vissza. És csak a mi ágyunkban hajlandó aludni! Amint átrakom áz a kiságyba felriad. Van hogy órákig csüng éjjel a mellemen és ez már nekem sok! Bármi használható ötletetek van osszátok meg velem.

2014. nov. 19. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Hagyd abba a szoptatast es aludj vele.
2014. nov. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

úgy kell kiságyra szoktatni, hogy még ébren kell beletenni, vagy félébren, amikor tudja hol van

(lehetőleg ne éjszakára időzídsd, mert kimerítő játék lesz, mert sír, megvigasztalod, viszateszed, megint sír, megint vigasz, megint vissza, vannak babák, akiknél 100 szor is meg kell csinálni 1 alkalommal, de irtó gyorsan redukálódik, következőleg már mondjuk 30 lesz belőle)nagyon elfajult, eldurvult esetekben a kiságyához közel lenni, úgy altatni ölben, hintaszékben, de az ágy legyen látószögben, fokozatosan egyre közelebb, egyik nap beletéve, ott maradva mellette, stb


sépen fokozatosan napról napra szokatni kell, és soha nem szabad büntetésként hangoznia, hanem örömmel, hogy nézd vár rád álomország, pozitív kihatát kell tökrüznie az ágyba tételnek


sunyin(amikor elaludt)ne tegyük bele, mert felriadva másnak is rosszul esne, ha elalszik az ágyában és a szomszédban ébredne..

2014. nov. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy kb 15 hónaposan leszoktattam az éjszakai ciciről. Semmi sírás nem volt, igaz kő kemény munkámba került. Becitromoztam a cicim és mondtma, hogy beteg. Pár nap alatt megértette és már nem kérte a cicit, igaz még nehéz volt elaltatni. Aztán pár hét alatt már egészen könnyű lett, kb 15 perc (igaz voltak visszaesések betegség, fogzás miatt). Az éjszakák SOKKAL könnyebbek lettek. Sokszor elég csak odamenni és fél percig énekelni. Ha nagyon durván ébred, akkor melléfekszem és így alszik vissza. De már nincs az a tombolós cicikövetelős éjszakai hiszti. Megértette, hogy éjszaka nincs cici, csak reggel, ébredés után.


Aztán pár hónapra rá a teljes ciciről is leszoktattam, mert terhes lettem és már nem igazán volt tejem. Azóta is ébred még néha-néha, tehát még nem tökéletes, de már klasszisokkal könnyebb.


Nálad, ahogyan nálam is, a cici egyfajta altató lett. Ami nem rossz (szemben azzal, ahogy az emberek savaznak miatta), csak egy idő után már inkább teher, mint meghitt baba-mama összebújás. Na kb ekkor éreztem eljönni az idejét az éjszakai leszoktatásnak.

2014. nov. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértő szavakat és a hasznos tanácsokat.
2014. nov. 20. 19:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Haaat en tanacsot nem tudok adni. Enyem 15 hos 2-3 ebrdes van cicin alszik vissza. Elso ebredesnel atkerul hozzank. Ami nekunk bejott h.leesesgatlos agyan altatom tehat nem kell becsempeszni a kisagyba. Itt nappal is jobbat alszik. Ha mar elegem lesz az egyttalvasbol ide konnyebb lesz egesz ejszakara atszoktatni. Mondjuk en egyenlore jol viselem. Mi a 4-5 ebredesrol jutottunk ide (magatol allt at) el es en igy kipihent vagyok. Sok sikert neked!
2014. nov. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!